2009 Haziran-Temmuz- Ağustos Anneleri

Başlatan tılsım, 10 Şubat , 2009, 17:10:13

« önceki - sonraki »

°ღ♥ღ°AşK-ı DeRuN°ღ♥ღ°

demetcim saol canım  :opucuk:

duru kusmuyor kakasınıda en son pazar günü yaptı gazda çıkarmıyordu
metsil verdim sabah gazını çıkardı çıkardı rahatladı uyudu
bugün mama vermiycem bakalım gece nasıl olacak durumumuz

bu arada durunun idrar tahilini sonda ile verdiler yine ama ben yaptırmadım ya
nefret ediyorum sondaya büyük insan dayanamıyorken yavrucum nasıl dayanıcak
başka hastaneye götüricez bakalım  :dontknow:

SiRiNe

hosgeldin demetcim pinarcim tulinim

pinarcim hmm hazimsizliga sebeb olurmu bilmiyorum ama,

burda tahilli mamalar aylarina göre cunki bazen agir gelebilir mide alisik olmadigi icin demisti hemsiremiz

o yuzden be yavas yavas vermeye basladim

Demet_dk

EN SON PAZAR GÜNÜMÜ YAPTI

NEDEN ÖYLE Kİ DOKTORA SORDUNMU BU DURUMU

SONUÇTA ÇOĞUNLUKLA ANNE SÜTÜ ALIYO

2 GÜN MAMAYI KES BAKALIM DURUM NE OLACAK

MAMADAN ÖNCEDE KAKA DURUMU AYNIMIYDI

°ღ♥ღ°AşK-ı DeRuN°ღ♥ღ°

evet sadece beni emerkende böleydi haftada bir yapıyordu
dr normal dedi poposunu kulak temizleme çöpü ile sil kenarını uayrılınca yapar dedi ölede oluyordu
mama yedikten sonra kendi kendine gün aşırı yaptı ama pazar gününden beri
aferders,iniz popodan gaz bile çıkaramıyordu metsil verdim şimdi mışıl mışıl uyudu  :y25:

gökse

TEŞEKKÜRLER DUYGUCUM :opucuk: DEMETCİM TÜLİNCİM HOŞGELDİNİZ  ŞEKERLER :opucuk: PINARCIM HİÇ BİLMİYORUM BEN MAMDAN OLABİLİRMİ DİYE   :icon_scratch: BEN KIZIMA DA OĞLUMADA HİÇ MAMA VERMEDİM Kİ :dontknow: UMARIM ÖNMELİ BİŞEY DEĞİLDİR TATLIM :opucuk: TEŞEKKÜRLER DEMETCİM :opucuk: BENDE GÖKSUYU UYUTTUM ÇAMAŞIR ASTIM .ÇAMAŞIR KATLADIM .ÇORBA YAPTIM .OĞLUM DA ŞİMDİ TV.İZLİYO BENDE BURDAYIM İŞTE :k06:

Demet_dk

BELKİ BÜTÜN HUZURSUZLUĞU ONDANDIR PINAR
YAPAMADIĞI İÇİN

ÇAY DENEMİŞTİN DİMİ REZENE ÇAYI
ZEYTİNYAĞI İÇİRMEYİ
OLMADI GAZI İÇİN ŞURUP VERECEKSİN

SENDE DERE OTU YE REZENE İÇ
DİĞER YEDİKLERİNEDE DİKKAT ET EN ÇOK SENDEN ALIR GAZI BİLİYOSUN
ANNE SÜTÜNDEN GAZDA YAPAR KABIZDA YAPAR
DAHA ÖNCE SÖYLEDİMMİ BİLMİYORUM
DORUK 2-3 AYLIKKEN KABIZDI YAPAMIYODU
DOKTOR BANA DEDİKİ ÇİKOLATA BİSKÜVİ GOFRET YİYOSAN KES DEDİ
KESTİM DÜZELEDİ KABIZLIĞI

°ღ♥ღ°AşK-ı DeRuN°ღ♥ღ°

canım sen sölediğinden beri bende yemiyorum tadımlık zaten zayıflamak için çaba sarfettiğim için neyse
ben rezeneyi kaynatıyorum kendimde içiyorum duru içmiyor ama mamasını usyla değilde rezeneyle yaptım  :dontknow:
kendimce hep dikkat etmeye çalışıyorum ama ille bir sorun çıkıyor bir evlat büyüteyim derken kendimden geçicem galiba
zeytin yağı devam lı içiriyorum yani haftada iki kere ılık olarak içiriyorum ben bu kadar şey yaparken yine böle olunca kendimde hata arıyorum  :dontknow:

gökse

GÖKSUDA UYANDI ŞİMDİ ÇORBA YAPMIŞTIM SOĞUTAYIM İÇİRİCEM FAZLA UYUMUYORLAR KIZLAR GÖKSU 1 SAAT FALAN OLDU UYUANDI HEMEN GECE DE ÇOK GEÇ YATIYO 00:30 U BULUYO BAZEN

SiRiNe

geldim kizlari uyuttum

bilgisayarim kapandi neden acaba

pinarcim insaallah duzelir duru ben mama derken seyden bahsetmistim ek gidaya baslandiginda verilen kasik veya sulu mamalardan

devam sutu degil yada anne sutu yerine verilen mamalari degil

kizlar bir sey sorucagim turkiyede ulkemizde hazir mamalara bakis acisi nedir?, burda cogu anne mama veriyor ek gidaya gecince tahilli mamalardan, cunki bebek özellikle emzirilmiyorsa meyvede az yedigi icin bu mamalarin vitamin mineral demir degeri yuksek

yani gerektikleri hersey mevcut, birde burda devletin onaylamas lazim tum mamalari o yuzden guvenilir

gördugum cogu anne burdaki anneler yani mama vermiyorum iyi degil diyorlar sebebi ne acaba :icon_scratch:

tartildim az önce veeeeeeeee 400 gram almisim :-ooo :BangHead: ee tabiki cekirdek yedim o kadar, aslinda sevindimde biraz cunki

hasta olupta vermek cok kötu insan uzuluyor, yiyemiyordum bir ara hic bir sey, yine arar ara böyle oluyorum tiksiniyorum yemeklerden midem agriyor.

Demet_dk

PINARCIM ÖYLE DÜŞÜNME CANIM
EMİNİMKİ ELİNDEN GELENİN EN İYİSİNİ YAPIYOSUN
KENDİNİ SUÇLAMA BÖYLE BÖYLE BÜYÜYECEKLER
BİZ GECE 3-4 LERDE ARABAYLA RUTLARDI BEYFENDİ UYURDU GAZINI ÇIKARIRDI
ÇOK ÇEKTİM GERÇEKTEN AMA BÜYÜDÜ ŞİMDİ İŞTE
KENDİNİ HARAP ETME SAKIN

MUAZZEZ AFİYET OLSUN GÖKSEYE  :hungry:

DUYGUCUM BEN HAZIR MAMA VERİYORUM
HAZIR MEYVE PÜRELERİNDEN VERİYORUM HAZIR MEYVELİ YOĞURTLARDAN DA VERİYORUM

HAZIR TAHILLI MAMALARIN NE ZARARI OLABİLİRKİ
SONUÇTA DEĞİŞİK Bİ TAT HEPSİ

HAZIR MEYVE PÜRELERİNDEN DE VERİYORUM MESELA DIŞARDA OLDUĞUM ZAMAN

YOĞURTLAR YİNE AYNI ŞEKİLDE
OĞLUM SADE YOĞURT YEMİYO
Kİ SADE YOĞURT DEDİĞİM DE HAZIR
İNEKLERİMİZ YOKKİ SÜT SAĞIP YOĞRT YAPALIM SATILMIYO SÜT BURALARDA

HAZI MAMALARA ZARARLI DİYOLAR AMA YEDİĞİMİZ HERŞEY DOĞALMI SANKİ

PEYNİRLER PEKMEZLER Bİ SÜRÜ ŞEY YİYORUZ VE YEDİRİYORUZ HEPSİ HAZIR

SiRiNe

29 Aralık , 2010, 15:11:23 #10645 Son düzenlenme: 29 Aralık , 2010, 15:13:45 ♥ ιкιz αηηєѕι ♥
Helal sana demetcim cok akillisin  :icon_thumright:

iste ben bu konularda bu sekilde bakis acinizi cok begeniyorum...

Abartiliyor bazi seyler bencede, ne zarari olabilirki yani

hazir bebek yogurtlari veriyorum seker yok onlarda ama yetiskinler icin yoggy felan onlarda seker cok fazla, evdede kendim yapiyorum meyveli yogurtlar
birde bebeklerde demir eksikligi bilinen bir sey halen emzirilsede bir bebek kesinlikle gidalardan alamaz bunu

kaldiki biz yetiskinler ne kadar demir iceren gida tuketsekte demir eksikligi olabiliyor, bebeklerin yemesi kisitli

mesela benim verdigim kasik ve sulu mamalarda demir hersey mevcut, bazi gunler mesela istahsiz oluyorlar

ama mamayi iyi yiyorlar o zaman diyorumki , icim rahat nasil olsa mamanin icinde hersey mevcut. vs

simdi maddi yöndende olabilir, burdaki bazi arkadaslarimda vermiyorlar cok pahali diyorlar ama ne yapicaksin

tabi ikiz olunca bu masraflar dahada bir yukseliyor, mesela bizim aylik alt bezimiz 4 paket buyuk paketlerden

ayda 200 tane alt bezi gidiyor :k06:

6 paket kasik mamasi

10 litre sulu mama

7 paket islak mendil  vs vs vs

ama yeterki onlar iyi olsunlar ALLAH canlarini sag etsinn

ne guzel ya benim dusunceme sahip birileri var demekki  :k06:

SiRiNe

kizlar ben cikayim yemek yapmam lazim  :flowers:

Demet_dk

ÇOK HAKLISIN DUYGUCUM

EVDE YAPTIĞIMI ZYİYECEKLERLE ONLARIN VİTAMİN İHTİYACINI KARŞILAYAMAYIZ
HAZIR YOĞURTLARDAKİ KALSİYUM DAHA FAZLA
VE ÇOCUKLAR İÇİN ÜRETİLMİŞ SONUÇTA NE KADAR ZARARLI OLABİLİRKİ

PAHALI OLABİLİR AMA ONLAR İÇİN KESİNLİKLE DEĞER

6 LI PAKETLERDE BÜYÜMİX YOĞURT ALIYORUM (PARASINI SÖYELEMEYİM BELKİ TL HESABINI BİLMEZSİN )
6 MİNİK YOĞURT 1 TANESİ 40 GR
BUNA VERDİĞİM PARA 1 LT SÜTE EŞ DEĞER ALIP SÜT YAPABİLİRSİN
AMA SÜTÇÜYÜ İNEĞİ NERDEN BULAYIM

BEN DOKTORA SORDUM BUNLARDAN YEDİREBİLİRMİYİM DİYE
TABİKİ YEDİREBİLİRSİN DEDİ HEPSİ ÇOCUKLAR İÇİN YAPILMIŞ FAYDALI ŞEYLER DEDİ

ONA BAKARSAN DEVAM SÜTÜYLE BÜYÜYEN ANNE SÜTÜ ALAMAYAN BEBEKLERDE VAR ONLAR SAĞLIKSIZMI YANİ

Kİ SONUCA BAKARSAN ZATEN YEDİĞİMİZ HERŞEYDE KATKI MADDESİ VAR
VE YAPACAK HİÇ BİŞEYİMZİ YOK
SEBZELERDE MEYVELERDE PEYNİRDE SÜTTE HERŞEYDE VAR

Demet_dk

TAMAM DUYGUCUM BENDE PAZAR ALIŞVERİŞİ MARKET ALIŞVERİŞİNE ÇIKICAM

ÖPTÜK SENİ VE GÜZEL KIZLARINI  :opucuk:

gökse

YEMEDİ DEMETCİ GÖKSU ÇORBA OĞLU YEDİ AM AFİEYETLE.BUARALAR GÖKSU İŞTAHSIZ NEDEN BİLİMEM.DOĞRUSUNU İSTEMEK GEREKİRZE KIZLAR BEN PEK <MMA VERMEDİM OĞLUMA DA KIZIMA DA HERKES BİŞEY SÖYLÜYO YOK MAMALAR KANSER YAPIYOMUŞ YOK ÇOK ZARARLIYMIŞ HER TÜRLÜ KATKI MADDESİ VARMIŞ .ÇOK SÖYLENDİ HERGÜN TVV.DE BAŞKA BİŞEY SÖYLENİYODU AÇOKCASI BENDE KORKUYODUM VERMME YE ÇALIŞIYORDUM.EK GIDALAR BAŞALARKENDE ÇORBA VS. YAPIYODUM .1 YAŞINA KADAR SÜREKLİ BÖYLEYDİ.EE SÜTÜMDE ÇOK DU BUARADA.  1 YAŞINDAN SONRA MUHALLEBİ YAPIYORUM GECE ÖZELLİKLE TOK TUTSUN DİYE .AMA ŞİMDİ BENDE SİZİN GİBİ DÜŞİNİYORUM.ŞİMDİ KZIMA OĞLUM DA SEVİYO BUARADA ARININ HAZIR MAMLARI VAR YA ONLARDAN VERİYORUM.HAZIR MEYVE PÜRELERİNİ DE VERİYORUM ARTIK .MEYVELİ YOĞURT VS.KIZIM DA OĞLUM DA YOĞURT YEMİYO NAPİYİM.MEYVE Yİ ÇOK GÜZEL YİYORUZ ÇOK ŞÜKÜR .