12 Mayıs , 2024, 02:49:25

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

Glucophage İsimli İlaç Hakkında

Başlatan 2009, 10 Şubat , 2009, 21:54:47

« önceki - sonraki »

2009

Arkadaşlar, pkolu olup glucophage kullanıp da hamile kalan var mı aranızda?

eliiif

selam canım pkolu olup kullanan warmı demişssin ama ben pkolu ne demek tam bilmiyorum ama heralde polistik over sendromu olmalı.Bende daha bu pazaretesi doktora gittim banada bu ilacı verdi bana verme ne deni ise yumurtalıklardaki düzensiz şeker rezervini düzenlemek için dedi.aslında bu bi şeker hapı yani şeker hastaları kullanıyo benim babam şeker hastası ve o da glukofen kullanıyo ve evde kutularca bu ilaçtan war doktorumu arayıp ikisi arasında bi fark warmı yoksa evdeki glukofeni kullanıyım mı dedim bi sakıncası yok kullanabilirsin dedi ve adet olup adtimin 13. gününde gelmemi söyledi
ayrıca şunu söyliyim bu ilac gerçekten zayıflatıyo millet bu ilacı hasta olmasa bile zayıflamak için kullanıyo ne kadar doğru bilmem ama sırf zayıflamamk için bile kullanıyolar yani tabi ben doktor tavsiyesi dışında kullanmama taraftarıyım eğer sanada doktor verdiyse bu ialcı vakit kaybetmeden başla derim

2009

Merhaba Elifff:)
evet kastettiğim şey polikistik over idi... ben de doktora çocuk sahibi olmak için gittim, kilo problemim olmadıgı için herşeyin daha kolay olacağını söyledi. 6 aylık bir kullanım önerdi. ilk iki ayında da doğumkontrol hapını bırakma 3. ay bırak dedi. ama bu sitelerde hiç benim durumumda olan yok :honk: benim de aklım karıştı tabii... o yüzden çok merak ediyorum sadece bu hapla hamile kalan var mı diye... tek korkum boşu boşuna ümitlenmek... aslında doktoruma güveniyorum ama insanın içi rahat etmiyor yine de... umarım birileri çıkar da içim rahat eder. bu arada şubat başı hapa başladım inanılmaz mide bulantısı yapıyor neden zayıflattığı belli bırak yemek yemeyi insan yemek pişirmek bile istemiyor :k06:

2009

elif bir de merak ettiğim başka bir şey daha var doktor seni neden çağırdı acaba? bu hapın etkisine falan bakmak için mi? ben de zaten dayanamıcam şubat sonu doktora bir gidicem artık :dontknow:

eliiif

canım bende doktora çocuk için gittim 14 aylık evliyim ve hiç korunmadım ama hala çocuğum yok doktor 13 gün sonra gel yumurta durumuna bakalım dedi yani yumurta oluşmuşmu nasıl oluşmuş ona bakıcak yani çatlamak üzeremi falana diye heralde ama ilacı kullanırken korunmaya gerek yok dedi doğal yolla hem bu ilacı kullanıp hem korunmadan ilişkiye girip 3 ay sonunda çocuk olmazsa o zaman yumurta oluşumu için dışarıdan ilaç takviyesi yapıcakmış öle dedi yani bakalım inşallah kendiliğinden olur

eliiif

he burada evet daha iki gündür kullanıyorum ama müthiş bulantı yapıyo sabak kafamı kaldıramadım bulantıdan ama doktor söylemişti bulantı yapıcağını ve ilk 1 hafta bulantı yapar gecer demişti senin ki geçemedi heralde ay inşallah ikimizinki de geçer çünkü çok yoğun dayanılcak gibi değil yani

