BEBEĞİM DOĞUNCA AŞILARINI NERDE YAPTIRMALIYIM

Başlatan tılsım, 09 Şubat , 2009, 14:22:09

« önceki - sonraki »

tılsım

Merhaba arkadaşlar ben 18 haftalık hamileyim ama kafamı kurcalayan bi konu var bebeğim doğduktan sonra aşılarını nerde yaptırmalıyım yani sağlık ocağımı yoksa doğum yaptığım hastanemi bide sağlık ocağına kayıt olmak gerekiyomuş nasıl oluyor yardımcı olursanız sevinirim

Thanks to ImageShack for Free Image Hosting

handan

sağlık ocağındaki aşılar  şuanda özellerle aynı.
özelde yaptıranlar artık boşuna para vermiş oluyor
pnömokok aşısını bile şuan sağlık ocakları ücretsiz yapıyor.
sadece rotavirüsü aşısını özelde ağızdan yaptır kendi dr una çünkü onu devlet yapmıyor  :icon_thumright:

tılsım

Handancım bende öyle duymuştum sağlık ocağındakiler aynı diye bende boşuna para vermek istemiyorum ama bazıları kafa karıştırıyo yoksağlık ocağına nasıl güveniceksin falan diye çok iyiy ozaman ben hiç özele bulaşmıyım sadece rotavirüsü aşısını kendi doktoruma yaptırıyım onuda devlet yapmadığı için çok teşekkür ederim handancımm  :opucuk:

handan

sağlık ocağındaki aşılar daha taze çünkü sürekli sirkülasyon var  :icon_thumright:
özeldekiler ne kadar beklemiş bilmezsin.
ayrıca rotarix aşısını da eczaneye eczadeposundan taze getirt dr una götür kendin  :icon_thumright:

tılsım

Tamam handancım çok sağol tecrübesiz olunca herkes kafa karıştırıyo :violent1:

Haklısın özeldekiler ne kadar beklemiş bilemem
Tamam ecza deposundan getirtirim ozaman taze doktoruma kendim götürürüm   :k06: içim rahatlası sağol

saphira

sağlık ocağında yaptırmanı tavsiye edrim,benim kızım 3 aylık hep sağlık ocağında yaptırıyorum.aile hekimime ve hemşiremize güveniyorum.çok memnunum herhangi bir sorunyaşamadık çok şükür.kayıt ettirme işine gelince zaten sen daha hamilyken kayıt ediyorlar seni.sen bebeğini götürmesen bile onlar ya evine gelirler yada telefon açarlar aşıya gel filan diye yani onlar da takip etmek istiyorlar bilgin olsun.kayıt işleminde hiç bir şey yok.bebeğin doğduğunda nüfusyla gidiyorsun o kadar.sen şimdiden bunları kafana takma canım.hamileliğinin tadını çıkar.sağlıklı ve hayırlı doğumlar diliyorum :)))
:nazar: :nazar:

SAGEOUS

Suan özellerde de bedava yapılıyor devlet karşılıyor..sağlık ocağınada suanda gidip kayıt olman gerekiyor ilerki haftalarda tetonoz aşısı yapıyorlar.doğumdan sonra topuk testi dahil hepsini bedava yapıyorlar..ben özelde yaptırmıştım sarılık testiyle ikisi 60kusur tutmuştu

tılsım

arkaaşlarım verdiğiniz bilgiler için hepinize çok teşekkür ederim ben sağlık ocağına gidip kayıt olmadım gitmem gerekli ozaman bide gebelikte olması gereken aşılar varmış ben özel doktora gidiyorum bana bişey demedi doktorum kafam bu yüzdende çok karıştı  :icon_scratch:

bebekistiyorum

benim oğlum 2 aylık ben sağlık ocağında yaptırıyorum hatta yarın aşımız var çünkü sağlık ocaklarındaki aşılar herzman taze oluyor hem sokağada atılacak paramız yok heleki bu zamanda