HADI DENENMIS BASIT TARIFLERIMIZI EKLIYELIM

Başlatan adalet, 29 Haziran , 2007, 23:00:27

« önceki - sonraki »

sevda

adalet

kanka seni kiniyorum kac ellim var ay ne yetisecegime sasirdim  :k06:
ihmal etmeyeyim diye canimda olcam  :toothy10:
diger sayfaya yemek resimlerini ekledim en kisa zamnda burayada eklerim  :icon_thumright:
tarif yazan arkadaslarin ellerine saglik hepinizde supersiniz  :opucuk:

Tebessüm :)

LOKUMLU KURABİYE
malzemeler:
-1 paket oda sıcaklığında margarin
-1 poşet kremşanti (toz olarak hamuru karıştırma aşamasında eklenecek)
-aldığı kadar un
-lokum
-üzeri için pudra şekeri
yapılışı: lokum ve pudra şekeri hariç diğer malzemeler karışıtırılır, yoğurulur. hamurdan cevizden büyük parçalar koparılıp elle yassılaştırılıp içine lokum koyulup kapatılır. hamur bitene kadar işlem tekrarlanır.200 derece sıcak fırında pembeleşene kadar pişirilir(dikkat! rengi çok koyu olmasın) pişince fırından çıkarılıp soğuyunca üzerine pudra şekeri serpilip servis edilir. afiyet olsun şimdiden...

KUBBE TATLISI
malzemeler:
-1 lt süt
-9 yemek kaşığı tozşeker
-3 yemek kaşığı nişasta
-2 yemek kaşığı un
-1 kibrit kutusu kadar margarin
-1 paket kakaolu bisküvi
yapılışı:süt, un, şeker,nişasta tencerede muhallebi kıvamına gelene kadar sürekli karışıtırılarak pişirilir ve margarin eklenip karışıtırılıp ocak kapatılır.büyük bir cam kaseye birkaç kaşık muhallebi koyulur, birkaç bisküvi döşenir. muhallebi ve bisküvi bitene kadar işleme devam edilir. (dikkat! bisküvileri munatazam dizme)oda sıcaklığına gelince buzdolabına kaldırılır, bir gece (çok  vakit yoksa 4-5 saat ) bekletilir. süre sonunda büyük servis tabağına ters çevir, dilimleyip servis yapılır, afiyet olsun aciktim

tariflerim geçmiş sayfada kalmış, denemek isteyen olur belki ;)

(¯`•._.• ( zuzzuu ) •._.•´¯) ,

:hungry:  :hungry:  :hungry:  :hungry:  :hungry: AYŞEGÜLCÜM ELLERİNE SAĞLIK EN KISA ZAMANDA TARİFİNİ DENİCEM CANIM

canimsin

ben kiymalari minik toplar haline getirip hasliyorum sonra domates ve salatikla karistiryorum,sarmisakli yogurt ve kizgin tereyagi dökuyorum sonra,nefis oluyo ;D
sadece korkmadan sevmek gerek...

Organik_Seker

Sarımsaklı yoğurtla domates salatalık nasıl olurki  :dontknow:

Nazar duası
بِسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحِيمِِ وَوَصَّيْنَا الْإِنسَانَ بِوَالِدَيْهِ

canimsin

sadece korkmadan sevmek gerek...

emosum

ya kızlar ben burayı kendime yasakladım cünkü yemekleri okudukca canım istiyo  :hieyt:

-Butterfly-

Yeni bir tarif daha urettim :basardim: :basardim: :basardim:

Dun denedim ve harika oldu.Cig borek hamuru acmak istemeyen arkadaslar icin cok pratik bir tarfi olacak.

Asagidaki linkte daha once lavasi nasil hazirladigimi soylemistim .. Yine lavaslar  linteki resimlerde goruldugu gibi  sut ve yumurta esliginde islanir ( fakat yag katmiyoruz buna)

http://www.bebegimonline.com/forum/index.php/topic,563.165.html

Sonra  cig borek ici hazirlanir..

Kiyma..
Sogan..
tuz ve karabiber..

Hepsi yogurulur 

Sonra, islatmis oldugumuz lavaslarin icine  catal yardimiyla,kiyma yayilir. Diger isalattigimiz lavasta diger lavasin ustune konulur..

Kizgin yagda kizartili ..  Cig borekten daha bile guzel olmustu.. Sidetle tavsiye ediyorummmmmm  :hungry: :hungry: :hungry: :hungry: :hungry: :hello2: :muzz:

burcu-emir

arkadaşlar basit bir tarif size.biz çok beğenerek yiyoruz hemde çok kolay  :hungry:

pırtık böreği:
1/2 yufka
1 çay bardağı süt
1/2 çay bardağı z.yağı
1 yumurta
1 soğan
peynir
3-4 dal ıspanak
maydanoz,karabiber,kırmızı biber
tereyağ

yumurta süt,z.yağı geniş bir kapta iyice karıştırılır ve yufakalar içine küçük küçük elle doğranarak eklenir.daha sonra tüm malzeme soğanlar ay ay doğranmış şekilde eklenir,karıştırılır.tavaya tereyağ konur,(ben az koyuyorum,tavayı yağlayacak kadar) tüm malzeme tavaya yayılır.üstü kapatılarak altı ve
üstü pişirilir.
şimdiden afiyet olsun

burcu-emir

26 Mart , 2008, 22:14:36 #265 Son düzenlenme: 26 Mart , 2008, 22:16:18 burcu-emir
bunu peynirli ve patatesli yaptım,ıspanak eklemedim.
;)

[eklenti yönetici tarafından silindi]

Organik_Seker

Burcu harika bi börek olmuş cok begendım emınım cok lezzetli bu, yarın yapıom  ;D

Nazar duası
بِسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحِيمِِ وَوَصَّيْنَا الْإِنسَانَ بِوَالِدَيْهِ

burcu-emir

asla pişman olmayacaksın.bugün bile yaptım hatta içine rendelenmiş havuç ekledim o şekilde de şahane oldu.şimdiden afiyet olsun  :hungry:

nagihan

kızlar ben size soya fasulyesi kıymasını tavsiye ediyorum
süper bişi
ben börek harcı olarak kullandım harika oldu
bol soğan ve baharatlarla süper bir tat çıktı ortaya
yiyen herkes beyendi böreği

burcu-emir

Alıntı yapılan: nagihan - 28 Mart , 2008, 00:06:34
kızlar ben size soya fasulyesi kıymasını tavsiye ediyorum
süper bişi
ben börek harcı olarak kullandım harika oldu
bol soğan ve baharatlarla süper bir tat çıktı ortaya
yiyen herkes beyendi böreği
yaw ben onu beceremedim  :sad1: çok kötü bişey çıktı ortaya.galiba suyunu az koydu  :igrenc: