2009 Haziran-Temmuz- Ağustos Anneleri

Başlatan tılsım, 10 Şubat , 2009, 17:10:13

« önceki - sonraki »

Angel

insallah son damlasina kadar emzirirsin  canim . gercekten ablasinami benziyor pasam    :love8:  amanin yerim ben onlari masallah butun yavrularimiza

Allahim acilarini gostermesin akil fikir,zihin acikligi versin rabbim saglikli,huzurlu ve hayirli yasamlar versin Allahim yavrularimiza   :amin: :amin:

ben senin fistigi cok merak ediyorum canim kocaman olmustur simdi minik prenses  :nazar:

tılsım

Kızlar selam nasılsınız canlarım bebişler nasıl

ben sebze çorbası veriyorum ama benimki pek severek yemiyo ağlıyoruz yerken

bide her ek gıda aldıktan sonra 1 saat sonra meme emiyo yani emmeyi şimdilik gündüzleride yapıyo geceleride ben gece uyumadan mama veriyorum 200 ml yiyo bide beni emip uyuyo baya bi faydası oluyo uyku açısından

sebze çorbasına tavuk ve et eklemedim henüz 6.aydan sonra başlıcam az az kahvaltılık tattırmadım 6.aydan sonra inş.. ama emzirmek kolaylık valla hazır mama uğraş istemiyo bende emzirebildiğim kadar emziricem inş..  :amin: sağlıklı olsunlarda gerisinin bi önemi yok 

Thanks to ImageShack for Free Image Hosting

fıstık

03 Aralık , 2009, 23:46:49 #7232 Son düzenlenme: 04 Aralık , 2009, 01:51:51 fıstık
mrb kızlar nasılsınız bebişler nasıl

neslihancım öğlen 11 e kadar beni emiyor zaten uykudan kalkınca 5-6 bisküvi yiyor saat 2-3 gibi tekrar uykusu geliyor beni emiyor uyuyor

4-5 gibi uyanıyor beni emiyor akşam saat6.5-7 gibi çorbasını içiyor saat 8 gibi şekerlemesi var hanımefendinin beni emip uyuyor

kalkınca elma muz yada portakal suyu içiyor yine beni emiyor saat 11-11.30 gibi 90 ml mama yiyor uykusu gelincede beni emip uyuyor

uyuması 12.30-1 i buluyor 4 gibi kalkıyor emiyor 6 da tekrar kalkıyor yine emiyor 8 de kalkıyor emiyor 10-11 gibi kalkıyor emiyor

işte bizim düzenimiz böyle

90ml çok nadir 120 ml mama emiyor 2 aydır aynı hiç değişmedi uyuyuncaya kadar beni emiyo bu ay aşımız vardı pek iştahı yok aşı olunca

hep böyle oluyo yavrum çok hareketlendi bu ay 600 gr almış herhalde bundan sonrada böyle olcak hiç durmuyo çünki emekleyemiyo

ama yerde yuvarlanıyo döne döne odanın bi başından öbür başına gidiyo :k06:

fıstık

bu arada fazla kucaklamıyorum emeklemeyi öğrensin diye

zaman zaman yalnız bırakıyorum doktorum kendine güveni gelmesi için bi süre yalnız bırak kendi başına vakit geçirsin dedi

reklam çizgi film falan olursa tv ye bakıyo eskiden ağlıyordu hep artık ağlamıyor

hep yanımda taşısam arabasında oturmuyo ya kucak yada yerde olmak istiyo şimdilik emeklemediği için iyide sonra napıcam bilmiyorum

yemek yerken hep kucağımda bize rahat vermiyo masayı karıştırmak istiyo 6 ay 14 günlüğüz bu günler sizede yakın kızlar bebekken daha rahatmış

bilememişim o günlerin değerini

neslihan

benim tontişim 9 gibi uyumaya başladı ama gece boyunca 6-7 kez uyanıyor 2 kez de emiyor.sabah 6:30 gibi bir emziriyorum sonra uyuyor 9 a kadar felan önceki günden süt sağmış oluyorum.Yeterse tek başına süt yetmezse mama takviyesi ile yaklaşık 150 ml içiyor.ondan sonraki ara öğünde bir kase kadar yoğurt yiyor.Bir çay kaşığı pekmezle tatlandırıyoruz.Daha sonra mama yiyo yine 120-150 arası, sonra yarım elma yarım armut cam rendede rendelenip veriyolar.Akşamda beni emiyor işte. İşe de gidince ben çok fazla emziremiyorum ama buna da bin şükür.Sanırım 300-400 ml arası süt alıyordur yine.Kilosu 8 kilo boyu 66 cm :nazar:maşallah.

İşte böyle buaraya bide sebze çorbası koyarsak artık birkez mama yer.Buda iyi olur sanırım.İlk hangi çorbayla başlayayım ben buarada?

Kızımın resimlerini facebook a felan eklemedim.Çünkü mama yedikten sonra tontik oldu.Nazardan korktum.Ama siz teyzeler görün diye eklerim birara.öptüm sizi Rabbim hepimizin yavrularını esirgesin inşallah :amin:

repsol

merhaba kızlar ben Arzu bende temmuz annesiyim sadece emziriyorum ek gıdaya geçmedik daha 6.ayın sonunda başlayacağız galiba ama benimkide gece 1 kez uyanırdı şimdi 4-5 kez uyanıyo yetmiyo galiba

neslihan

MERHABA CANIM MAŞALLAH OĞLUŞUNA.EĞER KİLO ALIMI 600-700 GR IN ALTINA DÜŞMÜYORSA VE BEBEĞİN ESKİSİNE GÖRE HUZURSUZ DEĞİLSE SÜTÜN YETİYORDUR.

repsol

Alıntı yapılan: neslihan - 04 Aralık , 2009, 12:12:49
MERHABA CANIM MAŞALLAH OĞLUŞUNA.EĞER KİLO ALIMI 600-700 GR IN ALTINA DÜŞMÜYORSA VE BEBEĞİN ESKİSİNE GÖRE HUZURSUZ DEĞİLSE SÜTÜN YETİYORDUR.
sağol canım geçen ay 800 gr aldı ama bu ay bilmiyorum ne kadar aldı bakalım önümüzdeki hafta öğrenicez Allahın izniyle

tılsım

Hoşgldin repsol aramıza maşallah oğluna çok tatlı annesi  :nazar:

ben yeşim benimde 5 ay 10 günlük bi oğluşum var biz ek gıdalara geçtik çünkü doymuyolar 4. aydan sonra aslında anne sütüyle yeterli olmuyo artık ek gıda alıyo ve beni emiyo agünde 2 kezde mama yiyo bazen 3 canı isterse  :nazar: :nazar:

fıstık

dün ilk defa muhallebi pişirip verdim severek yedi

1 kaşık pirinç ununu suyla pişirip 3 kaşıkda mama koydum birazda şeker siz nasıl pişiriyosunuz kızlar

tılsım

nagehancım ben 2 kaşık pirinç unu 4 ölçek mama koyuyurum koyu oluyo tok tutuyo az bişide limon damlatıyorum gazını alıyo şeker koyma pirinç unu zaten şekerli gerek yok canımm fazla gelir  :icon_thumright:

repsol

Alıntı yapılan: tılsım - 05 Aralık , 2009, 09:18:17
Hoşgldin repsol aramıza maşallah oğluna çok tatlı annesi  :nazar:

ben yeşim benimde 5 ay 10 günlük bi oğluşum var biz ek gıdalara geçtik çünkü doymuyolar 4. aydan sonra aslında anne sütüyle yeterli olmuyo artık ek gıda alıyo ve beni emiyo agünde 2 kezde mama yiyo bazen 3 canı isterse  :nazar: :nazar:
sağol canım hoşbulduk bugün kontrolden geldik kilo almamış malesef ayın 10undan sonra ek gıdaya başlıcaz meyve suları ver dedi doktor geceleri çok sık uyanıyodu zaten moralim bozuldu üzüldüm çok

Angel

repsol uzulme canim masallah sevinki 6 aya kadar hep anne sutu verdin yavruna masallah ikinizede.simdi tam zamani ek gidaya baslamaniz icin.

ben Tulin bu arada  iki yavrum var bir kizim 6 yasinda birde tosun oglum 3 aylik teyzesi  :nazar:.

kislar yavrulara pirinc unu verin veya cici bebe geceleri tok tutuyor  :icon_thumright: . ben Aleynaya hep oyle yapardim butun gece uyurdu yavrum   :nazar:

tılsım

repsol üzülme canım ek gıdalara geçince alır kilo ve emzirebildiğin kadar emzir yinede bundan sonrada kilo alması değil artık zaten bundan sonrası emzirme bağışıklık sistemi için meyve suyu ver bi kaç gün sonra püre şeklinde ver bi zaman sonra pirinç ununa geç az az alıştır herşeye canım iştahlıda bi bebekse severek yer zaten inş.. bi daaki y alır oğluşun kilo annesii

fıstık

mrb kızlar az önce doktor kontrolünden geldik herşey normal

şuan 1 yaşındaki bebeğin kilo ve boyuna sahipmiş bizim fıstık  :nazar: :nazar: :nazar:

herşeyi yedirebilirsin dedi doktorumuz sadece pekmez ve bal 1 yaşına kadar yasak

pirinç unu fazla verme boş kilo yapar dedi bir öğün verebilirsin dedi bende zaten sadece gece yatmadan önce veriyorum dedim

az az su içirebilirsin dedi minik lokmalar ver çiğnemeyi öğrensin dedi oh çok şükür herşey normal gidiyor :amin: :amin: :amin: :nazar: :nazar: :nazar: