2009 Haziran-Temmuz- Ağustos Anneleri

Başlatan tılsım, 10 Şubat , 2009, 17:10:13

« önceki - sonraki »

fıstık

yeşimcim burcucum tşkler

haklısın yeşimcim ilkokuldan başlıyor bu hengame fazla sıkmamak lazım hayırlısı neyse o olsun tek tesellimiz bişi olmaması

biraz önce geldik hastaneden durumu gayet iyi yaptığının yanlış olduğunun farkında çok şükür allahım kimseye yaşatmasın böyle şeyler :amin: :amin: :amin:

neslihan

nagehancım çok geçmiş olsun.

burcum derin e de çok geçmiş olsun.Ama çok düşük değil değeri maşallah.Buarada ben dün pınar ilk adımı içirdim.İçiyor maşallah.Hipp in organik sütünüde aldım bakalım artık hangisini içerse

fıstık

sağol neslihancım

ya ben sütü içiremiyorum ışıla 2 kere içti bi daha da içmedi nuh diyo peygamber demiyo ya

ılık verdim soğuk verdim içine şeker koydum yok içmiyo artık muhallebi yapıyorum napayım bari ordan alsın ben danone almıştım

birde pınarın kini alayım belki içer

neslihan

danone benim sütümü mü aldın.ben normal sütlerden almadım çok yağlı ve kalsiyumlu olur diye.

♥♥ElMa ŞeKeRİm♥♥

kızlar balık corbasını nasıl yapıyosunuz bıde balık yagını merak ettım ne guzel sız karısım yapmadan verıyosunuz bızım 7 tane dısımız var eflın hıcbırseyı cıgneyerk yıyemıyor buyuk koparıyo cıgnemeyı bılmıyor sonrada bogazına takılınca kusuyor nasıl cıgnemeyı ogretebılırım bılmıyorum nerdeyse 1 yasına gırcek artık herseyı blenderdan gecıyorum hıc puturlu yutamıyor bıde sadece tarhana corbası ıcıyor baska bısey ıcmıyor herseyden vıtamın almsaı gerekıyor ama yemıyor her gun tarhana corbası :y25: :y25: :y25:
sız bebeklernıze nasıl tarıfler yapıyosunuz
tulıncım bu arada cok gecmıs olsun aynı seylerı eflınde yasaasdı cok zor senı cok ıı anlıyorum serum takıldı aglıyo durtmuyo ıgneyı cıkarmaya calısıyo allah hepımıın yardımcısı olsun :amin: :amin:

Angel

Alıntı yapılan: ●●єŦlเภเ๓●● - 28 Nisan , 2010, 13:37:24
kızlar balık corbasını nasıl yapıyosunuz bıde balık yagını merak ettım ne guzel sız karısım yapmadan verıyosunuz bızım 7 tane dısımız var eflın hıcbırseyı cıgneyerk yıyemıyor buyuk koparıyo cıgnemeyı bılmıyor sonrada bogazına takılınca kusuyor nasıl cıgnemeyı ogretebılırım bılmıyorum nerdeyse 1 yasına gırcek artık herseyı blenderdan gecıyorum hıc puturlu yutamıyor bıde sadece tarhana corbası ıcıyor baska bısey ıcmıyor herseyden vıtamın almsaı gerekıyor ama yemıyor her gun tarhana corbası :y25: :y25: :y25:
sız bebeklernıze nasıl tarıfler yapıyosunuz
tulıncım bu arada cok gecmıs olsun aynı seylerı eflınde yasaasdı cok zor senı cok ıı anlıyorum serum takıldı aglıyo durtmuyo ıgneyı cıkarmaya calısıyo allah hepımıın yardımcısı olsun :amin: :amin:

off anam off hemde ne zor demi yaa .benim tontonda cikartmaya calisiyordu serumu  :y25:  yavrum benim ay Allahim o gunleri birdaha yasatmasin sizede

cok gecmis olsun canim .cocuk buyutmek coooook zor ama inanin bana bir yasindan sonra cok rahat ediyorsunuz  :icon_thumright:

ben emreyi siringayla yediriyorum napiyim baska turlu yemiyor.zaten cok kilo kaybetti hastalandiktan sonra yavrumun yuzu  kasik kadar kaldi   :y25:

.dunurum ve neslihan ben emrenin cicibebe'sinin icine tam yagli inek sutunden katiyorum.son bir aydir boyle yaptim.alissin diye birde sutumden

sagipta eklemek istemedim cunku sevmedi  yavrum bende inek sutuyle veriyorum  artik.ilok yarim sut ve yarim suyla birlikte veriyordum

ama artik tam sutlu yapiyorum.

Angel

zuzum bu arada hosgeldin  :hello:

dunurum cok sukurki daha iyi yigenin  :amin:

bende emreye kahvaltida tost yapiyorum bir dilim ekmegin uzerine tereyagi suruyorum   bir guzel emiyor ekmeyi  yaliyor cok seviyor yavrum   :nazar: :nazar:

birkac parcada yutuyor  ;D  eligle alip sikiyor sanki suyunu cikaracakmis gibi   :k06:  sonrada salatalik domates veriyorum  sonlardanda birkac

parca yutuyor .her iki gunde bir boyle veriyorum. yumurta sarisi ,4 cicibebe,1 tatli kasigi pekmez yarim portokal suyu sikiyorum yedirmeye

calisiyorum ama yarisi anca gidiyor miydesine geri kalani hep yerde onlugunde yuzunde  :k06: 

neslihan

o kadar hastalık atlattı canım ne yerse kar bunada çok şükür.Rabbim birdaha göstermesin inşallah :nazar:

ben balığı sevmiyom ya çocuğa da balık yapmayı adet haline getiremedim.çok yanlış bir alışkanlık biliyorum.Alıştırıcam yavrumu balığa.

Buarada doğru nagehan ben sana balık yağını sormuştum.Nasıl veriyorsun vitamin ve kan damlasına devam edyormusun

♥♥ElMa ŞeKeRİm♥♥

sagol tulıncım ıkımızede cok gecmıs olsun aman bı daha gelmesın hastalıklar :amin: :amin: :amin: :amin: :amin:
masallah emreye elıyle yıyor yemeklerını :nazar: :nazar: :nazar: :nazar:
eflın hala yemıyor nasıl alıstırıcam bılmıyorum :crybaby2: :crybaby2: :crybaby2:
tulıncım ınsallah dedıgın gıbı olurda yasından sonra rahat bı nefes alırız artık
balık yagı dedıgınız surup gıbı mı doktormu tavsıye edıyo :dontknow: :dontknow:

fıstık

neslihan seven seas diye portakallı balık yağı bizimkisi devit veriyorum kan damlası vermiyorum doktor gerek yok demişti

gelecek ay kan tahlili yapılacak o zaman gerekirse verelim dedi

bizim burda havalar ısınınca balık satın alınıp yenmez ilçelerde küçük balık yetiştiricileri var oralara gidip yeriz genelde alabalık olur

ama oralar şuan serindir ışılı götüremem biraz daha ısınsın haftasonları gideriz artık

neslihan bizde sizin gibi pek balık yemiyoruz o yüzden ışıla düzenli balık yediremiyorum artık balık yağı içsin napalım

azra35

bizede dün kan ilacı verme dedi kanı iyi çıktı ama kabızlıktan makatında hafif çatlak var ya

azra35

ben balığı sebze çorbasına koyuyorum çok seviyor direkt vermedim hiç ama tabi çorbadada faydası çok oluyoo

azra35

slm arkadaşlar oğlum tam 8 aylık bu ay için sizin kullandığınız bir beslenme tablosu yada menüsü tüm gün yazarmısınız teşekkürler :)

fıstık

sabah kahvaltıda yumurta peynir cicibebe süt pekmez

arada muhallebi

tarhana çorbası kıymalı yada tavuklu

gece yatarken muz cicibebe süt

bugün arkadaşımla buluştum gezdik biyerlerde oturduk çay içtik alışveriş yaptık iyi geldi doğrusu

(gülşen)

slm nagehancığım büyük geçmiş olsun çok üzüldüm şimdiki gençlik çok zor herşeye kafayı fena takıyorlar gerçi devir bunumu yaptırıyo onlara anlamıyorumki bakalım bizim çocuklarımız nasıl olacak Allah yardımcımız olsun hayırlı evlatlar yetiştirmek nasip etsin hepimize  :amin: