2009 Haziran-Temmuz- Ağustos Anneleri

Başlatan tılsım, 10 Şubat , 2009, 17:10:13

« önceki - sonraki »

Demet_dk

günaydın arkadaslarım herkes iyidir inşallah

biz yine çok zor bi gece geçirdik hiç uyumadı doruk ağladı durdu mızır mızır
bide illa benim kucağımda olacak korkuyomu noluyo anlamadım
sinirlerim çok yıprandı artık  :crybaby2:

sahracım eşinin seni desteklemesi lazım çünkü senin kadar onunda titizlenmesi lazım
direkt olarak onun ailesini suçlayarak değil de genel olarak konuş
hepimiz dikkat etmeliyiz
şunları yapmamalıyız tarzında konuş

ben şahsen böyle yapıyorum devamlı
sonra biri yanlış bi hareket yaptığında eşim de benim cümlelerimi tekrar ediyo

zaten benim fikrilerime ayak uyduran bi insan her konuda

ya anlattığım gibi işte kaynanam üst katımda oturuyo
sırf gelmesin bize diye gündüzleri annemdeyim
sabahtan akşama kadar kapıda oturur kedilerle sırnaşır hiç hoşlanmam bende
o yüzden uzak duruyorum yapma etme desende anlamaz

yeşimin dediği gbii çocuğu kucağına aldığında bırakmaz ağlasa kendi susturmaya çalışır
çocuk bana doğru yada anneme doğru yönelse kendine doğru çevirir arsızın tekidir
seviyeli olmak görüşmemek en iyisi

çağınım

demetcim canım nasılsın dicem ama sinirler harap anladığım kadarıyla

doruğum uyumadımı yine kıyamam yavrum hem kendine yazık hem sana acaba uykusunda bişeydenmi korktu kuran-ı kerim koy başucuna ve uyuturken hergece ayetel kürsi oku

sahracım eşinle konuş bu konuyu yani annesiyle senin aranda dengeyi sağlayabilme konusunu sen haklıysan seni savunmasını bilmeli benim eşimde benden taraf olmaz hiç hep ailesi haklıdır onlar doğrudur bana sormaz bile ki sonunda hep ben haklı çıkarım ama beni yıpratıyo işte

demetcim kesinlikle mesafeli olmak gerekliymiş ben artık hiç görüşmicem çünkü haklıyım sonuna kadar başkası olsaydı şimdiye kadar onların yüzüne bakmazdı ben hep iyi niyetli davrandım ama iyi niyet bi yere kadar ne halleri varsa görsünler 

Demet_dk

YEŞİMCİM SİNİRLERİM ÇOK HARAP GERÇEKTEN
DÜN BİRAZ ATESİ VARDI HAFİFTEN BİDE İSHALİ VARDI
AKŞAM ÜSTÜ DIŞARI ÇIKARDIM BİRAZ BAKINDI DAHA DA ATESLENMEDİ
AKŞAM 12 DEN SONRA ÇOŞTU
ATESİ YOKTU. BİYERİ AĞRISA DAHA ŞİDDETLİ AĞLAR
ANALAMAIM BU ÇOCUĞA NOLUYO  :crybaby2:
ÇOK ÜZÜLÜYORUM ÇOK YIPRANIYORUM ONA BAĞIRIYORUM ELİMDE OLMADAN O ZAMAN DAHA DA ÇOK ÜZÜLÜYORUM
Bİ ÖNCEKİ GÜN ÇOK GÜZEL UYUDU
DIŞARI ÇIKARDIM BİKAÇ KİŞİ GÖRDÜ ŞIMARDI BİZİMKİ ONDANMI OLDU ANALAMADIM KİMSENİN GÜNAHINIDA ALMAK İSTEMİYORUM

AMA AYNI KADIN 20 GÜNLÜKKEN DORUKU GÖRMEYE GELDİĞİNDE ADETLİYKEN GELMİŞTİ
BİZDE ADETLİYKEN LOHUSA YANINA GİDİLMEZ DORUK İŞTE O GÜN AZITMAYA BAŞLADI

) SaMiRa (

ah yavrum yaa kıyamam geçen akşamda fudayl çıldırdı öyle birlikte ağladık  insan çok kötü oluyor bişeyden korkmuş olabilir belki :dontknow:

eşimle  bu konuda konuşurken genel konuşuyorum zaten isim vermiyorum senin annen şöyle böyle demiyorum hiç ama anlamıyor çocuk konusunda hiç titizlenmiyor öksürüyor diyorum boğazına tükürüğü kaçmıştır bişey yok diyor :cildir:

benim kaynanam görümcem ve eşimin tarafı oğlumu sevmeye hakkı yok çünkü ne üzerimizde hiç bi hakları yok. eşime annesiyle ilgili birşey söylediğimde kadın hasta napsın falan diyor.içimden iyi olduğu zamanlarıda gördük diyorum. bide yanımıza alma gibi bi durum var o zaman ne yaparım bilmem :dontknow: :y25:

Demet_dk

ALLAH SABIR VERSİN SAHRACIM
EVİNE ALMAK DAHA ZOR OLUR İNSAN UZAKTAYKEN BİLE TAHAMMÜL EDİYO
AMA HERŞEYDE Bİ HAYIR VAR DİYELİM HAYIR OLSUN

çağınım

demetcim canım çok üzüldüm acaba diş sıkıntısımı var ateş ve ishal yapıyo çünkü patlatamıyodur belki baktınmı damaklarına şişkinlik varmı nazar değmiş olabilir kimsenin günahını almayalım dediğin gibi ama olabilir

seni çok iyi anlıyorum bende bağırıyorum bazen sonra üzülüyorum ne anlıcak sanki küçükler daha ama işte sinirler yıpranıyo demet çocuğu severken başkaları eğer söylemezlerse maşallah deyin de alınan alınsın demiyolar çünkü ben diyorum valla maşallah deyin diye sürekli dua oku ben hep okuyorum rabbim kem gözlerden korusun adetliyken insanların bebek sevmeside yanlış onlar henüz melek etkileniyolar  ::)

sahracım ben annen diye söylüyorum artık önceden söylemiyodum ama sanırım çok doldum zaten onlar bi şekilde anlıyolar ama ailelerine toz kondurmak istemedikleri için anlamamazlığa veriyolar anlıyolar yoksa çocuk konusunda titizlenmemsi kötü biraz sonuçta ikinizin bebeği senin değil tek başına eşinle iyice konuş

eşinin ailesiyle olan kısımda haklı olabilirsin bizimkilerde aynı hiç bişi yapmadılar bize bide hep ben suçlu oldum aileci oluyolar evlendikten sonra en azından bi kısmı evlenen kadar bizi sayıklarlar sonra aileci olurlar  ben buna çok kızıyorum hasta olabilir annesi ama çenesni tutsun ona gelince hiç hastalıkları kalmıyo  ay çok sinirlendim kusura bakma sahracım aynı sorunlar bizdede var  :cildir:

Demet_dk

DİŞLERLE İLGİLİ Bİ BELİRTİ YOK ELİNİ AĞZINA FALANDA GÖTÜRMÜYO
DİŞ ÇIKARACAĞI ZAMAN ELİNİ FALAN ISIRIYODU BİLMİYORUM VALLA
DAHA 12.AY AŞISINI YAPTIRMADIM BUGÜN AŞIMIZ VAR BİDE ALLAH YARDIM ETSİN BANA  VE OĞLUMA :amin:

BENİM KAYNANAMDA HASTALIK HASTASI KALP TANSİYON ŞEKER BÖBREK NE ARASAN VAR
BAYILIR HASTANEYE GİTMEYE
DESELER Kİ HEMEN AMELİYAT OLCAKSIN HİÇ DÜŞÜNMEDEN YATAR MASAYA O KADAR HEVESLİ YANİ
ANLAYAMIYORUM YEMEK YEMEYE GELİNCE BÜTÜN HASTALIKLAI UNUTUR HERKESTEN ÖNCE MASAYA OTURUR VS

YA NE OLURSA OLSUN EŞLERİMİZİN ANNESİ İŞTE SİLEMİYORUZ KATLANMAK ZORUNDAYIZ

DİLVİN

***********************************************************************************
İnsanların konuşmayı bilecek kadar akıllı, susmayı bilecek kadar zeki olmamaları ne büyük bir talihsizlik

çağınım

inş.. diştendir belki arka damaklar şişmiştir ondanda oluyo oralarda geç patlıyo mahvediyo çocukları  ::)

demetcim aşı bişi yapmıyo o yönden sıkıntı yapma ateş falan olmuyo geçmiş olsun şimddien

ay demet ne güldüm yazdına ameliyata hevesli  :ehi: :ehi:bunların önce akıl tedavisi olmaları lazım vücuttan önce ona ihtiyaçları var  :ehi:

selcan gene kaynan muhabbeti bitmez bu sorun bilmiyomusun  :tongue3:

DİLVİN

amannn sallaa gitsin yeşimcimm yawwww

böğğğğğğğğ  :igrenc: :igrenc: :igrenc:

uğraşılacak o  kadar şey var ki

bence kafana takmaya değmez  :suclu: :suclu:
***********************************************************************************
İnsanların konuşmayı bilecek kadar akıllı, susmayı bilecek kadar zeki olmamaları ne büyük bir talihsizlik

çağınım

salladım zaten görüşmicem bitti o kadar

böğğğğğğ  :igrenc: :igrenc: :igrenc:

bencede uğraşılıcak mesela çok yaramaz bi çağın var :tongue3: :ehi:

değmez diyosun yaniii  :suclu:

DİLVİN

yaneee

kocisinede kızdımm zatennn

adam tutup dövdürcem onu

artık sevmıyorum kocanıııııı  :k06: :k06:

) SaMiRa (

sağolun kızlar.. yeşmcim önemli değil sorun işte takmışım bi kere napim ama artık kimseye vermicem çocuğu kendi kcağımda tutucam seven öyle sevsin masumca darılan darılsın ben yavrumu sokakta bulmadım dimi ama büyüyünce sevsinler..

valla bu kaynanalar hep sorun yaratıyor...

doruk a üzüldüm yavrum yaa inşallah düzeli hemencik uzun sürmez :amin: :amin:

benim oğlumda durmak bilmiyor kızlar yaa hep oturmak kalkmak istiyor oturtabilir miyim ki ne yapsam bilemedim koltuğunu kaldırıyorum yine de kalkmaya çalışıyor :dontknow:

neslihan

canım ben çağının doğumgününü kuylamışmıydım.Buaralar iyice kafayı yedim ben.Kutlamadıysamda geçmiş doğum günü kutlu olsun.

Kaynanama söyleyecek çok lafım var.Ama sözümden çıkmayan bir kocam var onu üzmemek kırmamak için birşey demiyorum.demetcim aynı pislik sorunu bende de var.Ev bahçeli ya bahçede iş yapar.Gelir çocuğu tutar.Üstü başı kirli çocuğu tutar.Pis temiz birbirine girmiş.

doruk a da çok geçmiş olsun buarada

) SaMiRa (

selmacım iyi oldun demi aman dikkat et bi daha