2009 Haziran-Temmuz- Ağustos Anneleri

Başlatan tılsım, 10 Şubat , 2009, 17:10:13

« önceki - sonraki »

Demet_dk

teşekkürler canım
memeden kesmek için erken bencede emsin yavrucak

gökse

canım sen emziriyormusun emzikde kullanmıyorsun sanırım nasıl uyuutuyorsun bebeğini .gece benim için kabus gibi sütümdede azalma var çok az diyebilirim doymuyorda galiba buaralar iştahsız da .emzikmi istiyo acaba diyorum .çünkü eskiden böyle yaptığında emzik istiyodu veriyordum rahatlıyordu ama emziğimişz yok şimdi vede alamadım .anlıyıcağın bilemiyorum .kafam karıştı ..acaba şimdi gidip bi bakkal emziği alsammı anu daha çabuk alıyomuşya bebekler  :toothy10:

Demet_dk

CANIM BENİM BEBEĞİM AYIN 24 ÜNDE 15 AYLIK OLACAK

20 GÜN ÖNCE MEMEDEN AYIRDIM AYIRMAK ZORUNDA KALDIM

YEMEK YEMİYODU VE 3 AY BOYUNCA KİLO KAYBI YAŞIYODU

EMDİĞİ ZAMANLAR EMEREK UYUYORDU GECELERİ MEMEYE YAPIŞIP KALIYODU AÇ OLDUĞU İÇİN

SIK SIK UYANIYODU AÇ OLDUĞU İÇİN

ŞİMDİ GÜNDÜZ AZ DA YESE ONA YETİYO GECELERİDE RAHAT UYUYO 1 DEFA UYANIYO SU İÇİP TEKRAR UYUYO  :nazar:

BELKİ GECELERİ ACIKTIĞI İÇİN UYANIYODUR BEBEĞİN
GECELERİ YATMADAN MUAHALLEBİ TARZI BİŞEY YEDİR TOK TUTSUN
GÜNDÜZDE MEMEYİ AZ VER... YEMEKLERE AĞIRLIK VER
GECE SÜTÜN OLSUN OLMADI DEVAM SÜTÜ FALAN VERİRSİN

gökse

canım benimkide yemiyo işte .benim kızımd 1yaşını 2 ay geçti sütte içmiyı anlıycan bu aralar hiçbişey yemiyor .....neyse bişekilde alatıcaz bu günleri .hoşçakal :opucuk:

çağınım

canlarım hepinize günaydın

nagehancım sana moral olduysak ne mutlu bize bu arada gögüsler şişmiş geçmiş olsun canım ama yinede azda olsa sağ kanalların açılması ve rahatlaman için

maşallah ışılıma akıllı kızım alışıcak annesi meme olmadan yemek yesin inş.. bol bol  :amin:

demetcim canım  :opucuk:

nuraycımm  :opucuk:

gökse aramıza hoşgeldin canım allah yavrularını sana bağışlasın meme konusuna gelince kendini hazır hissetmiyosan kesme çünkü seninde en az bebeğin kadar kendini hazır hissetmen önemli bu konuda

kızlar çağını birazdan kontrole götürücem bayramda hastalanmıştı hani o geçti cumartesi günüde öğle uykusuna yatırdım biraz sonra ağlayarak uyandı yine bacağını kaşıyodu ama nasıl ağlama bi baktım bacağında beyaz kabarcıklar çıkmış bişimi ısırdı anlayamadım sonra o bacağının derisi soyuldu yavrumun bacağı kıpkırmızı aklımı oynatmama az kaldı biri bitiyo bişey başlıyo deliricem artık doktora gitmişken onuda göstericem inş.. önemli bişi değildir  :crybaby2: :amin:

azracım çorbayı geceden yapmasanda sabah biraz erken kalkığ taze olarak yapabilirsin zaten oyalıcağı ne kadar çorbanın insanı içine sinmiyosa öyle yap canım

gökse

teşekkürler çağınım hoş bulduk .bende zaten kesemiycem hemen zaten .yalnız işte bu ara hiç birşey yemiyor ya gece çok sık uyanıyor .sabaha kadar en az 5 yada 6 kez uyanıyor diyebilirim .eskiden emzik verince rahatlardı şimdi bıraktı .uzun zamandır bende vermiyorum aslında .deniycem bi emzik alıp vericem belki alırda rahatlar geceleri.. :opucuk:

Demet_dk

MERHABA ARKADASLAR NASILSINIZ BAKALIM

YEŞİMCİM NOLDU YİNE ÇAĞINIMA
AY GÖTÜR DOKTORA BAKSINLAR BAKALIM İNŞALLAH ÖNEMLİ BİŞEY DEĞİLDİR
GELİR GELMEZ YAZ BİZE MERAK EDERİM BEN

♥♥ElMa ŞeKeRİm♥♥

YEŞİMCİM GEÇMİŞ OLSUN OĞLUSUMA YA YİNE Mİ HASTA
Bİ AN ÖNCE GECER INSALLAH DOKTORA GÖSTER AMA İHMAL ETME :opucuk:
GÖKSE HOSGELDIN ARAMIZA GÜZEL PAYLASIMLAR DİLERIM :flowers:

♥♥ElMa ŞeKeRİm♥♥

YA KIZLAR BİŞEY SORCAM BEBEKLERINE KAHVALTIDA HALA CİCİBEBE MI VERIYORSUNUZ YOKSA NORMAL KAHVALTIYA GEÇTINIZ MI  :dontknow:

Demet_dk

ben 14. ayından itibaren tek tek veriyorum yediklerimizden tabi yemesede  :ehi:

karışımdan iğrenmişti bende normal vermeye başladım tek tek domates poğaça vs

şimdi ondan da sıkıldı 2 gündür karışım yapıyorum 4-5 kaşık yiyo  :sad1:

şaşırdım artık ne yapacağımı  :BangHead:

fıstık

yeşimcim geçmiş olsun canım inşallah önemli bişi değildir

gökse aramıza hoşgeldin benim kızımda gece sık sık emmek için uyanıyordu artık 17 aylık oldu ben emzirmeden kestim bugün dördüncü günümüz

valla ben hala cicibebe karışımı veriyorum kahvaltıda çünki peynir ekmek vs verince çok az yiyo karışımı bitiriyo enazından

bugün ışılı yine kontrole götürdüm öksürüğü hala geçmedi çarşamba günü tekrar gel geçmezse artık yatırıcam hastaneye dedi doktor

ya bu çocuk ayakta ordan oraya koşturuyo nasıl zaptedicem ben hastanede bilmiyorum

göğüsüm içinde ilaç yazdırdım haftada 2 kez kullan dedi doktor bugün içtim birde perşembe içicem hastaneden dişçime gittim enfeksiyon geçmemiş

tekrar antibiyotik verdi bize noluyo anlamıyorum ne kızım nede ben iyileşemedik allahtan babamız sağlam ona bişi olmasın baride bize baksın :amin:

çağınım

canlarım hepinize tekrar selam

oğlumu doktora götürdüm çok şükür boğazları geçmiş önemli bişey yok ama o yaralar enfeksiyonla alakalıymış az bişi de olsa vücutta kalmış olabilir dedi doktor verilen kremlere ve antibiyotiği bitirene kadar içirmeye devam dedi bi kaç güne geçer dedi önemli bişi değil dedi ama ilaçlar biticekmiş ya kızlar kafayı yicem o kadar dikkat ediyorum yine oluyo ya  :crybaby2:

ben çağına arada kahvaltıda cicibebe veriyorum genelde ekmek yiyo üstüne sürüyorum yada peynirini öyle veriyorum cicbebyi aralarda isterse eline veriyorum öyle yiyo 

nagehancım inş.. iyileşirde gerek kalmaz hastaneye yatmaya gerçekten bunlar yürüyen koşan çocuklar allahım zapetmek çok zor sen yardım bizlere  :amin:

azra35

Alıntı yapılan: çağınım - 20 Eylül , 2010, 10:24:41
canlarım hepinize günaydın

nagehancım sana moral olduysak ne mutlu bize bu arada gögüsler şişmiş geçmiş olsun canım ama yinede azda olsa sağ kanalların açılması ve rahatlaman için

maşallah ışılıma akıllı kızım alışıcak annesi meme olmadan yemek yesin inş.. bol bol  :amin:

demetcim canım  :opucuk:

nuraycımm  :opucuk:

gökse aramıza hoşgeldin canım allah yavrularını sana bağışlasın meme konusuna gelince kendini hazır hissetmiyosan kesme çünkü seninde en az bebeğin kadar kendini hazır hissetmen önemli bu konuda

kızlar çağını birazdan kontrole götürücem bayramda hastalanmıştı hani o geçti cumartesi günüde öğle uykusuna yatırdım biraz sonra ağlayarak uyandı yine bacağını kaşıyodu ama nasıl ağlama bi baktım bacağında beyaz kabarcıklar çıkmış bişimi ısırdı anlayamadım sonra o bacağının derisi soyuldu yavrumun bacağı kıpkırmızı aklımı oynatmama az kaldı biri bitiyo bişey başlıyo deliricem artık doktora gitmişken onuda göstericem inş.. önemli bişi değildir  :crybaby2: :amin:

azracım çorbayı geceden yapmasanda sabah biraz erken kalkığ taze olarak yapabilirsin zaten oyalıcağı ne kadar çorbanın insanı içine sinmiyosa öyle yap canım
zaten çok erken kalkıyorum daha erken kalkamamki :dontknow:

çağınım

o zaman canım ne yazıkki annen yapıcak taze taze yani sonuçta çorba yapmada bi zorluk yok sevdiği ne varsa sen annene günlük bi liste bırak annen ona uyar o zaman öylesi daha iyi olur mustafa paşa içinde annen içinde

gökse

hoşbulduk nuraycım .acaba diyorumki geceleri emzik versem yeniden alırmı sizce ne dersiniz uzun zamandır vermedim belki alır hee.