2009 Haziran-Temmuz- Ağustos Anneleri

Başlatan tılsım, 10 Şubat , 2009, 17:10:13

« önceki - sonraki »

su

YEŞİM CANIM OZAMAN SEN BİLDİĞİM KADARIYLA ÖNCEDEN DOKTORUNDAN YAZI ALMAN LAZIM ÇALIŞABİLİR DİYE
YOKSA SSK KESİYO PARANI ARKADAŞIMIN ÖYLE OLDU İYİCE Bİ ARAŞTIR
MİNİK PRENSİM SENİ SEVİYORUM

tılsım

evet su cum bende öyle biliyorum yazı almak lazım ama nasıl çalışıcam hiç bilmiyorum benim durumum biraz karışık baktım olmuyo daha erken çıkıcam izne bu kasık ağrısı beni mahvediyo iş yapamıyorum

ben onu iyice bi araştırıyım 3 kuruş para alıcaz ondanda olmayalım  :k06:

Thanks to ImageShack for Free Image Hosting

su

YEŞİM ARKADAŞIM ÖYLE ÇIKTI SADECE ERKEN DOGUM DEMİŞLER
DOGUM DAN SONRAKİ 8 HAFTAYI SADECE VERMİŞLER

tılsım

ya buda kötü 8 haftada kaç para vericekler üç kuruştanda olucaz desene iyicene öğrenmem lazım ssk ya gidip

su

EVET CANIM YA SEN İYİCE Bİ ÖGREN İŞİN NE ÜZERİ YEŞİM BENİM OTOMOTİV SİGORTACIYIM BEN RAHAT YANİ AKŞAMA KADAR OTURUYORUM ARA SIRA KASKO YAPIYORUM

tılsım

evet ben öğreniyim ben lojistik firmasında muhasebe sorumlusuyum ama bu tür şeylerde pek bilgim yok hiç lazım olmadığı için daha önce bende oturarak çalışıyorum ama kasıklarım yinede kötü yapıyo ayni ne ayakta ne oturarak rahatım bi tek uzanınca rahatlıyorum

fıstık

Ben çalışma hayatına ara verdim kızlar o zaman eşime çok kızmıştım ama haklıymış beni düşünmüş şimdi rahatım

kendinizi yormayın olur mu?

tılsım

nagehan bu durumda çok zor oluyo yaa çalışmak

bide sana bişey sorucam başka bi bölümde okudumda ışıl senin ikinci bebişinmi canım kilo ile ilgili olan yerde okudum merak ettimde

fıstık

o bölümü tekrar oku canım biraz önce yazdım burayada aynısını yazmayayım

tılsım

nagehancım okudum canım kusura bakma bilmiyodum yaranı deştim heralde özür dilerim canım alahım onun ömrünü ışılımızın ömrünede eklesin  :amin: :amin:

fıstık

Yok hayatım olur mu öyle şey rica ederim ayrıntılı bi şekilde yazmıştım daha önce bikaç kişi biliyo zaten

Allahım IŞIL'ıma ve diğer bebişlere uzun ömürler versin hayırlı yazılar yazsın  :amin: :amin: :amin:

tılsım

anladım canım geçmiş olsun allah bütün bebeklerimize ömür versin sağlıklı analı babalı hepimizin bebişlerine ışılımızada  :amin: :amin:

ay bu arada belim berbat sırtımda  :y25: :y25: gittikçe neler çıkıcak daha merak ediyorum

neslihan

Kızlar günaydın.Emzirme yardımı ile süt parasını doğum raporunuzu ssk ya götürüyorsunuz,yani eşiniz götürüyor.10 gün içinde PTT nin vezneleri varya oradan TC kimlik nonuzla  alabiliyorsunuz.

Paranızın kesilmemesi içinse en uygunu doktordan 37.haftaya kadar çalışabilir.Diye rapor almak.Böylelikle kalan 5 hafta doğumdan sonraki 8 haftaya eklenecektir.

Sucum senin arkadaşını büyük ihtimalle işyeri kandırmış veya doğum raporunu son 3 haftaya kadar çalışabilir diye almamıştır ki sonrasında sadece 2 ay kullandırmışlar.

Birde eğer ssk an tabandan yani asgari ücretten yatırılıyorsa yapacak bişey yok.İşyeri sana ek para vermek zorunda değil

Bide süt iznimiz var bebek 1 yaşına gelene kadar günde 1,5 saat izin kullanma şansına sahibiz.

Bende son 3 haftaya kadar çalışavileceğimi zannetmiyorum ama doğum iznimi değilde yıllık iznimi kullanıcam 15 gün önceden

Angel

tılsım

Neslihancım sağol bu bilgilerin için desene 37. haftadan sonra çalışamaz diye rapor almak lazım kayıp olmaması için

selam tülincimmmm ben geldimmmmmmmm :director: :director:

nasılsın bugün canım bebişimiz nasıl aleyna nasıl