2009 Haziran-Temmuz- Ağustos Anneleri

Başlatan tılsım, 10 Şubat , 2009, 17:10:13

« önceki - sonraki »

Angel

ezoo canim kendini simdiden alistir canim panik yapmamana cunku dogumda nekadar cok sakin olursan hem sen hemde bebegin rahat olur ve dogumun kolaylasir.bu heryerde kanitlanmistir.

hatta meditasyonla insanlar dogum  yapiyor,nasilmi anne dogum aninda rahatlamaya calisiyor  bedenini  ve beynini  rahatlatiyor bir sekilde   sonra dogumu rahatlikla sona eriyor cok hizli bir sekilde  fazla aci hissetmeden   :icon_thumright:

< ESLAL >

öyle olduğunu biliyorum canım ama ben panikim yani hatta panik atak hastasıyım çok şükür artık ataklarım yok ama doğumda bunun benim için sorun olucağını biliyorum :y25: ama dediğim gibi bişekilde doğacak öyle yada böyle  :D

Angel

canim uzme tatli canini sen    :aferin:  panigi dusunme canim  dedigin gibi ya alttan yada ustten cikicak bebis   :k06:  rabbim hepimizede hayirli ve saglikli dogumlar nasip eder insallah .

buarada ismim Tulin  :opucuk:

< ESLAL >

Angel

bende memnun oldum ezgicim   :flowers:

gulsenim sesin  cikmiyor bitanem  emirim nasil canim   :opucuk:

(gülşen)

burdayım canım burdayım emir iyi çok şükür
işte bende öyle sığamazoldum bir yere bide sıkıntı oluyo bende çok
heralde rahatsızlıktan maşallah pamuğumda hiç durmuyo sürekli hareket halinde doğduktan sonrada öyle olursa vay halime
ben daha bişey almadım prensesime artık başlamam lazım dimi tülincim

Angel

masallah pamuguna annesi yerim ben onu   :nazar: :nazar: 

bende 8 ayliktan sonra almaya basladim canim herseyini azar azar  tamamladik sayilir .daha ufak tefek seyler alinacak liste yaptim hepsini bu hafta sonu alicaz esimle  insallah

tam zamani almak icin  gulsenim  bence sonrayi bekletme cunku iyice agirlasiyorsun ozaman evden cikipta  almak istemiycen  yorgun oldugun icin veya agrin sizin oldugu icin.simdiden al yaninda kalsin   :opucuk:

(gülşen)

evet tülincim en iyisi öyle yapmak bu hafta sonuda doluyum ya artık haftaya çıkarım
zaten emirden kalmada var ufak tefek şeyler biliyosun mutlaka sendede vardır yatağı puseti anakucağı kangurusu yani onlar var diğer şeylerde hemen halolacak şeyler zaten

neslihan

07 Ağustos , 2009, 11:34:03 #6698 Son düzenlenme: 07 Ağustos , 2009, 11:47:01 neslihan

Kızlar merhaba ben annemlerde kalıyodum 1 haftadır.Abim kocaelide yaşıyor kızımı görmeye geldi haftasonu.Ondan sonrada perşembeye kadar annemlerde kaldım.Geceleri kızım uyumuyor.Buyüzden ben gündüz yatayım istiyorum.Ayıp olmasa hep annemlerde kalıcam.Gerçi bişey demiyolar.Ama ben çekiniyorum.Hep gaz sancısı gaz sancısı dedim ama sancı harici kucağa alışmada var.Hep kucakta olim istiyor.Gündüz uyukluyor gece gözler fıldır fıldır.Benimle oynayın istiyor.Bende kafayı yemek üzereyim.Dün gece bakıyorum kucakta susuyor.Yatağına koyunca ağlıyor.Yatağına yatırdım ağladı da ağladı.Emziğini veriyorum birsüre susuyor sonra devam.İnat ettim almadım.Ağlamasına babası uyandı.1 saat yine böyle devam etmiş ben 3:30 gibi uykuya dalmışım.Babası 4:15 gibi felan yoruldu uyudu diyor.İnsanın içi acıyor ağlarken ama ne yapacağım işe başlıycm ben eylülde sabah beşte uyuyup 7 de nasıl işe gider 10 saat çalışırım.

