2009 Haziran-Temmuz- Ağustos Anneleri

Başlatan tılsım, 10 Şubat , 2009, 17:10:13

« önceki - sonraki »

neslihan

amin canım Allah hepimizin yardımcısı olsun

Demet_dk

bende çok asabiyim devamlı kavga halindeyin nerdeyse
kim ne dese hemen alınıyorum sinirleniyorum sonradan pişman oluyorum ama elimde olmadan kırıyorum ailemi :y25:

fıstık

Kızlar işte böyle endişeler insanı depresyona sürüklüyo

Ama önemli olan şimdi sağlıklı çocuklara sahip olmamız benimde endişelerimin içinde böyle şeyler vardı artık yavaş yavaş azaldı

Ne yaparsam korkuyodum herşeyin suçlusu benim gibi geliyodu yinede bazı endişelerim var elbette umarım yavaş yavaş geçicek

Bazen doğru düşünemiyorsunuz yada beyniniz tek bişeye saplanıyor etrafınızı göremiyorsunuz işte burda psikolog devreye giriyo

ve sizin düşünemediğiniz tarafları önünüze koyuyor ve diyorsunuzki hiç bu tarafından bakmamıştım yavaş yavaş karanlıktan aydınlığa çıkıyorsunuz

Ben eskiden kaderin insanın elinde olduğunu düşünürdüm artık öyle düşünmüyorum insanın başına gelecek herşey önceden yazılı

ne yaşayacaksan herşey önceden belirli ve yaşadıkça öğreniyorsun bazı şeyleri bugünü düne borçlusun dün olmasaydı bugünkü sen olmazdın

dünde yaptığın her türlü hata olarak gördüğün herşey başından geçmek zorundaydı çünkü bugüne bu şekilde ulaşmana sebeb olacaktı

Bende çok sinirliydim artık değilim en çok bebeğime zarar vermekten korkuyodum ağlar dayanamaz vurur muyum diye manyakça şeyler bile

düşünüyodum çok şükür bunlar geçti gitti

fıstık

Ayrıca tanımadığınız birine derdinizi daha rahat açabiliyorsunuz acaba beni yargılar mı sorgular mı yanlış anlar mı diye düşünmüyorsunuz

Benim psikologum öyle anlayışlı bir insanki herşeyi rahatça konuşabiliyorum çünki yaptığım şeyle ilgilenmiyor neden yapmış olabileceğimi

bulmaya çalışıyo

Birgün utana sıkıla dedimki Ben bazen çocuğumdan sıkılıyorum ya o benim çocuğum nasıl sıkılırım ben onu sevmiyormuyum

Gülümsedi ve bu çok normal sende bir insansın ve çocuğundan sıkılmanda çok doğal  kendine zaman ayırmak istemen senin en doğal hakkın

ama ben nasıl suçluyodum kendimi ne biçim anneyim ben diyodum sevmiyorum diyordum sevmediğim çocuğu niye yaptım diyodum

Her zaman şunu söylüyor sen kendine zaman ayırıp mutlu olduğun şeyler yapınca çocuğuna daha iyi bakacaksın ve beraber mutlu olacaksınız

burcum

doğru demiş nagihancım
buarada kızlarrrrrrrrrrrrrrrrrr kelebeğimin incisi yoldaaaaaaaa :hello2: :muzz: :occasion5: :occasion14: ama canı acıyor belli  :y25: bugün yarın çıkar 3 gün önce aylık kontrolüne gittiğimizde doktora dedim ki sanırım dişi çıkıcak yok baktım yok dedi yolda kocişe dedim ki anlamıyorlar birşeyden bak gör 1 hafta veya 10 güne kadar çıkıcak daha 3 gün geçti işte çıktı çıkmak üzere

neslihan

gözün aydın canım teyzeler benim kızım kötü orta kulak iltihabı olmuş canım çok sıkkın yavrum huzursuz çok ağlıyor.Dua edin yavrum çabuk iyileşsin kızlar  :amin:

fıstık

çoooooooooook geçmiş olsun neslihancım allah acil şifalar versin geçer üzülme iyiki erken götürmüşsün doktora

burcucum hadi bakalım inciniz çabucak çıkar inşallah daha bizde tık yok 1 aydır kaşınıyo ama daha çıkan bişi yok

burcum

neslihancım gelmiş geçmiş olsun canım ben de bebekken geçirmişim çok huzursuz ve mızmız yapıyormuş inşallah hemencecik atlatırsın buarada ne sebep oluyormuş dr söyledi mi birşey?
nagihancım bizim de kaşıntımız vardı bugün baktım yarıyor  :y25: az kaldı yani en geç 10 gün diyom ben ya bakalım hayırlısı yarın bile cee eeee diyebilir :k06: :k06: ama huysuz baya huysuz olması da çok normal kıyamadığımın kim bilir nasıl bir ağrısı sızısı var  :y25:

fıstık

Kızlar bizim dişimiz daha çıkmadı ama emeklemeye başladık :muzz: :muzz: :muzz: :muzz: :muzz: :muzz:

VEEEEEEEEE   kızım ilk kelimesini söyledi  BABA dedi inanılmaz güzel  :hello2:

anne demedi biraz kıskandım ama babasını acayip çok seviyo eşim gelince üzerine atılıyo ayaklarını sallıyo ellerini vuruyo çok tatlı yaaaaaaaa

burcum

nagihancım maşallahh prensesine derin de daha minicik poposunu kaldırıp dönmüyor emeklemiyor her bebek bir değil işte ay bakalım kelebeğim ilk ne dicek bana anne dicek gibi geliyor ama  :k06:

Angel

helesukur sonunda yazabildim sizlere kislar .ianin hep yazdiklarinizi okuyorumda yazamiyorum firsatim hic olmuyor.

ilk once neslihancim evde olmaniza sevindim canim  kuzucugunla bol bol vakit gecirirsin 14 subata kadar  . orta kulak enfeksiyonu cok kotu canim ya   :sad1:

Aleyna bir kac kez gecirmisti cok acitiyor  :sad1:  Allah sabir versin insallah tez zamanda gecer. disari cikarken kulaklarini ort atkiyla usumesin  ben oyle yaparak gecirtmistik artik orta kulak enfeksiyonlarini .

dunurcumm yaaa eline agzina saglik canim benim ne guzel yazdin sen oyle  :opucuk:  bu arada gelinimin  BABA  demesi cok tatli bak Aleynada baba demisti

ilk defa kislar babaya duskun olur derler ama benim kis oyle degil   ::).   Emrede ANNE  diyor   :D  surekli hele agladiginda  ANNEEEEEE  diyor yavrum   :k06: :k06:

burcum hadi hayirlisi canim  inciniz cikiyor yavas yavas darisi basimiza   :amin:

kislar bu arada dun annem gildeydik tartiya ciktim  5 aydan sonra    :-ooo   ve gozlerime inanamadim   :crybaby2:   benim acil kilo vermem lazim

77 kilo olmusum  70 kiloydum hamile kalmadan once ama benim hedefim 60 kilo yani 17 kiloyu vermem lazim   :crybaby2:  moralim cok bozuk artik

aynaya bakamaza oldum   :y25:  yeme seklimi tamamen degistiriyorum sutumu etkilememesi icin coook dikkat edicem ve spora basliycam bugunden iytibaren   :honk:

iste boyle kislar haa unutmadan tosunum 3 gun sonra 5 aylik olucak Allahin izniyle    :occasion14: :occasion14: :occasion14: 

neslihan

canım benim çok huysuz görmeniz lazım.sürekli ağlıyor canımıniçi bişeyde yemiyor.emmiyordu emmek istiyor şimdi.2 tane ağrı kesiciyle uyutabildim dün gece.Kurban olurum ben onu yaradana.İçim gidiyor kuzumun o hallerine.

Burcum doktor yatarak yemek yedirmeyin dedi.Ben anne sütünü emmediği için sağıp biberonla veriyordum gece yatmadan önce.Bu orta kulak iltihabını arttırıyormuş.Canım kuzum ağrılarının beş katı bana geçsin yavrum öyle ağlamasın ne olur.

Dün bide annem düşmüş banyoda kaburgalarından birini kırmış.Onun yanına da gidemedim yavrum hasta.Hayırlısı artık Rabbim daha beterinden esirgesin inşallah

burcum

aaaaaaa neslihancım gelmiş geçmiş olsun geldi mi zaten hep böyle üst üste gelir tüh ee ben derini yattığım yerden emziriyorum bunun bir sakıncası varmıdır acaba? :honk:
tülincim hoşgeldin ay sorma aynen benim de acil tarafından kilo verip bel göbek basen üçgenini çökertmem lazım :k06: maşallah paşana da annesi kocaman olmuş

neslihan

burcum facebooktaki resimlerini görmüştüm sende hiçbirşey yok maşallah

burcum

yok neslihancım hamileyken bile belim böyle kalın değildi sürekli oturup sallamaktan ve düzensiz uyku ben sabah kahvaltımı öğlen 2 de yapıyordum öğlen yemeğimi akşam 7 de yiyordum akşam yemeğimi sen düşün artık e canım abur cubur tatlı falan da istiyor sabah 5 ine kadar oturuyorsun illa ki birşeyler yiyorsun göbek çıktı acayip kalça çıktı :y25: hamileyken bile böyle değildim inan o resim de bile göbeğim daha inik