2009 Haziran-Temmuz- Ağustos Anneleri

Başlatan tılsım, 10 Şubat , 2009, 17:10:13

« önceki - sonraki »

(gülşen)

tülincim nede olsa aynı yılın mahsülleriya bunlar baksana huylarıda benziyo minik afacanların  :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: :ehi:

tılsım

kızlar selam nasılsınız muhabbet almış gitmiş yine yaa ben geride kalmışım

neslihancım üzülme canım hayırlısı olsun her bebek emmiyo işte sağlığı yerinde olsunda önemli değil

kızlar bütün bebekler kucakçı benimkide öylee
bu ayın 25 inde 6 aylık olucak paşam hala kucağımda uyumaya bayılıyo geceleri bi tek yatağında yatıyo  :k06: :k06: :k06:

bu arada benim oğlum sebze çorbasını zorla yiyo kızlar ne yapıcamı şaşırdım herşeyi çok güzel yiyo bütün yemeklere meraklı herşeyden istiyo ama sebze çorbasını zorla yediriyorum bi önerisi olan varmı irmikli yapıyorum yine yok  :y25: ağlıyo yerken  :y25:

Thanks to ImageShack for Free Image Hosting

fıstık

yeşimcim ışılda yemedi zaten bulamaç gibi bişi bende yemem yerinde olsam :k06:

tuz yasak ama ben azıcık attım o zaman bi parça yedi bi dahada yapmadım

havuç patates mercimek birazda pirinçle mercimek çorbası yapıyorum onu güzel yiyo

aman ya emerken ne iyiydi şimdi ne yedircem diye kıvranıyorum yok yoğurdunu yemedi yok aman meyvesini yesin ne çorbası yapsam

allahım bebişler yemek seçmesin nolur ne koyarsak önlerine severek yesinler  :amin: :amin: :amin: :amin: :amin:

tılsım

nagehancım çok haklısın bulamaç gibi gerektende demek ışıl prensesimde sevmiyo demekki bi bildikleri var :k06: :k06:

benimkide tarhana ve mercimeği güzel yiyo sebze çorbasına gelince kıyamet kopuyo bende çok az tuz koyuyorum tat gelsin diye ama yokkk

evet emerken sadece gerçekten rahatlıkmış hazır mama çıkar ver şimdi sorun çağın değişik tatları çok seviyo hatta damaklarıyla çiğniyo bile yemekleri maşallah  :nazar: :nazar: :nazar: tek sorun bulamaç olan çorba :ehi: :ehi:

inş.. canım seçmesinler benimki seçmiyo inş... böyle gider ama bu çıorbaya nasıl alıştırcam bilemiyorum yiyo ama bağırış çağırış

Demet_dk

benim oğlumda hiç bişey yemiyo mama çorba falan yediremedim
domates suyunu seviyo ekşi ve tuzlu şeyleri seviyo nasıl olcak bilmiyorum

burcum

yeşimcim çorbanın içerisine yoğurt koyabilirsin bir de bebekler için ekmekler var eti nin di sanırım onu da deneyebilirsin biz artık 4 hafta oldu ek gıdaya başlayalı ve çorba da üst seviyedeyiz havuç patates ıspanak brokoli balkabağı pirinç irmik bir tek maydanoz koyucam bir daha ki sefer o eksik kaldı :):)

kelebeğim bu ay 700 gram almış kızlar çok sevindim  :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: bir de doktorumuz ayrılmış erkek bir doktor gelmiş dedim az almış gene :( efendim nasıl yani dedi 400 gram bile alsa iyi dedi siz ilk 2 ay aldığı gibi alsın istiyorsunuz sürekli dedi 4.cü ay kontrolün de kaç kiloydu dedi 6 kiloydu dedim e daha ne dedi her ay 600 gram alsa dedi 1 yaşına 7 ay var 7 kere 600 4200 dedi 10 kiloyu geçmiş olucak 1 yaşında dedi ve bu 1 yaşındaki bir bebek için gayet iyi bir kilo dedi sizden önceki ek gıdaya başlattı dedim bu ay başlatıyoruz aslında dedi devam edin başladıysanız dedi verem aşısının yerini gösterdim baya toplamış dedi akıcak o dedi biraz elledi üstüne bastırdı demekki canı acımıyor ağlamadı umurun da bile olmadı dün akşam da akmaya başladı bizden haberler bu kadar hepiniz öpüldünüz

Angel

burcum    :nazar: :nazar:  41 kere masallah gordunmu annesi sen cok guzel bakiyorsun yavruna sadece kuruntu  yapiyorsun okadar   :caca:  

yesimcim  burcunun dedigi gici bir kasik yogurt kat tadi bambaska olur    :hungry:. sadece sebse corbasi vermeyin kislar yaa.mesela iki  cesit sebse katin 

et corbasinin icerisine.(tavukta olabilir).

