HADI DENENMIS BASIT TARIFLERIMIZI EKLIYELIM

Başlatan adalet, 29 Haziran , 2007, 23:00:27

« önceki - sonraki »

adalet

29 Haziran , 2007, 23:00:27 Son düzenlenme: 24 Aralık , 2007, 21:55:11 adalet
arkadaslar sebze yemekleriyle aram yok sevmiyorum ama deyisik tarifleriniz varsa paylasin
hemde dogumda aldigim kilolari belki veririm cunku rejim yapamiyorum bebek emziriyorum
sebze cokta saglikli dr onerdi bol bol meyve ve sebze ye diye

hadi bekliyorum tariflerinizi  :occasion14:

kizlar basligi deigtirdim her tulu tarifleri paylasa biliriz

adalet

hepinize ask olsun ayda yilda bir sayfa actik bisey istedik kimse iki kelime yazmamis :(
yoksa sebze yemeklerini bilmiyorsunuz :k06:

jbdun ve razi anladiniz siz :ehi:

Tebessüm :)

adaletcim benim bildiklerim herkesin bildiği gibi normal sebze yemekleri. onun için yazma gereği duymadım. ama ıspanakla yaptığım bir yemek var, gerçi şimdi ıspanak yok ama sanırım pazıyla da olur. şöyle yapıyorum: ıspanakları yıkayıp doğruyorum, kendi suyula biraz pişirip soğuyunca suyunu sıkıp bir kenara alıyorum. mantarları yıkayıp doğrayıp kendi suyuyla pişiriyorum. orta boy bir soğanı minik doğrayıp az zeytinyağıyla biraz kavuruyorum, üstüne mantarı ve ıspanağı ekleyip bir kaç dakika kavuruyorum, bu malzemeyi fırın tepsisine döşeyip üstüne kaşar rendesi serpiyorum, fırında kaşarlar kızarana kadar pişirip ılıkken dilimleyip servis yapıyorum. işte böleeee. hafif ve lezzetli oluyo ;)

bir de kolay patlıcan salatası var: patlıcanları soyup sirkeli tuzlu suda haşlıyorum, pişip soğuyunca minik minik doğrayıp bir tavada doğranmış domates ve sarımsak ilavesiyle kavuruyorum, ılıkken servis yapıyorum.çok hafif bir yaz salatası tavsiye ederim.

bir de burda minik kabaklar var, onları hafif haşlayıp borcama dizip üzerine ufalanmış beyaz peynir serpip fırında 5-10 dk tutuyorum. çok hafif ve lezzetli. :hungry: şincilik bunlar geldi aklıma canım. :-*

jbdun

yaw ayşegül gecenin şu vakti iyice karnımı acıktırdın arkadaşım  :caca:  bunlar ne güzel tarifler bööleee :hungry: :icon_thumright:

adaletcim ben yeni gördüm sayfanı,yoksa yazmaz olur muyum canım benim :opucuk: yani başlığın çok güzel ama ayşegülün de dediği gibi ben de normal tarifler biliyorum ama dur bi araştırıyım değişik bulursam yazarım, tamam mı  :-*

adalet

aysegulcum tesekur ederim :flowers: su ispanak tarifine bayildum burda ispanak var en kisa zamanda deniyecem
patlican salatasida deyisik onuda denicem ama sarmisak olmasa olmazmi kucuk kabak demissin nasil oluyor normal kabklada yapabilirmiyim ben kabagi sadece kizartim yogurt dokup yiyorum normelde hic sevmiyorum
karnibahar almisim pazartesi yapacam siz nasil yapiyorsunuz ben kiymayla yapiyorum bir arada firina surmustum pek guzel olmamisti
birde pirasa tarifini istiyorum ben pirincle yapiyorum baska nasil yapiliyor cok seymi istedim acaba :k06:

jbdun :opucuk:hayatim normal tariflerin olsun fark etmez lezetli olsun yeter sen yaz kac tarif

Tebessüm :)

adaletcim küçük kabak olması şart değil, normal kabağı kalın kalın dilimleyerek de yapabilirsin. :icon_thumright:
patlıcan için de sarımsak olmasa da olur, ama mutlaka sirkeli tuzlu suda haşla. :icon_thumright:
ben karnıbaharı haşlıyorum, bi tarafta mayonez, limon ve zeytinyağını karıştırıp haşlanmış karnıbaharın üstüne döküyorum çok lezzetli oluyo ama pek diyet olmuyo bu :laughing7: yemeğini de ben çok güzel yaparım, karnıbahar yemeyen bile 2-3 tabak yer. tarifi şöyle. karnıbaharı çiöek çiçek ayırıp yıkıyorum, haşlama suyuna biraz süt katıp haşlıyorum, gazını alıyo ve beyaz kalmalarını sağlıyo. bir tarafta soğanı minik doğrayıp tereyağla biraz kavuruyorum, üstüne kıyma ekelyip biraz daha kavuruyorum en son doğranmış domates ve salça ekliyip biraz da su katıp 10 dk kadar pişiriyorum . sonra haşlanmış karnıbaharları fırın tepsisine alıyorum üstüne salçalı harcı döküyorum fırında20-30 dk pişirip servis yapıyorum. valla muhteem oluyo. işin sırrı tereyağda ;) baharat ve tuzu isteğine göre ayarlarsın artıkın. :D

bir de yoğurtlu patates var, belki biliyosundur. patatesi haşlayıp eziyorum, tuz ve karabiber ekleyip borcama döşüyorum, soğuyunca,üstüne sarımsaklı veya sade yoğurdu çırpıp güzelce yayıyorum. son olarak zeytin yağı veya tereyağı tavaya alıp biraz kızdırıyorum, pulbiber ve nane ekliyim şööle bi karıştırıp hemen ocağı kapatıyorum. bu sosu da yoğurtlu patatesin üstüne döküyorum güzelce. afiyet olsun.soğuk soğuk iyi gidiyo yazın. :-*

bir de tavuklu taze fasulyem var, fasulyeleri yıkıyıp ayıklayıp kırıyorum. minik doğranmş soğanı zeytin yağında fafif kavuruyorum, doğranmış tavuk butunu ekleyip suyunu salıp çekene kadar soğanla pişiriyorum, sonra salça ve doğranmış domates ekleyip 5 dk kadar pişiriyorum sonra fasulyeleri ekleyip bir kaç kere karışıtrıyorum ve tuzunu suyunu ekleyip  düdüklünün kapağını kapatıyorum 15 dakikada mislerr gibi tavuklu fasulyemiz pişmiş oluyo.

:director: adalaet yeter mi bu kadar?? :D

şerife Berat

hımmm adalet hangı tarıflerımı versem acaba sana ? :k06:

kız  hiç aklıma bişi gelmiyokı yemek yapmaktan nefret edıyorum hergun hergun dusun dusun  :cildir:

yumurtalı ıspanak ıspanakları yıka ınce ınce dogra bır adet soganı ıncecık kıy zeytınyagında kavur bıraz salca koy salcayıda kavur yıkanan ıspanagıda ılave et bır avuc kadar pırıncı yıka onuda ıspanaga ılave et 1 su bardagı su koy kısık ateste pışmeye bırak.ıspanak yemegı pıstıkten sonra kepce yardımıyla tencerenın ıcınde ıspanaklardan havuz yap bı kac yere bu havuzların ıcıne yumurta kır ama karıstırma sakın sadece sarısını del sonra yumurta pısene kadarda ocakta dursun altını kapat ılıyınca yanında yogurtla servıs yap   :binkybaby:
bek anlatamam umarım anlamışsındır adalet

adalet

aysegul serife :flowers:
aysegulcum karnibahari bende senin gibi yapiyorum ama firinda hic denemedim diyer seferde oyle yapacam
bende patatesi hasliyorum dili dilim kesiyorum ustune yogrut teryaginda pul biberini kizdiriyorum ustune dokup cok guzel oluyor
yesil fasulyey bayilirim sebze yemeklerinde en sevdigim yemek birde senin verdigin tariften denerim

serife senin tarifinde deyisik geldi onu denerim ama biraz zor gibime geldi yapamilirmiyim

adalet

dun mantar dolmsini yaptim tarifi
manatar beyaz peynir maydanos yesil sogan bide kasar peynir cok azda tere yagi
yanindada bulgur pilavi ve patlican salatasi birde cayin yanina kek ben bu gidisle 100 kiloyu tamamlarim :toothy10: neyse birde tarifini ekleyeyim

[eklenti yönetici tarafından silindi]

adalet

patlican salatasi

[eklenti yönetici tarafından silindi]

adalet

yaw kimse niye sayfama bakmiyor tarif bile ekledim :( :crybaby2:

aysegul verdin kabak tarifini yaptim super oldu ben beyaz peynir yerine kasar koydum bir dahada beyaz peynirle yaparim ellerine saglik arkadasim

ponçik

Adalet ne desen haklısın valla
ne yapsak affetmezsin sen şimdi dimi  :suclu:
ben de çok sevdiğim bi tarfi verip kendimi affettireyim bari  :aferin:
miktarları değştirebilirsiniz

SEBZE SOTE
3 sakız kabak
3 havuç
2 patates
2-3 dolmalık biber (yeşil,kırmızı)
1 çay bardağından biraz az sıvı yağ
kekik
pul biber
karabiber
nane
tuz

arzuya göre sebzeleri çoğaltabilirsiniz

tüm malzemeleri şerit şerit doğrayarak önce havuçları sıvıyağ ile çevirin, sonra sırasıyla kabakları,biberleri ve patatesleri atın .çok az su koyarak mümkünse kendi sularıyla pişirin,baharatları ekleyin
güzelce piştikten sonra üzerine arzuya göre sarımsaklı yogurt dökerek servis yapın

AFİYET OLSUUUUN  :hungry:

adalet

goncacim cok tesekur ederim  :flowers: tarifini en kisa samanda deniyecem lezetli bir tarife benziyor

burcu-emir

canım benim kızma ben bakıyorum sayfana.ama aklıma gelmiyodu bişey  :dontknow: taki senin patlıcan salatanı görene kadar.
bitanem,patlıcan salatasını yoğurtlu sarımsaklı da yapabilirsin,çok lezzetli oluyor,hemde sütünü artırır (yoğurt yani)
senin mantarı deniycem bayılırım mantara hemde çok güzel gözüküo  :hungry:

adalet

burcucum ben yogrdumuda kendim yapiyorum cok guzel oluyor bende seviyorum hem dedigin gibi sutede iyi
her hafta iki kilo mayalarim  :k06:yaw bende bu aralar cok hamaratli ciktim cok hunerliyim :tongue3: