2009 Haziran-Temmuz- Ağustos Anneleri

Başlatan tılsım, 10 Şubat , 2009, 17:10:13

« önceki - sonraki »

fıstık

16 Nisan , 2010, 00:18:36 #8010 Son düzenlenme: 16 Nisan , 2010, 00:48:43 fıstık
gülşencim teşekkür ederim canım tavsiyelerinizi dikkate alacağım

sütteki ilk denememiz başarısız oldu içmedi biberonla vermiştim.Sonra çay bardağıyla içiyomuş gibi yaptım istedi birer yudum birer yudum içti :muzz: :muzz:

neslihan

Alışacak işte annesi Allah ın izniyle.Bir çocuk babasız kalsa bile Allah Korusun.Annesinin varlığında ayakta kalabilir.Ama annesi olmayıp ya da boşanıpta babada kalan tüm çocuklar sorunlu oluyor.Anne bir çocuğun herşeyi.

Anne iyi olacakki çocukta iyi olacak.

Malesef bende süt gitti.İyice sağıyorum 20 ml çıkıyor.Mama da yemiyor.Bu yüzden bende enson damlaya kadar dayanıcam ama sanırım bir yaşına gelmeye yakın yani gelmeden şu pınarın ilk adım sütüyle başlıycam.Başka çarem yok.Bebelacı denedim içmiyor.Aptamili içmiyor.Sıra bugün hero baby de.Enson sma deniycem bide aptamil milumil.Bir sürü deneme boşa giden birsürü para.Canı saolsun ne diyim.Gerçi illaki mama zorunluluk değil dedi doktor ama benim içim rahat etmiyor.

fıstık

Valla benim sütümde çok değil artık azaldı funda çayı içiyorum neslihancım onun bayağı faydası oldu istersen sende deneyebilirsin

Benim sütümü artırdı cezvede 5 dakika kaynatıp 15-20 dakika sonra içiyorum içine 1 çay kaşığıda yeşil çay koyuyorum

aç veya tok farketmiyo aynı zamanda vücuddaki yağlarıda eritiyormuş 2 ayda 1.5 kilo verdim ama rejim yapıyorum hamurişi yemiyorum

çayla alakası yok sanırım.

neslihan

Geçen bende ısırgan otu çayı aldım.Ama bir faydasını görmedim.Funda bulursam onu da denerim saol canım.Birde artık yoruldum sütüm artsın diye acaip acaip şeyler yiyip içmekten 10 ayı dolduruyor şükür.Hiç almayanda var.50-100-200 artık ne çıkarsa içsin antibiyotik niyetine 1 yaşına kadar.Elimden geldiğince sebze çorbası meyve felanda yediriyorum.Eminim onlarında gelişimine faydası var. :nazar: :amin:

çağınım

nagehancım sevindim canım bardakla içmesine sütü içmiş ya çok şükür  :amin:

ya neslihan sorma canım benimde azalıyo sütüm yani 150-200 anca oda zorla hayırlısı olsun diyorum artık zaten kesicektim ama yinede insan üzülüyo tabiki ama bunada şükür diyorum yaa yine baya emdiler nasipleri ne kadarsa o kadar alıcaklar abbim bilir onun zamanını demekki bizim sütlerde bu kadarmış herşeyde vardır bi hayır  :-[

hero babynin lezzetli oluyo devam sütü ben veriyorum çağın seviyor heronun lezzetli oluyo diğerlerine göre daha tatlıymış inş.. sever bu sefer prenses  :amin:

çağınada yoğurt zorla yediriyorum nasıl ağlıyo bi görseniz biri bişey yapıyorum zanneder öyle bi bağırma ne yapıcamı şaşırdım hiç yarım kaseyi geçmedik şimdiye kadar oda zorla zaten saatlerce ağzında tutuyo çağın yoğurdu yutana kadar sebze çorbası saati geliyo  :ehi:

neslihan

canım ben artık bir kase yedi yemedi diye takılmıyorum.Ne kadar yerse o kadar iyi.Ben yoğurda cicibebe ya da meyve karıştırıyorum.Bide bizimki milupanın kavanoz meyvelerini seviyor onları karışıtırıyorum

Eğer ağzını kitliyor yemiyorsa eziyet etmiyorum.Çok şükür 10 kilonun altında olmayacak inşallah 1 yaşında.Bundan ötesine de gerek yok.Boyu kilosu iyi maşallah.Azar azarda olsa herşeyden alsın yeter kuzuma.O sadece oyun oynamak istiyor.yemek yemek istemiyor

Buarada benim sütümde ancak 200 ml günde.Ama sanırım bütün çocuklar ancak bu kadar alıyor.Bu kadar öğünden sonra 500 ml sütü nerelerine sığdırsınlar ya bide su veriyoruz.

neslihan

Kızlar eşimin amcası kanserdi biraz önce kaybettik.Allah rahmet eylesin

Evleri bizim evin yanında çocuğum durumdan etkilenecek diye çok korkuyorum.Bide kaynanam bakıyor ya 7 gün orda olması gerek.Çocuğum ortada kalıcak artık annemi getiricem buraya bakıcıyla birlikte.Ay ay Allah kalanlara sabır versin.Rabbim hepimizin sevdiklerini korusun.İçeri girip başsağlığı dileyemedim.Dayanamadım.

Demet_dk

Neslihancım başınız saolsun Allah geride kalanlarına sabır ve uzun ömürler versin  :amin:

Balböceği

Neslihancim basiniz saolsun cnm rabbim gani gani rahmet etsinn  :amin:

fıstık

neslihancım başın sağolsun canım allah geride kalanlara sabır uzun ömürler versin

Angel

neslihancim basiniz saolsun canim  bolca sabirlar versin insallah

(gülşen)

neslihancım başınız sağolsun canım allah rahmet eylesin  :amin:
prensesinde düzeni bozulacak şimdi ben evden çıkım bütün düzenimiz gidiyo kriz geçiriyorum sonrasında yok diyorum bu kız büyüyene kadar evde hapis kalalım daha iyi diyorum ama oda olmuyo off offf

neslihan

saolun kızlar ben ölene yanmıyorum Allah günah yazmasın düzeni bozulan çocuğuma yanıyorum.

çağınım

başınız sağolsun neslihancım

üzülme durunun düzeni bozulmaz canım inş..

fıstık

neslihancım yıllık iznin varsa 1 hafta alsaydın böylece duru etkilenmezdi.Ama hayat bu çocuklarımız herşeyi görecek rabbim kalanlardan saklasın