2009 Haziran-Temmuz- Ağustos Anneleri

Başlatan tılsım, 10 Şubat , 2009, 17:10:13

« önceki - sonraki »

burcum

sağolun kızlar
azracım zorlama bence nasıl olsa yiyecekler birgün zorlamanın bir mantığı yok ben genelde blender dan geçirip veriyorum ne olcak böyle yese boşver zamanı var daha demekki emeklemiyorsa da zorlamayın zamanı gelince zaten emekleyecek diyor dr lar onun gibi birşey bence bu
izmir de süper bir hava vardı bugün foça gittik iyi geldi
hepiciğinizi öptük paşaları ve prensesleri kokladık

çağınım

azra canım acele etme yer zamanla yavaş yavaş ver baktın yemiyo zorlama kusarsa bi daha o yiyeceği hiç yemek istemez alışır nasılsa bide sizinkinde dişte yok çocuk nasıl çiğnesin annesi demekki yutamıyo diş olsa çiğner dişlerinin patlamasını bekle biraz bence

azra35

burcu bende izmirliyim oooooooooohhhhhhhh  :muzz:ne güzel benim yerimede git neresinde otuuruyosun :opucuk:

burcum

karşıyaka da oturuyorum azracım biz diğer gebelik sitesindeki izmirli kızlarla sürekli buluşuyoruz hamileyken defalarca buluştuk şimdi de hepimizin bebişler var nisan ayından itibaren dışarıda buluşmalara başlıyacağız bekleriz bostanlı yasemin cafe de buluşuyoruz gerçi hoş biz artık çoğuyla ailece görüşüyoruz birbirimize gidip geliyoruz oturmalara bebeklerimiz arkadaş olucaklar oynayacaklar

fıstık

22 Mart , 2010, 22:55:57 #7879 Son düzenlenme: 22 Mart , 2010, 23:12:25 fıstık
azra bebeğin kaç aylık bilmiyorum ama pütürlü gıdalardan vazgeçme azar azar ver mesela elmayı kaşıkla kazıyıp verebilirsin

pirinç çorbası yapıp içindeki tane pirinçleri çorbayla yutmasını sağlayabilirsin

benim bebeğim 10 aylık şuan et bile yiyebiliyo üstelik daha dişleri yeni çıkıyo

ben 4 aylıkken ek besine başladım ve hiç bişeyi blendırdan geçirmedim

yutamadığı zaman midesi bulanıyor o yüzden kusuyor hani parmak atınca bizimde bulanır ya öyle bişi oluyo

doktorum başından beri pütürlü gıda vermem konusunda uyarıp durdu bende öyle yaptım çünki bu sonradan öğrenebileceği bişi değil

eğer pütürlü gıdayı çiğneyip yutmasını öğrenmezse 2 yaşına geldiğinde bile katı yiyecekleri yutmayı öğrenemeyecek

kaşık dolusu değilde minik parçalar halinde verirsen alıştırabilirsin diye düşünüyorum mesela biriki pirinç tanesi yada makarna

kaşığın ucunda bir parça meyve ver geveleyip dursun sonra çoğaltırsın

neslihan

benimkide halen yiyemiyor ekmek vermeye başladım.dün ekmek takıldı lüp yedikleri dışarda.böyle devam edicez bakalım.yiycez üstümüz batıcak bir şekilde alışacak nasipse.

burcum derine maşallah.ne güzel diyorsun takamayalım kiloları neşeleri yerindeyse problem yok.

DİLVİN

***********************************************************************************
İnsanların konuşmayı bilecek kadar akıllı, susmayı bilecek kadar zeki olmamaları ne büyük bir talihsizlik

Angel

Alıntı yapılan: ((selCan)) - 23 Mart , 2010, 12:41:41
ANKARADA KALACAKMISIN TÜLİNCIM

yok canim sadece Ankara hava limanindan hemen sonra arabayla 4 saatlik aksaraya   :opucuk:

burcum

haklısın neslihancım buarada cumartesi günü arkadaşım kahve içmeye bana geldi 1.5 yaşındaki oğlu gripmiş onu da getirdi ve sonuç derin gene hasta oldu dr a gittik bugün peditus kullanıyoruz yavrum daha yeni toparlamıştı kendini  :y25:

neslihan

çok geçmiş olsun hasta edebilirim diye getirmemesi lazımdı ama olacağı varmış inşallah en kısa zamanda toparlar kendini minik kelebek

Angel

burcum cok gecmis olsun canim yaa .bizde son bir haftadir dis agrisindan hic uyuku uyuyamiyoruz geceleri ,yavrum surekli atesler icinde yaniyor

dun sabah dr'a goturdum kulaklari temiz cikti cigerleri temiz cok sukur birde bogazi temiz cikti bin sukur .disleri yuzunden dedi dr'umuz yemiyor hic birseyde

sadece beni emmek istiyor  :y25:

gecen gun anneme gittim anneannem emreyi aldi tutuyor birde anneannem diyorki ayy cok halsizim  ,yorgunum herhalde hasta oluyorum

bende hemen emreyi kaptim elinden dedimki anneanne madem hastasin cocugu niye aliyorsun kucaginaaaaaaaa ?????????  :cildir:

Allah Allah yaaaaaaaa cildirdim iyice bir haftadir hic uyumuyor yavrum surekli atesler icinde kuvraniyor  sende al kucagina sev   :cussing: :cussing:

boyle lerine coooooook  sinir oluyorum.aleynada hasta oksutuyor dun okula gondermedim cok sukur bugun daha iyi okuluna gitti yavrum .

iste kislar bizdende haberler boyle   :y25: :y25:

neslihan

canım size de çok geçmiş olsun.sanırım heryerde dengesiz havalr ve düşünceli olmayı bazende olsa unutan insanlar var.Rabbim hem havalardan hem bu tür insanlardan minik kuşlarımızı korusun inşallah

Angel

♥♥ElMa ŞeKeRİm♥♥

arkadaslar ya benım sorunum eflın bıberon almıyor gecelerı bıberonda mmama vermem gerekıyor sütüm yok hic gelmıyor butun gece ac dduruyor bıberon almıyokı mama yapayım aclıktan uyuyamıyor sureklı donme halınde bı oraya donuyo bı buraya  uykuya daalamıyor aclıktan ne yapıcam ya derdım cok buyuk :crybaby2: :crybaby2:

çağınım

selam kızlar burcucum geçmiş olsun kelebeğe tülincim sizede geçmiş olsun canım  :'(

dünde biz dışarıya çıktık çok şükür çağın üşütmedi ama ben hastalandım boğazlarım şiş vücudum kırılıyo resmen dayak yemiş gibiyimm :tongue3: havalr aldatıcıı kanmamak lazım

eflincimm benim oğlum biberon çok güzel alıyodu yarın 9.ayı dolduruyoruz son 2,5 aydır ağzına sürdürmüyo hemen midesi kalkıyo neden bende bilmiyorum  sütüm yok demişsin neden acaba canım zaten anne sütü alsada doymuyolar belli bi aydan sonra mamayı kaşıkla yedir bide ama biberonda kurtarıcı dışarda iyi oluyo