Bide kaka derdimiz var.Maşallah bir yapıyor dün bezden çıkıp üstüme başıma geldi.Testlerini felan yaptırdım.Mikrop felan yok,ishalde değil.Sanırım bez artık küçük geliyor.

İşte böyle Allah a şükür 40 ı da çıktı.Gelen giden azaldı.Şimdi yalnızlığın tadını çıkarıyorum.Dışarı çıkamıyoruz pek fazla çünkü dışarısı 40 derece.Neyse çok uzun yazdım.

Allah yeni annelerin yavrularını bağışlasın sağlıkla büyütsün.Anne olacakları kolay geçitlerden geçirsin .Allah hepimizin yardımcısı olsun.Yavrularımızı bağışlasın.HAYIRLI CUMALAR OLSUN HEPİNİZE

< ESLAL >

neslihancım maşallah kocaman olmuş bu prenses :nazar: :nazar: Allah nazarlardan saklasın canım gündüz uykusunu seyreltsen daha çok oyunla filan geçirsen gece uyur belki gerçi bu gece uykusuzluğununda bi çaresi yok sanırım am çok zor bi durum Allah kolaylık versin

neslihan

Canım teşekkür ederim darısı sana olsun inşallah.Uyanık kalıpta oynama gibi bişeyi yok hemen ağlıyor.Kucak istiyor.Dün gece çıldırdım eşime dedim yeni evlenenlere diycem 5 yıl çocuk yapmayın dedim.Zoruna gitti kocamın.Pişman mısın dedi?
Pişmanlık değil ama saat 5 e doğru artık çileden çıkıyorum.Sanırım ufaktan depresyona da bağladım

Çok şükürki hayatımızda bebeğim kesinlikle pişman değilim.Canı saolsun yeterki e biraz da uyusa başka birşey istemem :amin: :nazar: :nazar:

< ESLAL >

evt canım haklısın gece uykusuzluğu çok kötü inş. düzene girer sen zaten hassassın şuan loğsalığın verdiği duygu bide üzerine uykusuzluk eklenince daha çok etkileniyosundur..ben düşünmüyorum şuan gece uyumazsa naparım die ama eşiminde en büyük korkularından biri sanki o bakacak :laughing7: benim kızımda şimdiden gündüz uyuyo gece uyanık son kontrolümüzde yüzünü göremedik hatunun muayne boyunca uyudu :k06:

neslihan

Canım karındaki durumu hiç aynı olmuyor doğuşuyla benimki karnımdayken çok az hareketlerini hissediyordum.Niye hareketsiz diye kaç kez doktora gittim.Şimdi maşallah el kol durmuyor.Geceleri sesi kısılana kadar ağlıyor.El ayak sürekli hareketli karada yüzüyor maşallah :nazar:

< ESLAL >

:k06: :k06: akıllı kız annesi karada yüzerse suda hayli hayli yüzerim diodur :k06: valla benimki akşamları fıldır fıldır geziyo şimdiden böyle daha 20 haftalık ben doğduktan sonra tutamıycaz heralde bunu diyodum ama benimkide çok sakin oluyomuş :k06: inş.da öyle olur inş. duru bebekte tez zamanda sakinleşir işe başladığında kim bakacak neslihancım

neslihan

Kayınvalidem bakıcak canım.Oda bir ayrı konu.Keşke imkanım olsa kendim bakabilsem.Kimseye güvenemiyorum.Hele kaynanama annem rahatsız o bakamıyor.3 aylık bebeği bakıcıya da emanet edemem.üf ya en zoru bu işte şimdiden bunalıma giriyorum bu konuda.