2009 Haziran-Temmuz- Ağustos Anneleri

Başlatan tılsım, 10 Şubat , 2009, 17:10:13

« önceki - sonraki »

fıstık

TAM 1 ÖLÇEK VERSEN BEN IŞILA YARIM ÖLÇEK VERİYORDUM BİGÜN ÇOK ATEŞLENDİ 39.5 OLDU DÜŞMEDİ

DOKTORA GÖTÜRDÜM O DA YARIM ÖLÇEK YETMEZ BİR ÖLÇEK VERMELİYDİN DEDİ

PROSPEKTÜSE BAK SEN YİNEDE 3 AYDAN SONRA 1 ÖLÇEK VERİLİYOR DİYE HATIRLIYORUM ÇÜNKİ

°ღ♥ღ°AşK-ı DeRuN°ღ♥ღ°

dört saatte bir mi verdin peki nagehancım
ben en son sekizde vermiştim şimdi onikide vericem tekrar
bir ölçek vereyim o zaman  :dontknow:

fıstık

PINAR DURU NASIL OLDU DÜŞTÜMÜ ATEŞİ

fıstık

PINAAAAAARRRRR ÇOK MERAK ETTİM YA DURU NASIL OLDU

PROSPEKTÜSÜ OKUDUN DİMİ ONA GÖRE HAREKET ET

fıstık

Calpol süspansiyonun koyu kıvamı ilacın kaşıktan dökülmesini önler ve daha kolay uygulanmasını sağlar (Hekim tarafından başka şekilde tavsiye edilmediği takdirde).

1-6 yaşa kadar: 5-10 ml (1-2 ölçek) (120-240 mg parasetamol)

3 ay-1 yaşa kadar: 2.5-5 ml (½-1 ölçek) (60-120 mg parasetamol). Bu pediatrik dozlar, her doz arasında 4 saat veya daha uzun aralık bırakılarak günde 4 kez tekrarlanabilir.
3 ayın altındaki bebekler: 2. ayda aşı sonrası ateş görülen bebeklere 2.5 ml (½ ölçek)'lik bir doz uygundur. Diğer durumlarda ancak hekim önerisi ile kullanılmalıdır.

6 yaşın üzerindeki çocuklar ve tablet yutmada güçlük çeken yetişkinler için "Calpol 6 Plus süspansiyon" önerilir.

AŞIRI DOZAJ

Semptom ve belirtiler: Solgunluk, anoreksi, bulantı ve kusma parasetamol aşırı dozajının sık görülen erken semptomlardır. Bununla beraber birçok vakada saatlerce semptom görülmemektedir. Dahası, aşırı dozun zararı siroz olmayan alkolik karaciğer hastalığı olanlarda daha büyüktür. Çocuklarda aşırı dozu takiben karaciğer hasarı göreceli olarak daha nadirdir. Karaciğer hücre hasarı ile birlikte parasetamol aşırı dozajında normal erişkinlerde 2 saat civarında olan parasetamol yarı ömrü genellikle 4 saate veya daha uzun sürelere uzar. 14C-aminopirinden sonra 14CO2 atılımında azalma bildirilmiştir. Bu; plazma parasetamol konsantrasyonu veya yarı ömür, veya konvansiyonel karaciğer fonksiyon testi ölçümlerine nazaran parasetamol aşırı dozajı ile karaciğer hücre hasarı arasında daha iyi ilişki kurar. Parasetamole bağlı fulminant karaciğer yetmezliğini takiben gelişen akut tübüler nekrozdan dolayı böbrek yetmezliği oluşabilir. Bununla beraber, bunun insidansı başka nedenlerden dolayı fulminant karaciğer yetmezliği olan hastalarla karşılaştırıldığında bu grup hastalarda daha sık değildir. Nadiren, ilaç aldıktan 2-10 gün sonra, sadece minimal karaciğer toksisitesi ile birlikte renal tübüler nekroz oluşabilir. Aşırı dozda parasetamol almış bir hastada kronik alkol alımının akut pankreatit gelişmesine katkıda bulunduğu bildirilmiştir. Akut aşırı doza ilaveten, parasetamolün günlük aşırı miktarlarda alımından sonra karaciğer hasarı ve nefrotoksik etkiler bildirilmiştir.

Tedavi: Hastayı gecikmiş hepatotoksisiteye karşı korumak için parasetamol aşırı dozajı hemen tedavi edilmelidir. Bunun için, absorpsiyonu azaltmayı (gastrik lavaj, ipeka şurubu veya aktif kömür) takiben intravenöz N-asetilsistein veya oral metionin vermek gerekir. Eğer hasta kusuyorsa veya aktif kömür ile konjuge edilmişse metionin kullanılmamalıdır. Doruk plazma parasetamol konsantrasyonları aşırı dozu takiben 4 saate kadar gecikebilir. Bu nedenle hepatotoksisite riskini belirlemek için plazma parasetamol düzeyleri ilaç alımından en az 4 saat sonrasına kadar ölçülmelidir. Ek tedavi (ilave oral metionin veya intravenöz N-asetilsistein) kan parasetamol içeriği ve ilaç alımından beri geçen süre ışığı altında değerlendirilmelidir. Hepatik enzim indükleyici ilaçlar alan hastalarda, uzun süredir alkol bağımlısı olanlarda veya kronik olarak beslenme eksikliği olanlarda N-asetilsistein ile tedavi eşiğinin %30-50 düşürülmesi önerilir, çünkü bu hastalar parasetamolün toksik etkilerine karşı daha duyarlı olabilirler. Parasetamol aşırı dozajını takiben gelişebilecek fulminant karaciğer yetmezliği tedavisi uzmanlık gerektirebilir.

SAKLAMA KOŞULLARI 25o C'nin altındaki oda sıcaklığında saklayınız. Işıktan koruyunuz. Kullanmadan önce çok iyi çalkalayınız. CALPOL Süspansiyon sulandırılmadan kullanılır.

°ღ♥ღ°AşK-ı DeRuN°ღ♥ღ°

nagehan teşekkür ederim saol ama düşüremiyoruz ateşini hala ateşli gece ılık duş aldırdık
ilaç verdik yok sabah gün ışıyınca hemen hastaneye gittik yine iğne vurdular novalgine
ama çok ağlıyor hiç susmuyor dişte bu kadar ağlaması normalmi ya  :crybaby2:
dr antibiyotiğe yeni başladığımız için başka bişi yapmadı iki gün daha kullan yine düşmezse
antibiyotiği değiştiririz dediler  :violent1: ama yavrum çok ağlıyor ağrı kesici şurubunu değiştiler sadece
dolven yazdı birde fitil şimdi ayağımda uyuyor bırakınca hemen uyanıyor

burcum

kızlar nedir bu ateş bebişlerde ya :y25: pınarcım 6.cı hastalık olabilir mi acaba?düşmek bilmeyen bir ateş 4-5 gün sürüyor sonra ateş bitiyor döküntü başlıyor dr lar anlamıyor ta ki döküntü olasıya kadar boğaz enfeksiyonu gibi gözüküyor boğaz da ve kulak da kızarıklık oluyor antibiyotiğe başlatıyorlar falan gelmiş geçmiş olsunn inşallah hemencecik iyileşir kuzucuklar
face e koydum resimleri kızlarrrrrrrrrrrrr :k06: :k06: :k06: bir de eşimle dans videomuz var :k06: :k06: :k06:

°ღ♥ღ°AşK-ı DeRuN°ღ♥ღ°

aklımdan geçmedi değil hani şu altıncı hastalık sizden duymuştum burcum kötü bişimi bu yani nasıl ne yapılabilir
birde geceden beri isal oldu ya  :crybaby2: allahım çok korkuyorum ya hemen iyileşsin kuzucum
o bir diş çıkarıcak benim 32 dişim dökülecek  :BangHead:

bu arada resimlerine baktım süpersin  :icon_thumright:  :opucuk:

Demet_dk

CANLARIM MERHABA

HEPİMİZE İYİ YILLAR DİLİYORUM

YENİ HEPİMİZE BEBİŞLERİMİZE SAĞLIK HUZUR VE MUTLULUK GETİRSİN İNŞALLAH

SAYFALARIN HEPSİNİ OKUYAMADIM
DÜN TEMİZLİK YEMEK DERKEN AKŞAM OLDU
MİSAFİRLERİMİZ VARDI GÜZEL GEÇTİ YILBAŞI AKŞAMIMIZ
MİSAFİRLERİM GİTTİ BENDE Bİ BAKİM DEDİM

DURUNUN DİŞİ ÇIKMIŞ HAYIRLI OLSUN İLK İNCİNİZ
İNŞALLAH İYİLEŞMİŞTİR ATEŞİ DÜŞMÜŞTÜR
DEMEKKİ DURUDA DORUK GİBİ DİŞ ÖNCESİ HASTALIK GEÇİRİYO  :dontknow:

BÜTÜN HASTA BEBİŞLERE ACİL ŞİFALAR İNŞALLAH HEPSİ ÇABUCAK İYİLEŞİRLER  :amin:

gökse

merhabalar arkadaşlar nasılsınız
biz yeni yıla hasta girdik maalesef

göksu dün çok ateşlendi kusuyodu akşam hastaneye götürdük
şurup falan verdiler antibiyotik verdiler
şimdi biraz daha iyiy ağzı burnu hep akıyodu
birazolsun kesildi burun akıntısı
puanrcım inciniz hayırlı olsun canım  :hieyt:
ağrsız sızısız diğer incilere inşallah canım
hepiniz öpüyorum kızlar  :opucuk:

fıstık

GEÇMİŞ OLSUN KIZLAR

AMAAAAAANNN BOŞVERİN ALLAH DERMANSIZ DERT VERMESİN YETERKİ DAHA ÇOK YILBAŞI VAR

ÇOCUKLARIN SAĞLIĞI YERİNDE OLSUNDA GERİSİ BOŞ

HEPİNİZİ ÖPTÜK :opucuk:

ÇOK YORGUNUM İÇMİŞ GİBİYİM KAFAM KALKMIYO 3 E KADAR UYMUŞUM ALLAHTAN ANNEM VAR

Angel

selam kislar yeni yil hepimize saglik,mutluluk vede huzur versin insallahh

pinarcim off Allahim yarabbim icicm parcalaniyor boyle okurken   :y25:  neoldu fistigima yaa nazarmi degdi neoldu   :-[

disleri yuzunden hep bukaradar hasta ediyor yavrucugu annem hep derdi agbin hep ateslenirdi disi cikacagi zaman

hepte ailde gecirirdik sabahlardik hastahanelerde   :sad1:  disler boyle mahvediyor yavrulari .insallah hemen gecer gider

birdahada geri gelmez su atesler   :amin: :amin:  inciniz hayirli olsun bu arada.

dunurum kuzum nasil oldu ayagi vede bademcigi ?

muazzezz cook gecmis olsun canim benim yaa kiyamam  ben hasta olsam keske yavrucuklar hic hasta olmasa   :y25:

insallah hemen iyilesirsiniz sizde

duygucum canim   benden sana soylemesi eger hamile kalirsan 3 uzun veya 4 uzun olur bacim  zaten doktorunda soylemis  :k06:

demetcim  :opucuk:

yesim nerelerde aciba insallah iyidir  telefon numarasi yokmu sizde kislar  bir arasaniz nasil aciba kaz zamandir ugramiyor

burcum  supersiniz canim helal sana  :icon_thumright: 

neslihancim optuk sizi canim

bu arada bugun esimin dogum gunuydu annem gili cagirdim esime kucuk bir supriz hazirladik aleynayla emreyle beraber