kislar avalado cok faydali bebeklere hatta  bebegin ilk mamasi avakado olsun diyor burdaki dr'lar.her acidan  cok faydali bir besin. hatta mamasinin icerisine

bir bilim avakado koyup ezmek ve yedirmek cok faydali.burcununda dedigi gibi eti'nin kuru ekmek biskuvisi var ben  aleynaya bir zamanlar oyle yedirmistim

yaptigim corbasinin icerisine bir  dilim kuru sade biskuviden koyar karistirirdim eridiginde cok besleyici  tavsiye ederim.

yarin ben kuzumun asisi var 4 aylik asisi ama bende hic heyecan panik yok    :suclu:  sogukkanli olmaya calisiyorum  yavrum beni sezmesin diye.

birkac gun sonrada kontrolumuz var insallah hersey yolundadir.

fıstık

dünürüm neslihancım burcucum gülşencim yeşimcim mrb :opucuk:

kızım artık dizlerinin üzerinde durabiliyo  :muzz: :muzz: :muzz: :muzz: :muzz: :muzz:

tam olarak dizlerinin üzerinde değil ama sürünerek gidiyo yaaaaaaa :occasion5: :occasion5: :occasion5: :occasion5: :occasion5:

1 günde değişti inanamıyorum daha geçen hafta dönüyodu döne döne gidiyodu şimdi sürünerek gidiyo sanırım haftaya dizlerinin üzerinde

gidebilecek allahım sana şükürler olsun büyüdüklerini görmek ne güzel

kucağıma almayıp sürekli yere bırakmam sonunda işe yaradı

fıstık

:nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar:

İŞTE KARŞINIZDA IŞIL HANIM NASIL TEYZELERİ BÜYÜMÜŞMÜ MELEĞİM

neslihan

annem ölürüm ben o güzelliği veren Allah ın yollarına.Genç kız olmuş Işıl Beren Hanım oy oy.Şükürler olsun Rabbime.41 kere maşallah :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar:

neslihan

21 Aralık , 2009, 08:59:06 #7315 Son düzenlenme: 21 Aralık , 2009, 09:01:17 neslihan

Buda benim tontişim teyzeler bayramdaki hali.Allah esirgesin cümlenin yavrusunu inşallah

tılsım

kızlar selam nagehancım burcum nasılsınız

nagehancım maşallah ışılıma neslihancım prensesede maşallah büyüdüler valla  :nazar: :nazar:

çorbayı içmeye başladı paşam gayretlerim sonucu  :basardim: :basardim: hafta sonu uğraştım ve zafer bende :ehi: :ehi: :basardim: :basardim: :nazar: :nazar:

neslihan

maşallah canım benim hep böyle devam eder inşallah.

Angel

21 Aralık , 2009, 12:54:58 #7318 Son düzenlenme: 21 Aralık , 2009, 13:01:34 Angel
:nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar:

Allah Allahhhhhh   iki tane fistik var burdaaaaaa    :muzz: :muzz: :muzz:  kimi secsem kimi secsemmmmmmm   sasirdim anammmmmm    :suclu: :suclu:

yerim ben bunlarii yaaawwww  41 kere masallahh tututututututu ikisinede nesli yerim ben onun etegini ve renkli renkli coraplarini  kucuk  prenses masallahh

dunurrrrrrrrrr  isilim benim hee ona goreeeee !!!!!!!  saga sola ekleme resimlerini kizimin  oglum kismisss herkese gosteriyon diyeeeee   :ehi: :ehi:  

baskalari goz koyucak isilima diyorrrrrrrr     :love8:

DER!N

Kızlar bana da yardım edin çok yalnız kaldım benim grubumdan ses çıkmıyor size katılıyım ben.  ::)

Selen bugün itibariyle 14 günlük oldu, bu dönemlerde sizin bebişlerin kilo alımı ve boy uzaması nasıldı hatırlıyor musunuz?

3200gram doğdu Ecrin, 3-4 gün önce tarttılar 650gram almış ve 3cm uzamış 10 günlük bebek için normal mi?

Gündüz beni emiyor gece de mama veriyoruz mamadan sonra yine emiyor. Su vermedim hiç maması suyla yapılıyor yinede su vermeli miyim?

Bebişler 40 günden sonra düzene girer diyorlar benim kız sürekli yalanıyor daha da oburlaşır mı acaba ya kof kof şişsin istemiyorum mamayı kesmek istiyorum ama doymuyor. Doymayınca da feryad figan ağlıyor.

Bir de çok sık emzirdiğim için sanırım emerken uyumayı adet edindi karnı tok olsa bile 2-3 kez emmeden uyumuyor.  :y25: