2009 Haziran-Temmuz- Ağustos Anneleri

Başlatan tılsım, 10 Şubat , 2009, 17:10:13

« önceki - sonraki »

neslihan

nagehancım gözünüz aydın canım

çağınım

burcucum teşekkür ederiz canım :flowers: :k06: derinede az kaldı sanırım doğum gününe  :hello2:

nagehancım hayırlı olsun canım ohh iyi yapmışsın dökmüşsün kurtlarını  :k06:

burcucum telaşın çoktur senin ev taşımak zor bide çocukla daha da zordur heralde allah kolaylık versin bizde seni öpüyoruz çağınımla he tabi asıl derini

fıstık

teşekkürler neslihancım yeşimcim :opucuk:

çağının yeni yaşı kutlu olsun yeşimcim allah uzun ömürler versin

burcum

sağol yeşimcim kelebeğimin doğumgününe 12 gün kaldı :muzz: :hello2: :occasion5: :occasion14: şu taşınma işini bi atlatırsak hazırlıklara başlayacağım yetişmeyecek diye çok korkuyorum  :icon_scratch:

neslihancım nasıl geçti ankaraya gitmiştin sanırım? seni buaralar üzüyorlar söyle o seni üzenlere döveriz onları :caca: :caca: :caca:

nagihancım oh kurtlarını dökmüşsündür ne güzel ALLAH bi yastıkta kocatsın

tülincim ve diğer kızlar  :-* :-* :-*

neslihan

iyi de değildi kötü de değildi canım.Düşünüp sorman çok güzel teşekkür ederim.Beni üzen konu kaynanamla ilgili hatırlarsanız.Kaynanamın üst katına taşınacam demiştim.Ki 2009 ekim gibi taşınmıştım.Ama yapamadım.

Ben o mahalledeki kültüre yaşam tarzına ayak uyduramıyorum.Kaynanamın da çocuğa bakmasından memnun değilim.1 hafta diye çıktım 2-3 ay oldu halen gitmedim annemde kalıyorum.Ankaraya gitmeden yanıma geldi.Bir surat bir surat kahve yapim içmem,çay koydum yanında bisküvi felan yemez.Bende dedim ne bu halleri biz burda kalıyoruz diye dedi kocam.Orda kalmamızı istiyormuş ağlıycak kadar üzülmüş.Felanda filan.Hiç aklına gelmiyor.Sokak kapısını çalmadan evime girmeleri.İşten gelirim çocuğumu kucağıma alırım kucağımdam bebeğimi alır götürür.Gece bebeğim ağlar sen bu çocuğa bakamıyorsun demesi.İşten geldiğimde üstü başı kir içinde boynunda çorbasının kirleri birikmiş halde bırakması.Kirli biberonlar.10 gün kullansa yıkanmayacak önlükler.Ağız bezlerine yemek dökülür.bir suya tutmaz lekelenmesin diye.Çocuğun bezinden kaka çıkar.Kakalı kakalı alır kirli kıyafet park yatağın cebine konur

Çocuğumla arapça konuşma öncelikle türkçeyi öğrenmesi lazım derim inatla arapça konuşur.Şimdi bu kadın çocuğa çok iyi bakar.Ama çocuğun annesi kötü alır kocasını da çocuğunu da annesinin yanına taşır.

Şimdi bebeğim mis gibi kokuyor.Çorbaları kahvaltısı mis gibi hazırlanıyor.Gözüm zerre kadar arkada değil.

EEğer birşeyi yeediyse annem hemen farlı birşey hazırlıyor.

Demet_dk

07 Temmuz , 2010, 13:42:00 #8480 Son düzenlenme: 07 Temmuz , 2010, 13:43:42 Demet_dk
neslihancım
çok haklısın annelerimiz bizim kadar iyi bakarlar
bende kaynanama bırakacak olsam ki Allah korusun aynı bahsettiğin şeyleri yaşarım çok pis bi insan
ben al doruk su iç derken o kürtçesini söyler vs bana inat davranır yani uyarsamda anlamaz çünkü arsızdır
ben de bütün kış annemlerde kaldım haftada 1 bazen 15 günde 1 gördüler
çünkü haketmiyolar...
şimdi evime geçtim ama gündüzler yine annemdeyim sırf onunla karşılaşmamak için
sabahtan akşama kadar kapının önünde sokakta oturur üstünde kediler gezer böyle biri yani
bende doruk u oa yaklaştıramam haliyle

seninde biricik yavrunu kaynanaya emanet etmemen çok çok doğal
sen en iyisini bilirsin ve düşünürsün sen daha çok kimse düşünemez kızını
sen  bildiğini yapmaya devam et bence :icon_thumright:

Angel

Allah Allah kislar yaaa    :dontknow: :dontknow: :dontknow:  nasil bakabilirki insan torununa boyle aklim hayalim durdu inanin    :-ooo :-ooo

sanirim annelerimizden baska  daha iyi bakan yok yavrularimiza bizden haric   :-\ 

neslihan ben senin ankaraya gittigini simdi okudum canim yaa daha once yazmismiydin hic hatirlamiyorum   :icon_scratch:

kislar  ben yine cok unutkan oldum dun nerdeyse evi yakicaktim    ::) ::)

emrenin suyunu kaynatiyim dedim suyu ockta unuttum  yarim saat sonra aklima geldi bir kostum ki ne kostum    :-ooo :-ooo

az daha kucuk tencere alevleniyordu    :-ooo :-ooo :-ooo    oyle korktum ki Allahim verilmiz sadakamiz varmis   :suclu: :suclu:

yesimcim hosgeldin canim resimlerinizi bekliyoruz pasamin

dunurum hadi gozunuz aydin rabbim mutluluklarini hic bozmasin insallah

burcum Allah yardimcin olsunda biran once yerlesseydin evcigine agiz tadiyla

demet   :opucuk:

Demet_dk

tülincim  :opucuk:
nasılsın kızın ve emre paşa nasıl öptük ikisinide  :opucuk:

yani ben çocuğumu annemde başka kimseye emanet etmem  :icon_thumright:

neslihan

tülincim facede yazmıştım orda görmüş burcum.sana da çok geçmiş olsun canım.

demetcim kaynana olayına gelince.
hem beni anlamıyor hemde herşeyi çok iyi yapıyormuş gibi bana akıl veriyor.ben 5 tane çocuk büyüttüm diyor.o 6 çocuğu büyütürken 20-30 yaşlarındaydın.şimdi 60 yaşındasın.şartlar çok değişti diyorum bu sefer bozuluyor.
Bana ben senin çocuk doktorunu beğenmiyorum diyor.Geçen anneme neslihan a söylemedim ama çocuk zayıflamış demiş.Anneme bakamıyuorsun demek istiyor yani.Oysaki çocukta zayıflama yok çok şükür.Aksine gül gibi bakılıyor.

hem yanlış hem üstüne üstlük yanlış pis olduğunu kabul etmiyor.Bahçede dolaşır dolaşır eve öyle girerler.Tuvalet terliğiyle basılan yerde ev terliğiyle gezerler.Benim evime bu terliklerle girmeyin kapıda değiştirin derim herkes dikkat eder.Terlik değiştirir birtek kaynanam basar gelir.Çocuğumun eşyaları ayrıdır.Kimseye kullandırtmam.Enaz 4 tane battaniyesi var mesela maşallah.Gider kendi şalını çocuğumun üstüne örter.Kendi kullandığı bezlerle çocuğumun ağzını siler.Of of  :cussing:

fıstık

yeşimcim burcucum neslihancım demetçim dünürümm merhabalar :opucuk:

allahtan benim kaynanam başka şehirde de böyle dertlerim yok gerçi kendine zor bakıyor ışıla nasıl bakıcak

ama gittiğimdede hiç karışmaz şöyle yap böyle yap diye kendi halinde bir insandır

annemde benden iyi bakar allah var o olmasa napardım bilmiyorum şimdi tatilde ama çok özledim günleri sayıyorum biran önce gelsin diye

işte insan titiz olunca zor oluyo bende çok titizim sinir olurum balkon terliğim bile ayrıdır içeri biri girse uyuz olurum huy işte elde değil

ama artık ışılla ne kadar olursa eskisi kadar evim pırıl pırıl olmuyo maalesef

dünürüm geçmiş olsun allah korumuş dünde ben et kavuruyodum yarısını yaktım hiç sorma unutmuşum bir koku geldi allahtan fazlaydıda kalanı yetti

burcu sanada kolay gelsin canım biran önce atlatırsın umarım

burcum

neslihancım yerden göğe kadar haklısın
tülincim bende çok unutkan oldum ya kelebeğim aklımı başımdan aldı artık ya da doğumdan sonra oluyor herhalde ne bileyim
kızlar hepinizi öptük

) SaMiRa (

selam kızlar benim de 4.5 aylık bebeğim var.hepinizinkini allah bağışlasın :amin:
yazdıklarınızı okudumda kaynana problemi sanırım bendede var çok titizim bende allahtan birlikte otrmuyoruz zatn hasta kendisi iyi olsada çocuğumu ona baktırmam bana göre çok pis benim sorunum eşimin benden taraf olmaması bebeğimi korumak suç sanki birşey olmaz diyor sürekli evde dursun çıkarma biryere kimse göresin o zaman diyor :cildir:  :caca:
kaynanamlara gidiyoruz çocuğu hırpalayıp duruyorlar seveyim derken ağzından emziğini çekiyorlar güldüğünü görmüyorlarmış,tuvalete girer afedersiniz ne su dökmek ne el yıkamak birde yüzünü eller çocuğun çenesini ağzına sokacak nerdeyse parmağını,uyutmaya çalışırım orasını burası eller huzursuz eder çocuğu vs vs ben kimseye vermek istemiyorum bebeğimi egzaması ve hidroseli var dikkat gerekiyor anne gibi kimse dikkat etmiyor sadece sevmeye çalışıyorlar bebek karşıdanda sevilir daha çok küçük eşimde benden yana olsa biraz daha iyi olacak onlarda çocuk büyütmüş kimse senin yaptığını yapmamış bişey olmaz diyor ben de ben daha bilinçliyim o eski zamanla şimdiki zaman bir değil biraz bana destek ol diyorum anlamıyorrrr :cildir: :caca:
bilmiyorum nasıl davranacağım destek lütfen

çağınım

selam kızlar nasılsınız tülincim demetcim burcucucum neslihancım nagehancım kısacası bizim tayfa hepinize selam :k06:

bu kaynanalar hep aynı sanırım benim kaynanam çağının doğum gününe bile gelmedi düşünün evde inşaat var bahane etti görgüsüzler sinir oluyorum nefret ediyorum hepsinden bittiler artık benim için çağınıda arada görürler hiçte umurumda değil geçmn hafta kaynanamla tartıştım baya hemde bana diyoki çocuğa bakamıyosun zayıflamış herkes öyle diyo bende dedim zayıf değil boyu uzun çok biliyo herkes herşeyi sende dahil ama nedense b çocuğa 2 saatten fazla bakamıyosun dedim kuaföre gittiğim gün gördüm dedim sen 3 tane çocuk yetiştirmişsinde ne olmuş dedim böyle olmuşlar eşimide kattım tabiki  :tongue3: hep aynı bunlar anneme gönül rahatlığıyla bırakıyorum çağını çünkü misler gibi bakıyo benden sonra ama kadın 2 saat tahammül edemiyo bde konuşuyo gıcık kafanıza takmayın fazla geneli aynı bunların ben artık görüşmeme kararı aldım bu kararda geç bile kaldığımı düşünüyorum son bi kaç gündür

çocuğu ona bırakınca bide kıskanç ki kimseye gitmicek sadece onda olucak bana bile vermek istemiyo çocuğu sinir şey sanki çok umrundaymış gibi hep rol hayatı kadının rol olmuş eşimede söyledim

) SaMiRa (

çağınım

fudayl cım eşim hiç bişey diyemiyo çünkü kendide aileside bana ve aileme karşı çok hata yaptılar o yüzden şanslarını kaybettiler