2009 Haziran-Temmuz- Ağustos Anneleri

Başlatan tılsım, 10 Şubat , 2009, 17:10:13

« önceki - sonraki »

< ESLAL >

Alıntı yapılan: burcum - 07 Kasım , 2009, 02:25:57
canım neler yaptığımı bilemezsin 2 gündür iyice sapıttı çünkü gündüzleri uyutmuyordum artık gündüz 3 e kadar oturuyor  :y25: :y25: :y25: perişanım psikolojik olarak da kendimi iyi hissetmiyorum iyi bir anne olamadığımı düşünüyorum kendimi işe yaramaz hissediyorum  :crybaby2: :crybaby2:
burcum canım Allah kolaylık versin gece uykusu olmayan çocuk çok zor gece uyumuyor gündüz bari derin uykusu olsa sende dinlenirsin tatlım annen kayınvalden filan yakınında değilmi canım onlardan yardım al bu şekilde devam ederse sen çok yıpranırsın ki bundan sonra daha güçlü olman lazım kelebek büyüyor canım inş. en kısa zamanda düzene girer  :amin: :amin:

burcum

sağolun kızlar çarşamba dan beri annem ben de ama kaç yazar kimse uyutamıyor bi ben uyutabiliyorum 1 hafta öncesine kadar en geç sabah 6 da uyurdu şimdi öğlen 1.30 - 3.30 a kadar oturduğum oluyor kafayı yememek elde değil ki ben bebeğime acayip düşkünümdür çileden çıktım ağlıyorum kelebeğime bağırdığım için deliricem az kaldı ben nerede yanlış yaptım anlamıyorum iyi bir anne olmayı beceremedim  :BangHead: :y25: :crybaby2:

neslihan

anam biz topluca sıyırıyoruz galiba.burcucum kötü anne olmak diye birşey yok sadece her vücudun uykusuzluğa dayanma kapasitesi var.senin yaşadıklarının aynısını bende yaşadım geçiyor hiç merak etme.benimkisi sabit olarak 10 da ağlamaya başlıyor.sabah 4e kadar uyku nedir bilmiyordu.birkeresinde 6 ya kadar ağladı.zombiye dönmüştüm gece ayakta gündüz uyuyor.şimdi hala tam oturmuş bir uyku düzenimiz yok.gece 12 ye kadar ayakta sabah 6 ya kadar 3-4 kez yine kalkıyor.benim gündüz uyuma şansımda yok işteyim.Allah hepimizin yardımcısı olsun :amin: :amin: :amin:

(gülşen)

selam kızlar nasılsınız hepinizi çok özledim ben kızımla çok iyiyim işe gelmediğimden size yazamadım evdede net yok malum emir 1.sınıfa başladı dikkatini dağıtacak şeylerden kaçınıyoruz burcum tülinim yeşimcim neslihancım nagişim unuttuğum varsada affedin dünyatatlısı bi kızım var teyzeleri doğumdan 4 gün sonra sarılıktan hastaneye yatırdık prensesimi 3 gün yattı çok kötüydük ama atlattık çok şükür sizin prenses ve prensleriniz nasıl teyzeleri hepinizi tek tek öpüyorum

fıstık

gülşencim allah analı babalı büyütsün canım

burcucum acaba doymuyomu benim kızım doymuyomuş o yüzden uyumayıp gece 3-4 kere kalkıyomuş mama verdim mecburen

birde çok giydirince sıcaktan uyumuyo kaç kez denedim üzerine incecik penye battaniye örtüyorum üşür diye ödüm kopuyo ama

başka türlü uyumuyo ya valla ne diyeceğimi şaştım verecek aklım kalmadı inşallah en kısa zamanda uyku düzenine girer senin kelebek

ama en önemlisi anne rahat olursa bebekte rahat oluyo kızlar psikiyatri desteği almayı düşünür müsünüz ben çok direndim ama

olmadı şimdi çok memnunum hiçbişeye kızmıyorum artık uyumazsa uyumuyo zaten 12-1 e kadar bizde ayaktayız olsun öğlene kadar uyuyoruz

ev işleride olduğu kadarı oluyo olmayanı kalıyo napalım biraz böyle idare edicez artık

fıstık

07 Kasım , 2009, 14:36:26 #7160 Son düzenlenme: 07 Kasım , 2009, 14:38:37 fıstık
ha bu arada BİZLER İYİ ANNEYİZ 9 AY KARNIMIZDA TAŞIDIK YEDİKLERİMİZE İÇTİKLERİMİZE DİKKAT ETTİK DAHA GÖRMEDEN SEVDİK

BİZLER İYİ ANNEYİZ HİÇBİŞEY BUNUN AKSİNİ DÜŞÜNDÜREMEZ HEM ANNEMİZ BİZE KIZINCA BİZ ONU SEVMİYOMUYUZ SEVİYORUZ

UNUTUYORUZ BİLE KIZDIĞINI BEBİŞLERDE UNUTUR ANNE KOKUSUNUN ANNE KUCAĞININ YERİNİ HİÇBİŞEY DOLDURAMAZ

ONLAR BUNUN FARKINDA MERAK ETMEYİN.

AYRICA KURALLARIMIZ OLMAYACAK MI OLACAK HERŞEYİ YAPMALARINA İZİN VERECEKMİYİZ ELBETTE HAYIR

KIZACAĞIZ SESİMİZİ AZICIK YÜKSELTECEĞİZ AMA ONLAR NE YAPARSA YAPSIN KUZUCUKLARIMIZI SEVMEKTEN

ASLA VAZGEÇMEYECEĞİZ BİZLER İYİ ANNEYİZ ÇÜNKİ.

burcum

sağolun kızlar moral oldu  :flowers: iyi ki varsınız
gülşencim çok merak ettim seni prensesimiz nasıl resim bekliyoruz annesi
neslihancım benim kelebek öyle böyle değil öğlen 3 de gece uykusuna yatıyor şuan hala uyuyor 12 gibi kalkar sonra ertesi gün öğlen 3 e kadar gene uyanık 3 gündür böyle ondan önce gece 3-4-5-6-7 de uyuyordu ne yapacağımı bilemiyorum artık çarşambadan beri annem bende kalıyor
nagihancım sütüm yetmiyor desem sürekli ağlamaz mı ? doktor mama takviyesi verdi ama yemiyor bakalım pazartesi doktora götürücem idrar testi yapıcakmış

Angel

Ah be kizlar neler olmus burda anammmm    :honk: :honk:   

kac gundur yoktum bir geldimki amaninnn Allahim yar ve yardimciniz olsun  :amin:

sanirim en onemlisi anne rahat olunca bebekte rahat oluyor kislar.

cunku bende ayni kizimlar boyleydim .hep gec uyurdu gunduzleri uyumazdi .

uyuma programina goturmustuk 10 gece orda eyittilerdi bizi esimle beraber.bebekleri aglatiyorlardi  2 saat aglayan bebek gorduydum ben orda cocuk

resmen catliycakti  aglamaktan ama sonunda uyuyordu ve ertesi gun hemen yatirir yatirmaz sap diye uyuyordu bebek.oyle boyle duzelmisti

ama biz esimle buna izin vermemistik kizimizi aglatamazdik kiyamazdik mecburen katlanicaktik uyukusuzluga

ama inanin bana duzeliyor hep boyle kalmiyor bir iki aya kadar duzeldiydi kizim   :aferin:

simdi ise dahada tecrubeli oldugum icin ve dahada sakin oldugum icin emrede beni hissediyor ve anliyor.

sizde sakin olun kislar biliyorum cok zor ama inanin anne sakinse bebekte sakindir herseyimizi hissediyorlar  :binkybaby: 

dunurum seni ayakta alkisliyorum bitanem cok guzel soyledin biz cok iyi bir anneyiz   :alkış: :alkış:

Angel

gulsenim hosgeldin bitanem Allahim yavrunuzu dort gozden ayirmasin rabbim hayirli evlat olur insallah  :amin:

hayirli saglikli uzun omurler versin yavrugunada bizim yavrularimizada insallah .

prenses nasil emir nasil canim nasil karsiladi yeni kardesini insallah kiskanclik yoktur  :amin: 

aleyna cok sukur hic kiskanclik gostermedi  tabiyi hep bizden kaynaklaniyor  :icon_thumright:

biz kiskandirirsak oda kiskanir dogal olarak cocuk bilemez heleki gelen giden izin vermeyin emiri kiskandirmalarina cocukta etki birakiyor.

biz kesinlikle izin vermedik verdirmemde aslaaa.

prensesin resimlerini bekliyoruz canim ayrica firsatin oldugunda dogum hikayenide yaz cok merak ediyorum

cok gecmis olsun buarada prenses sarilik gecirmis insallah duzelmistir simdiye cok optum sizi

neslihan

BİZ İYİ ANNEYİZ KESİNLİKLE İYİ ANNEYİZ.
ALLAH IN BİR LÜTFU BEBEKLERİMİZ BİZLERE.HER SEFANIN BİR CEFASI VAR.BAŞTAN ÇOK SIKINTILI ŞEYLER ,ŞİMDİ BİR ZEVK HALİNE DÖNÜŞTÜ.MESELA SÜTÜM AZ GELİYOR BU YÜZDEN GECELERİ BENİ EMMEK İSTİYOR.2-3 KEZ KALKIYOR GECE DOLAYISIYLA BEN UYUYAMIYORUM.VE SABAH 6:30 DA İŞE GİTMEK ZORUNDAYIM.AMA BU BANA HİÇ DOKUNMUYOR.BİR DAMLA BİLE FAZLADAN OLSA ONA SÜT VEREBİLMİŞ OLMAK HİÇBİRŞEYİN VEREMEYECEĞİ KADAR HAZ VERİYOR BANA.
NE MUTLU BANA NE MUTLU BİZLERE BUGÜNLERİ GÖRDÜK.BİNLERCE KEZ ŞÜKÜRLER OLSUN.YAVRULARIMIZ ALLAH A EMANET OLSUN.

GÜLŞENCİM ÇOK ÇOK GEÇMİŞ OLSUN.Kİ GEÇMİŞ ALLAH A BİN ŞÜKÜR.

Angel

evet neslihancim bende aynisini diyorum cok sukurki emzirebiliyoruz yavrularimizi .ben kizimi sadece bir ay emzirebilmistim uzuntuden hemen kurumustu sutum  :y25:

ve tam 5 yil bekledim hayirlisiyla oglumu kucagima alayim saglikli sekilde diye

vede doya doya emzirebileyim 2 yasinda kadar insallahhhh Allahim cok istiyorum 2 yasina kadar ezirebilmek

olsem gozum arkada kalmaz , cok sukur yavrumu emzirebiliyorum istedigim gibi  :amin: :amin:    :nazar: :nazar: :nazar:

dedigin gibi neslihancim oyle zevk aliyorum emzirirken heleki bana bakisi varya emerken     :binkybaby:  ben gulumsedigimde memeyi agzindan cikartip

iiiiii  iiiiiiiiiiiiii      :binkybaby:  diye gulumsemesi varyaaaaa  aguuuu demesiiii    :y25: :y25:  Allahim herkesede tattirsin bu duyguyu insallah

masallah berakallah sybahanallahhhh butun yavrularimiza rabbim kotuluklerden korusun  onlari insallahhhhhh  :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar:

neslihan

fıstık

amin canım allah hepimizin yavrusunu bize bağışlasın bütün kötülüklerden hastalıklardan kazalardan belalardan korusun inşallah

Angel