2009 Haziran-Temmuz- Ağustos Anneleri

Başlatan tılsım, 10 Şubat , 2009, 17:10:13

« önceki - sonraki »

Angel

Angel

canimm hosgeldin sefa getirdin  senin yerin burasi canim ne sorun olursa olsun canin istediginde  gel sohbet'te ederiz insallah

gelfercim simdi emrenin  buyume kitabindan yaziyorum sana . dogum kilosu 3.80 kg  iki haftalikken 3960  kg  . 2 cm de uzamisti.zaten ilk bebekler

dogduklarinda kilo kaybediyorlar canim  merak etme. surekli emmesi normal cunku beni emre her yarim saatte bir veya her saat basi emiyor.

ama bu degildirki doymuyor evet doyuyor  sadece emmek istiyor.bazen susuyabiliyor anne kokusunu almak istiyorda emmek ister .illaki acikmasi gerekmiyor

eger iyi kilo aliyorsa ayina veya haftasina gore hic uzulme hazir mamada verme . gece uyumasi yavas yavas duzene girer biz iki aylikta duzene girdiydi.

geceleri her iki saatte bir emerdi ve tkrar uyurdu.

canim peki yalanci emzik denedinizmi belki  bir ise yarar uyumasi acisindan.

Angel

gulfercim bir yerde okumustum anne sutu icen bebeklere su verilmesi gerekmiyormus diyor dr'lar.ama  hazir mama icen bebeklerin suya ihtiyaci varmis.

bu arada ecrin hanim baya uzun boylu olucak masallah Aleyna ablasi gibi  sinifin en uzun boylusu benim kizim masallah  :k06:

DER!N

Sağol Tülincim hoş buldum inş.

3200 doğum kilosu 10 günlükken 3850 oldu ve 3 cm uzadı kilo kaybetmedi yani. 650 gram 10 güne göre normal mi?

Benim sütüm tam süt kıvamına dönmedi gündüz daha koyu ama gece daha sulu gibi asla doymuyor o şekilde. Doğduğu gece hem emmeye hem de biberon mamasına başladık. Bir süre böyle sürecek sanırım çünkü yeterince dengeli beslenmiyorum karnım aç olsa bile bir şey yiyesim olmuyor buda süte yansıyor tabii.

Emre ile kıyaslayınca Ecrin çok kilo almış gözüküyor. Şişman mı olacak acaba  ::)

Angel

:nazar: :nazar: :nazar:  masallah 41 kere kilosu cok iyi . 98% dogumda ebbekler kilo  veriyorlar.aleyna dogduktan sonra 200 gram vermistim emre ise  50 g

vermisti yavrum .iyi besleniyor demek annesi merak etme. 10 gunde  650 gram cook iyi masallah subahanallah    :aferin:.

bu arada sen yemene dikkat etmelisin artik kendin icin ve yavrun icin yemelisin ayni hamilelikteki gibi uc saate bir yiyordunya yine oyle dengeli yiycen ki

sutun  gelsin   :aferin:  .kayisi ve kuru uzum hosafi yap  cok sut yapiyor .ben uc gundur yine yemeye basladim cok ise yariyor.birde tahin ve pekmez

doyuruyor.helvada ayni hem sutunun kalitesi icin hemde bebegin doymasi icin.ben cok denedim ve faydasini gordum tosunumda masallah

(gülşen)

selam kızlar nasılsınız tülincim nihayet ya karşılaşabildik süpersiniz anne oğul maşallah  :nazar: ışılada maşallah annesi kocaman olmuş   :nazar: neslihancım senin prenseste kocaman olmuş vaybe yumurcaklara bak  daha dün gibiydi  :aferin: :aferin:

DER!N

2 gündür zorluyorum kendimi hamileyken tatlıyı kesmişti doktorum bünyem alıştı galiba tatlı yesemde pek hevesli değilim. Buna rağmen 2 gecedir emziriyorum ve uyuyor dediğin gibi 1,5-2 saatte bir uyanıyor ama normalmiş yenidoğanın böyle uyuması.

Bakalım inş. sütüm kaliteli olurda mamayı bırakırız şişman olmasını istemiyorum  :( süt var ama rengi işte gündüz tam süt renginde gece biraz acık beyaz gibi oluyor beslenmemi düzeltirsem sanırım düzelecek.

Çok sağol Tülin içimi rahatlattın.

Angel

daha dun gibi lak lak ediyorduk demi gulsencim hadi ben  kactim kocis geldi optum prensesi annesi   :opucuk:    :hello:

Allaha emnet olsun kislarr   :flowers:

Demet_dk

gülfercim merak etme gayet iyi kilosu bence  :nazar: :nazar: :nazar:
ilk bikaç ay hızlı kilo alıyolar sonra yavaslıyo zaten
doyduklarınıda bilmiyolar zaten aç olsa devamlı ağlar
kilosu da iyi demekki doyuyo
sen booool su iç meyve suyu iç
yemeğinide düzenli ye canım

Angel

gulfercim  sutunun rengine bakma sen sen sadece bebegini emzir.saatede bakma  yavrucuk nezaman acikirsa ozaman emzir canim .kimseyede kulak asma

heleki lohusayken   bebis kilo aliyorsa  rpblem yok canim .ne mutlu banaki icini  rahatlata bildim canim   :opucuk:

DER!N

Süpersiniz kızlar Allah c.c. razı olsun sizden. İyi moral oldu bana söyledikleriniz kayısı hoşafı yapıyorum sütleneyim inş.

burcum

selam kızlar hepinize
maşallahhh bebişlere ALLAH ım nazarlardan korusun hepsini  :amin: :nazar: :nazar: :nazar:
gülfercim bol bol emzir canım bebeğin ağlaması çok normal keşke baştan mama vermeseydin kilo alımı iyi değilse zaten doymadığı anlamına gelirdi o zaman başlardın
ben de kelebeğimin resmini ekliyeyim

Demet_dk

çok tatlı maşallah
bütün bebişlere maşallah  :nazar: :nazar: :nazar:

burcum