2009 Haziran-Temmuz- Ağustos Anneleri

Başlatan tılsım, 10 Şubat , 2009, 17:10:13

« önceki - sonraki »

azra35

yemiyo bizimki bende çorbasına koyuyorum

çağınım

azracım yer zamanı gelince nasılsa yicekler alışıcaklar yavaş yavaş demekki zamanları var daha bide diş sıkıntıları oluyo o yüzdende yiyemiyolar patlatamıyolar yada patlamak üzereyken iştah olmuyo pitirlü yemek istemiyolar dişler bi patlasa hepsi iştahlı olup olmadıkları o zaman anlaşılır zaten  ::)

azra35

çağınım

inşallah canım yaa hep üzülüyoruz yemedikleri zaman aç kalıyolar gibi geliyo ama şöyle bişi duydum bebekler böyle durumlarda allah tarafından doyurulurlarmış hastayken mesela diş sıkıntıları olduğunda rabbimin kudreti işte

azra35

allah çok büyük çok şükür ki ona yavrularımızı koruyor :nazar: :amin:

çağınım

rabbim gerçekten çok büyük ve kudretli tabiki yavrularımızı koruyor melekleriyle beraber  :amin: :nazar:

azra35

yeşim un çorbası tar. verirmisin canım

fıstık

11 Haziran , 2010, 23:11:30 #8332 Son düzenlenme: 12 Haziran , 2010, 03:03:03 fıstık
nbr kızlar beslenme kadar bebişlerin diğer gelişimleride önemli yazın bakalım bebişler neler yapıyor

ışıl artık evde koşturuyor anne baba anneanne dede haydi cıs cici teyze hande ay diyebiliyor

hadi gidiyoruz dediğimizde el sallıyor öpücük veriyor alkış yapıyor çak dediğimizde elimize vuruyor

pırıl adında bebeği var hadi pırılı al gel kızım dediğimizde getiriyor gel git yapma hayır dediğimizde anlıyor

çay kahve çorba gibi sıcak içeçeklere üfff yapıyor

anne baba deyip sarılıyor ençok yüzümü okşuyor seviyor

burda bebek resimleri görünce ayyy deyip seviniyor

emmek istediği zaman mem mem diye geliyor eğer bilgisayarla uğraşıyorsam ellerimi tutuyor kollarını açıyor ne istiyorsun kızım

diye sorduğumda mem mem diyo

bize su içiriyo kaşıkla mama yediriyor

haydi haydi diye şarkı söyleyip oynuyo

birde bugün babası sigara içerken balkona çıkıyo annem mutfağa gitmiş anneme kapıyı gösterip püf püf demiş

azra35

öncelikle maşallah ışıla :nazar:
mustafa da çak diyince elimize vuruyo :nazar:örümcekle peşimizden koşuyo biz arkasından gidince kaçıyo :nazar:baba dede ange mama meme diyo :nazar:emmek istediğinde eğer kucağımdaysa meme diyo ve kıyafetimi çekip göğsümü açmaya çalışıyo sonrada gülüyo :nazar:ve eğer örümcekte meme istersede oraya buraya koşturup meme meme diyo :nazar:yanyana yatınca bize dönüp sarılıyo :nazar:poşet sesi duyunca kahkahadan katılıyo :nazar:biz ellerinden tutunca yürüyo :nazar:

fıstık

çağınım

selam kızlar nasılsınız

canım unu kavur az yağda pembeleşmesine yakın kapat altını üstüne su ekle havuç rendele şehriye koy bu kadar yarasın mustafişe  :nazar:

maşallah ışıla ve mustafişe  :nazar:

çağın çak yapınca vuruyo müzik çıkınca alkışlıyo zıplıyo
anne, baba, dede, ananeanne, abi, aba, mama, meme ,hadi, çabuk ,gel, sende gel,atta gibi kelimeleri söylüyor  :nazar: :nazar:
ver al gel git topu getir deyince anlıyo hemen anlıyo ve topunu getiriyo  :nazar:
bütün gün koşturuyo

yabancı birilieri severken utanıyo
yemek yerken bizede uzatıyo yediğinden
sıcak soğuk şeylere tepki veriyor :nazar: :nazar: dondurmayıda çok seviyoruz bu arada :k06: :hungry:

renkleri gösteririyor öğrettik
bişeye kızdığında işaret parmağını sallıyor hayır anlamında
babaya va bana sarılıyor öpüyor bizi ağız açık yapışıyo yanağımıza  :nazar:

maşallah kuzularımızaaa :nazar: :nazar: :nazar: :nazar:

azra35

sağol yeşimcim ya çağının yeni resimleri yokmu koysan :nazar:

çağınım

rica ederim canım

çok var aslında ama koymuyorum nazar değmesin diye  :suclu: :ehi: :ehi:

neslihan

benimkide baba dede nene anne bebe mım mım mım mım,ay diyor.meme mama diyor.El sallıyor alkış yapıyor oynuyor.Öpüyor mu ıssırıyor mu pek anlaşılmıyor.Yürümüyor.Yürüteçle geziyor.Eline birşey veremediğim için banada teklif edemiyor.Verdiğimi ısırıp küçük bir parça aldı mı yutamıyor kusuyor.Ha birde bir bir bir babama anlatıcam yapıyor.Dediklerimi anlıyor mu diye hiç denemedim deneyeyim bakalım.Al ver gibi şeyleri yapmıyorum.Açıkcası adana sıcağında işten bayılmış olarak geliyorum çocukla da pek fazla ilgilenemiyorum.Ama bu kadarına da şükür :nazar: :amin:

neslihan

yürüyorsa vitamini kes demişsiniz aklıma takıldı şimdi benim kızda vitamin eksikliği mi var acaba yürümüyor canım sıkıldı şimdi.