2009

benim daha bir hafta olmadı sanırım o yüzden geçmedi henüz. bir de çalışıyorum iş yerinde çok zor oluyor. ben de şu doğumkontrol hapını bırakmak istiyorum artık en iyisi şu bir ay geçsin doktora gitmek galiba... çünkü çok saçma geliyor :) hem çocuk sahibi olmak isteyip hem de hala doğumkontrol hapı kullanmak... ben başka bir doktorla yazıştım o da bu ilaçla beraber klomen veriyormuş hastalarına hem onu sormak istiyorym doktoruma. gerçi biz hormon almadan hamile kalmaya çalışıyoruz bu çok güzel. umarım artı hiç bir şeye gerek kalmaz... seninle haberleşmekten mutluyum ne de olsa aynı durumdayız

eliiif

bencede haklısın hem çocuk isteyip hem hala doğum kontrol hapı kullanmak pek mantıklı gelmiyo ama heralde doktorun bi bildiği wardır tekrar bi konuş kafanda soru işaretleri olduğunu anlat bence...
klomen hapınıda yumurtaları olgunlaştırıyo diye biliyorum genelde klomen verip ardından da yumurta çatlatma iğnesi veriyolar
doktorum bana dediki 3 ay kendi haline bırakıp aylık olarak yumurtaların durumunu kontrol edicez adetin 13.günü gidicem yumurtalarım olgunlaşmış mı diye bakıcak 3 sonra hamilelik elde edilmezse artık klomen mi veya başka bi ilaç mı olur bilemiyorum ilaçla tedaviye başlıycak allahtan hayırlısı biz elimizden geleni yapıyorum bakalım artık zaman ne göstercek ayrıca tanıştığımıza memnun oldum ama daha adını bile bilmiyorum:)

2009

adım merve. en iyisi ilacı kullanıp doktora gitmek ve beklemek zaten şuan yapılabilecek başka bir şey yok gibi... umarım sen de kısa zaman içinde sonuç alırsın. bu arada kaç yaşındasın ben 81liyim

eliiif

tanıştığımıza memnun oldumm merve bak gece saat kaç oldu daha bulantıdan gözümü bile kırpamadım :crybaby2: bencede haklısın en doğrusu bu ilacını kullan ve doktoruna git,allah hakkında  hayırlısını versin canım ben 87 liyim istersen özel msj lada konuşabiliriz canım aklında bulunsun istediğinde özel mesaj atabilirsin....

2009

ben artık akşam 23.00 gibi alıyorum ilacı ve 1 saat içinde yatmaya bakıyorum öyle olunca daha az hissediliyor ilacın yan etkileri ama bu haftasonundan itibaren günde iki tane almaya başlıycam bakalım o zaman napıcam  :honk:

destina

ikinizde hoşgeldiniz canım. benim doktorumda bana klomen verdi ama 3 ay sonra kullan dedi bişyim yokmuş ama genede kullan dedi 3ay bekle demesinin sebebide kendiliğnden hamile kalabilirim diye ama bakalım artık hayırlısı.ben 2sene 7 aylık evliyim 10 aydır korunmuyoruz bekliyoruz hayırlısı olsun.
anne olmak istiyorum

2009

merhaba destina,
sanırım polikistik over hastası pek yok bu sitede... buna üzülsem mi sevinsem mi bilemedim :) insan bazı konularda bilemiyor neyin doğru olduğunu merak ediyor diğer insanlar neler yapıyor acaba ben doğru mu yapıyorum diye.. bu bakımdan burda bilgilerimizi tecrübelerimizi paylaşmak çok güzel...
ben de doktorumla görüşücem bu ay inş. şu glucophage ı çok uzun müddet kullanabileceğimi hiç sanmıyorum :( umarım sen de klomene ihtiyaç duymadan hamile kalırsın ve elifle ben de şu glucophage 8) ile başarırız ve vakit kaybetmeyiz:)

minecimmm

merhaba arkadaşlar bende polikistikover var ve yaklaşık 2,5 senedir glucophage kullanıyorum. ilk başlarda benimde sizler gibi çok mide bulantım oldu doktoruma söyledim bana yemekten hemen sonra almamı söyledi. vallahi ben daha son lokmam mideye ulaşmadan alıyorum :) ve hiç bulantı olmuyor yazılarınızı okuyunca paylaşmak istedim.  :flowers:

°♥° b@ş@k°♥°

benim dünya tatlısı oğlum.. YALÇIN BORAN'IM...