yedik ictik cok sukur rabbim olmayanlarada versin  . muazzezcim esinin  dogum gunuydu sanirim hayirli yaslar

canim haa unutmadan esime ayni hediyeyi bende verdim senden caldim yani fikrini bende karar verememistim ne

alsam ne yapsam diye super oldu cok begendi

bizden boyle kislar optum hepinizi saglikli kalin  :opucuk:

burcum

sağolun kızlar
pınarcım kötü bir hastalık değil sadece ilaçlarla dahi düşmek bilmeyen bir ateş söz konusu ben derin de 40.2 yi gördüm o kadar diyeyim kulaktan ve alından ateş ölçerin faydası çok burada benim tanıdığım bebeklerden 5 tanesi falan geçirdi hatta diğer site de bir arkadaşın bebeği daha yeni geçirdi 39.9 ateşi vardı şuruplarla falan düşmüyordu boğaz enfeksiyonu demiş dr lar antibiyotik iğneye başlamışlar dr lar d anlamıyo ateşi çıkalı kaç gün oldu 4-5 gün ateş sürüyor sonra döküntü oluyor göğsünde boynunda sırtında tek tük kollarında ve yüzünde ama sen şimdi ishal dedin dr a bir daha götür istersen rota virüsü ishal kusma ateş yapıyor diye biliyorum gelmiş geçmiş olsun güzel haberlerinizi bekliyoruz bol bol ılık duşa sok

çağınım

selam canlarım hepinizi çok ama çok özledim

hepimize iyi yıllar diliyorum inş.. 2011 hepimize çok güzel sağlık ve mutluluk dolu günler getirir

canlarım malum uzun zamandır giremiyorum nete ben iş değiştirdim çok büyük bi gümrük firmasında ihracat departmanında işe başladım 3 hafta olucak nerdeyse orda net tamamen kapalı çok youn çalışıyoruz ondan dolayı giremiyorum akşamlarıda gelmem eve 7,30 u geçiyo servisi var ama yinede tabi malum

demetcim geçenlerde bana msj attı ama ne yazıkki cevap veremedim çünkü bu faturalı hatlarda msja maşallah yüklüyolar kızlar

tülincim nagehancım demetcim dünürüm neslihancım pınarcım nasılsınız ben iyiym çağında iyi çok şükür baya bi kilo aldı annem çok güzel bakıyo maşallah ama yaramazlıklar devam tabiki boyu çok uzadı bizler iyiyiz sizler nasılsınız hasta bebişlere geçmiş olsun canlarım pınar duruda kocaman olmuş maşallah fıstığıma  :nazar:

°ღ♥ღ°AşK-ı DeRuN°ღ♥ღ°

hepinize teşekkür ederim  :opucuk:
tülincim üçünüzüde kocamanından öpüyoruz özletiyorsun kendini  :y25:  :opucuk:

burcum çok şükür ateşimiz bugün yok dün öğleden sonra hafiflemeye başladı...döküntü dersen
çok hafif çenesinde uçuk gibi oldu  :dontknow: ama dişimiz baya bi belirdi kaşık değince şıklıyo  :k06:  :occasion14: fındık kurdu
hanzade derin prensesimide yerim ben resimlerine baktım çokkkkk şeker ya  :nazar:  :opucuk:

yeşimcim hayırlı olsun yeni işin senin ve çağınında yeni yılı kutlu olsun iyi olmanızada çok sevindik ayrıca teşekkür ederiz
büyüdük te diş bile çıkardık teyzesi  :k06:

demetcim seni ve doruk paşamı  :opucuk:

nagehan cım ışılmı ve senide  :opucuk:

muazzez göker ve göksuyuda öpüyoruz  :opucuk:

aaa neslihancığımı unutmıyım kızımın adaşı ve arkadaşımıda öpüyoruz  :opucuk:

herkese yeni yıl öpücüğü dağıttık kızımla  :ehi: kıymetini bilin birdaha yok  :occasion14:  :ehi:  :ehi:  :ehi: