2009 Haziran-Temmuz- Ağustos Anneleri

Başlatan tılsım, 10 Şubat , 2009, 17:10:13

« önceki - sonraki »

neslihan

MERHABA KIZLAR GEÇMİŞ BAYRAMINIZ MÜBAREK OLSUN.BİZ EK GIDAYA BAŞLADIK.BİR ÖĞÜN YOĞURT BİR ÖĞÜN MEYVE YİYORUZ.YOĞURDU SEVMİYOZ İÇİNE PEKMEZ KOYUYORUZ.GELİŞİMİMİZ İYİ DEDİ ÇOK ŞÜKÜR MAŞALLAH.BİZDEN BÖYLE HERKESE SELAMLAR.

burcum

çok sevindim neslihancım ya ben yoğurdu tutturamıyorum  :'( mamayla yapıyorlar genelde yoğurdu keçi sütü ya da günlük süt bulamadım sebze çorbası meyva suyu falan yapıyorum bende
hepinizin geçmiş bayramı mübarek olsun

neslihan

01 Aralık , 2009, 12:20:32 #7217 Son düzenlenme: 01 Aralık , 2009, 12:46:34 neslihan
canımcım milupanın meyve karışımları varya kavanozda ben onlardan almıştım.pınar süt alıyorum bide.günlük yoğurt yapıyorum.O kavanoza göre sütü ayarlıyorum elimi yakar yakmaz şekilde ayarlıyorum.Bir tatlı kaşığı yoğurdu sütle eziyorum çok azcık şeker koyuyorum buarada çay kaşığının ucu kadar hafiften tatlı oluyor.

bende ilk yaptığımda tutmadı soğuk yapmışım sütü.devam mamasıyla mı yapim dedim yoğurdu sütle yapabilirsin dedi doktor.ya daha önce devam mamasımı vardı.titizlendikçe daha fazla şeyle karşılaşıyorum gibi geliyor.yavrum pişik olmuş kaç gündür geçmiyor içim acıyor.güya iyi baktığımı zannediyorum.yavruma yaptığıma bak.of of çabuk geçer inşallah

burcum

bende alayım milupanın meyve karışımlarından bari doktor günlük sütle yap dedi yoğurdu günlük süt bulamıyorum
ah kıyamam inşallah çabucak geçer ay sorma ya derinin de poposuna yakın bacak kısmında sivilce gibi birşey çıktı  :y25: molfix yaramadı sanırımgene prima alıcam içimiz acıyor en ufak birşey olduğu zaman annelik ne kadar zormuş ya böyle böyle insanın saçları beyazlıyormuş şimdi anlıyorum  :y25:

fıstık

mrb kızlar geçmiş bayramınız kutlu olsun

neslihancım ELOCON POMAT var ondan al sür hemen geçiriyo ışıla primanın bezini almıştım ama yanlışlıkla kremsizini almışım pişik olmuştu

bundan sürdüm 1 günde geçirdi doktorumuz verdi güvenilir yani.Hazır sütten yani kutu sütten yaparken bir kez daha kaynatın sütü

daha iyi yoğurt tutar ben günlük süt alıyorum 2 gün yiyebiliyor yoğurdu bazende çorbasına karıştırıyorum pirinç çorbası tarhana çorbası ve

mercimek çorbasını seviyo elma muz bazende portakal suyu içiriyorum taneli şeyleri yutabiliyor o yüzden meyve suyundan çok püre veriyorum

yada kaşıkla eziyorum sizde öyle yapın artık sadece yatarken mama içiyo benide emmeyi bırakmadı çok şükür :nazar:

annelik zormuş burcum hakikaten yaşlanıyomuş insan şimdi annemi daha iyi anlayabiliyorum

burcum

aynen canım katılıyorum sana ki şimdi elimiz de bir sürü imkan var hazır bezler mamalar salıncaklar eski kadınlar ne yapıyormuş

tılsım

kızlar selam hepinizeee

burcum demek ek gıdaya geçtinizz hadi bakalım yarasın kızına neslihancım sizde geçtiniz demek hayırlısı bal olsun bebeklerimize arasın

ben çağına muhallebide veriyorum doktor ver demiştii tarhana çorbası sebze çorbası ama sebze çobasını pek sevmiyo çok ağlıyo yerken meyveleri seviyo bakalım yarasın hepsinee kuzcuklarımızaa :nazar: :nazar:

Thanks to ImageShack for Free Image Hosting

burcum

sağol yeşimcim sebze çorbası ben de veriyorum sevdi kelebeğim muhallebi bende veriyorum doktor dedi pekmez koyuyorum içine öğütülmüş ceviz koyuyorum ama sevmedi pek iştahlı yemiyor ek gıdaları 3-5 kaşık artık ne yerse  :BangHead: aman sağlığı yerinde olsun da bütün bebişlerin sağlığı yerinde olsun gerisi boş

neslihan

ya siz hepten geçmişsiniz ya çorbalar felan,biz sadece meyve ve yoğurt yiyoruz.biri 10:30 gibi biride 14:30.sabah sağdığım sütü içiyor,2 kez mama.geceleride ne çıkarsa emziriyorum,Allah eksiltmesin inşallah,buna da bin şükür enazından 6.aya gelene kadar kesilmedi.Bu yüzden çok mutluyum  :nazar: :amin:

5,5 aylık olsun bende geçim inşallah sebze çorbalarına doktor bişey demedi ama hepiniz başladığınıza göre bende başlayayım.
Buarada tarifleriniz varsa yazın bende uygulayayım.Şimdiye kadar yazdığınız bir yer varsa paylaşın.

Artık bebişlerimizi büyüttüğümüze göre daha fazla internete takılabiliriz sanırım.Paylaşımı arttıralım.Ben gün boyunca birşeyler yazmanızı bekliyorum ama pek bir hareket olmuyor.

Nivea pişik kremi iyi geldi gibi çok şükür.Poposunu ılık suyla yıkayıp sürüyorum.Geçmezse eleconuda denerim canım teşekkürler.Hepinizi öpüyorum şimdilik bu kadar

Angel

oh oh masallah ek gidalara gecilmis hayirli olsun kislar bir biz kaldik demek. pasam 3 aylik daha yavrum bizim baslamamiza daha cok var rabbim omur versinde

bizde baslariz zamani gelince insallah.

dunurum bende aleynanin corbalarina yogurt eklerdim cok lezzetli olurdu .et corbasi ve tavuk corbalarina yogurt  guzel gider kislar bir deneyin isterseniz.

neslihancim ilk basit meyve ve sebse purelerinden sonra sebseli tavuk veya et,balik gibi yiyeceklerden verebilirsin fistiga.haa buarada seker veya tuz

koymaniza gerek yok yemeklerin icerisine bebekler anlamiyorlar bile neyin tuzlu neyin tuzssuz olduguna dr'lar da tavsiye etmiyor zaten.

mesela tavugu hasladiktan sonra suyuna pirinc katip corba yapabilirsin .icerisine bir kasik yogurtta eklendiginde dahada vitaminli oluyor ayrica ben 

domates'de rendelerdim cok lezzetlendiriyor domates birde sogan ince ince dograip corbanin icine katardim .

fıstık

mercimek çorbası

yarım fincan kırmızı mercimek

yarım fincan pirinç

1 adet havuç

1 adet patates

mercimek ve pirinç haşlanınca havuç ve patatesi koyuyorum hepsi pişince blendrdan geçiriyorum

pirinç çorbasınıda dünürümün dediği gibi domatesli yapıyorum tereyağı koyuyorum azıcık tavuk eti koyuyorum

sabah kahvaltıda 5-6 bebe bisküvisi kaynamış sıcak su 1 kaşık aptamil devam maması 1 kaşık pekmez bazende 1 çay kaşığı yumurta sarısı

tarhana çorbasınada azıcık kıyma koyuyorum

bu akşam sulu köfte yedirdim 2 tane köfte biraz patates ezdim 1 kaşıkta yoğurt koydum hepsini karıştırıp verdim

Angel

:hungry: :hungry: :hungry: :hungry:  dunurrrrrr hani bana hani bana  :toothy10: :toothy10:

afiyet seker lokum olsun gelinime  :binkybaby:

aklimdayken bebislerin corbalari dahada vitaminli olmalari icin ,corbayi ilk hazirlarken icerisine sogani 4' e bolup katmaniz kerevizi parca halinde katmaniz semiz

otu,maydanoz gibi yesillikler katin 15 dakika kaynatin butun vitamini corbanin icinde kalir sonra kepceyle onlari alirsiniz  ,ve hangi malzemeleri koyacaksaniz

corbanizi pisirmeye devam edersiniz . ben hep boyle yapardim kizimin corbalarini.gerek et corbasi,sebse veya tavuk corbalarini ilk oncesinden boyle sebselerle

haslayip  yapardim   :icon_thumright:

neslihan

günaydın canlarım bilgiler için teşekkürler.Peki benim kız sebze çorbaları için ufak değil mi?henüz 5 ay 10 günlük.Nagehancım bide aralarda emzirmeye devam ediyormusun?Yoksa sadece geceleri mi emiyor?Ona da herhangi bir düzen getirdin mi?

Sanırım artık hiç mama vermiyorsun.Okuduğum sitelerde ek gıdaya geçsede bebek,600 ml anne sütü ya da formül mama alması gerekir diyor.Benimki ara öğünlerde meyve ve yoğurt yiyor.Ama mamasını da içiyor.

Tülincim sen boşver ek gıdaya heveslenme zaten ne güzel sütün varsa doya doya emzir  :nazar: bundan daha güzeli yok.6 aydan önce geçmeye gerek yokki.keşke bende de nagehanda da daha fazla süt olsaydı.Ama buna da şükür

Angel

neslihancim tam zamani sebse corbasina baslaman.belki bir hafta sonrada tavuk,et balik'gada basliyabilirsin.dr'una sor once canim.

cok sukur sutum yetiyor yavruma  :nazar:  :nazar:  ama nereye kadar yeticek bilemiycem.insallah 6 aya kadar emzirebilirim hep sonrada yavas yavas ek

gidaya baslariz Allahin izniyle.

canim benim gorumcem kizini 2 yasinda kadar emzirdi ve hep corbasindan yemeginden  bir saat sonra hep emzirirdi sonra uyurdu yavrusu.bende oyle

yapmaya niyetleniyorum insallah.yemegini yedikten 1 saat sonra emzirmek.hem tam doymadiysa emerken karni iyice doyar.

neslihan

İnşallah canım,bende kesilmediği sürece çocuğumu emzirmeye devam edicem Allah ın izniyle.
Buarada senin oğluşun ablasına çok benzemiş son haliyle.kızında oğlunda çok güzeller maşallah Allah esirgesin.