2009 Haziran-Temmuz- Ağustos Anneleri

Başlatan tılsım, 10 Şubat , 2009, 17:10:13

« önceki - sonraki »

burcum

inşallah nagihancım ayırma bırak emsin azcık daha ben de hazır değilmişim çok kötüyüm duygularımı tarif edemem  :y25: ben de 14 aylık olasıya kadar falan emzirmeyi düşünüyordum  :y25: kendimi eksik hissediyorum göğüslerimde hala süt var en son salı gece emdi o günden beri 1 kez bile emmedi yakın çekilir herhalde sütlerim :y25: :y25: :y25: bizim 5.ci diş çıktı 6.cı çıkmak üzere ama baya zorladı :y25: :y25: :y25:

çağınım

selam kızlar burcucum nagehancım

aferin ışılıma çağında çok arkadaş canlısı parkı çok seviyor nerdeyse 2 günde bir parktayız top loynuyo çocuklarla  :k06: :k06: :nazar: ama bide bişeyler atma huyu olmasa takım fincanlarımı halletti valla bende heryeri bağladım  :tongue3:

burcucum üzülme canım senin bağırmanla ilgisi yoktur memeyi istememesin diş sıkıntısı ne yazıkki yavrularımızı çok zorluyor ne yemek ne emmek istiyolar bizler bile rahatsız olduğumuzda boğazımıza bişey koyamıyoruz ya kuzularımız küçücükler daha canları yanıyo sen kendini suçlama elinden geldiğince vermeye çalış çağında diş sıkıntısı olduğunda hiç bişi yemiyo emmiyo ağlıyo sürekli bi kaç güne düzelir üzme kendini sakın sağ sütünü öylede verebilirsin en azından ondan vitamin alsın

burcum

yeşimcim gittim pompa aldım sağdım biberonle verdim içmedi mamalarının içine karıştırdım ama istemiyor geri de döneceğe benzemiyor çünkü 1 kere bile emmedi çarşambadan  beri mememi açınca kafasını çeviriyor yaklaşmıyor tiksinmiş gibi istemediğini belli ediyor bende sağmıyorum artık :y25: :y25: :y25: :y25: göğüslerimde hala süt var ama azalıyor hissediyorum :y25: :y25:

fıstık

burcucum istersen 1 hafta daha sağmaya çalış belki tekrar emmek ister eğer istemezse o zaman kesersin tamamen

bende öyle veya böyle çok geçmeden bıraktırmak zorundayım sağlık problemim yüzünden o zamana zaten 14 aylık falan olucak

hayırlısı olsun bakalım bu kadar emdiler ya yeter hiç emmeyenlerde var

burcum

nagihancım ümidim yok olmadığı için sağmadım bakalım hepimizin hakkında hayırlısı neyse o olsun buarada senin sağlık sorunun ne canım hayırdır?

azra35

slm ya bebeğiiştahsızlaştı sürekli emiyo 1 haftadır gece çok kalkıyo meme verince uyuyo kafayı yicem çok yoruluyorum şu an aptal gibiyim çorbayı içiremedim öfff bunaldım zaten sıcak

neslihan

canım herzaman aynı iştahla yemiyor bebekler ve bizim bilmediğimiz sıkıntıları oluyor.Ateşi öksürüğü felan yoksa sabırla huysuzluğunun geçip yemeye ve uyumaya başlamasını bekleyeceğiz.

Benim kızda çok uyanıyor buaralar hem diş çıkarıyor hemde havalar çok ısındı ben zor uyuyorum onun hassas vücudu nasıl uyusun.

burcucum canını bu kadar sıkma benimki 6.ayda bıraktı emmeyi bende 10.ayın bitiminde sağmayı bıraktım çünkü pompayla uğraşmaya ancak bu kadar sabredebildim.Yani kısmetleri bu kadarmış.Az çok birşeyler yiyolar.Arada mamada yerse veriyorum.Zaten 1 yaşını doldursun tam süte geçicem.Bebeklere psikolojisi düzgün anneler anne sütünden daha değerli aman diyim kendine hakim ol.

fıstık

mrb kızlar

burcucum doğum sonrası depresyon oldu ya bende şu an çok hafif ilaçlar kullanıyorum ve bu yüzden tedavim uzuyor

doktorum sütten ayırınca ilaçlarımı değiştirecek o yüzden bekliyoruz şu anda

ışıl hala süt içmiyo muhallebi yapıyorum kahvaltıda veriyorum veya çorbasına koyuyorum bari öyle faydalansın diyorum

burcum

biraz daha iyiyim neslihancım sağol
anladım nagihancım

çağınım

nagehancım neslihancım burcucum azracım nasılsınız hepinizi kurabiyeleri öptük oğlumla

burcucum üzülme canım sen yinede sağ ne kadar çıkarsa bi kaç gün dene bakalım alırsa alır almazsa nasibi o kadarmış olsun baya emdiler bunada şükür hiç emmeyen bebekler var yada çok az emen yine vitaminlerini aldılar rabbime çok şükür  :amin:

azracım her zaman yiyemeyebilir diş sıkıntısı iştahlarını kesiyo ne yazıkki yemediği zaman zorlama ısrar etme emzir emiyosa yedirmek için üstüne gitme çağında bazen 2-3 gün ağzına herşeyden 3 kaşık koyuyo ne yapıyım yoksa kusuyo ısrar edersem

çağına ben artık gece süt veriyorum kızlar içiyo ama biberonla değil bardakla içiyoruz biberonu almak istemiyo deliricem gecenin bi yarısı bardak muhabbetimiz var  :ehi:

azra35

ya pütürlüye nasıl alıştıracam geç kalmadım biliyorum ama kusuyo yardım edin bana nolur :amin:

neslihan

Alıntı yapılan: azra35 - 08 Haziran , 2010, 12:46:13
ya pütürlüye nasıl alıştıracam geç kalmadım biliyorum ama kusuyo yardım edin bana nolur :amin:

canım alışacak bende bekliyorum.Biz 1 yaşımıza giriyoruz.Her yediği mama şeklinde kahvaltısı çorbası meyvesi herşeyi

azra35

neslihancım canım beni en ii sen anlarsın canım sen hiç denedinmi 9 aylık ken falan hiç mi pütürlü almadı ya bizimle yemek yedikleri günü inşallah görürüz canım amin

çağınım

kızlar üzülmeyin nasılsa yicekler alışıcaklar illaki dişleri biraz daha çıksa yicekler zamanı var demekki henüz yemeleri için en azından yiyolar sulu bile olsa sulu bile yemeyen bebekleri biliyorum ben yiyen ama geriye çıkaran bunada şükür nasılsa alışıcaklar

azracım pütürlü yicekleri ağzına elinle vermeyi bi dene biraz tuhaf olucak ama elinle ver ve yanağına koy diline koyma doktorumuz bize öyle demişti yanağına koyunca diliyle alıp dişine getirir alışana kadar öyle yap yanağına ama

gülay t.

Arkadaşlar birşey soracağım, bebekleriniz pütürlü yiyecekleri yeme konusunda zorlanıyormuş ya, siz mi ilk başladığınız dönemde vermediniz yoksa vermenize rağmen o zaman da mı yemiyorlardı? Bize doktor daha kahvaltı ve çorbaya başlar başlamaz pütürlü ver blendırdan geçirme alışsın pütürlüye dedi. Ben de öyle yapıyorum ama merak ettim daha sonra da yaşanıyor mu bu sorun yoksa baştan alıştırınca böyle gider mi?? Yani şimdi yiyorsa sonra da yemeye devam edr mi??