oğlum demir ilacını içmiyor ne yapabilirim?

Başlatan seyhan, 30 Ocak , 2009, 16:55:20

« önceki - sonraki »

seyhan

arkadaşlar oğlum dokuz buçuk aylık
bir aydır demir ilacını istemiyor püskürtüyor
:igrenc:

artık vermesem ne olur ki
siz kaç ayın kadar kullandınız?

handan

seyhancım canım benim
sana ne diceeemmmm
benim kız 1 yaşında hiiiç kullanmadık. dr gerek yok dedi.
zaten gerek olsa da içmezdi.

kan tahlili yaptırdık ve hemogramı normal değerde çıktı. dr demir eksikliği olmadığını kullanmaya da gerek olmadığını söyledi.

kullanmıyoruz yani  :D
sende tahlil yaptır bence. normalse değer sorun yok. ama eksiklik varsa meyva suyuna falan kat. demir vitaminini öldürmeyen daha lezzetli bişeyle karıştır içer belki. ama sakın ayran sütle karıştrma. süt ürünleriyle karışmasın  :opucuk:

seyhan

sağol canım arkadaşım :opucuk:
kaan 4 aylık falandı baktırdık  kan değerine düşüktü dr başlattı kan ilacını
yarın gidicez yine tekrar sorucam bakalım tahlil ister dimi
çok acıtıyolar ya yavrumu dayanamıyorum ağlamasına :crybaby2: :crybaby2:

handan

Alıntı yapılan: seyhan - 30 Ocak , 2009, 20:51:24
sağol canım arkadaşım :opucuk:
kaan 4 aylık falandı baktırdık  kan değerine düşüktü dr başlattı kan ilacını
yarın gidicez yine tekrar sorucam bakalım tahlil ister dimi
çok acıtıyolar ya yavrumu dayanamıyorum ağlamasına :crybaby2: :crybaby2:

tahlil istemese de dr sen dr a söylersen tahlil ister herhalde.
bizim hastanenein yanında oyuncakçı var, her tahlilde oyuncakla susturuyorum.
oyuncakçı bize çalışıyo  ;D

seyhan

handancım öykü kaç aylıktı canım
kaan kanepeden tutunarak yürüyo
duvarlara bile tutunup ayağa alkıyo ve çok düşüyo
dolayısıyla beşikten de düşecek diye  çok korkuyorum
sen ne yapıyosun
yer yatağı mı hazırlasam diye düşünmeye başladım

selinim

seyhancim merhaba bana kalirsa demir ilacini bisekilde vermeye calis portakal veya mandalina suyuna karistir meyva suyu cok az olsada yeter 1 yemek kasigi kadar demir ilaci encok portakal suyuyla emilim yapiyor eger demir vitamini vucutta az olursa ve bebek gunes isigida gormuyorsa kansizliga yol aciyor benim kizim 13 aylik oldu hala veriyorum dislerin gelisimi icinde onemli handanin dedigi gibi bi tahlil yaptir istersen kizimda 9 aylikken tutunup yuruyordu dusmesine dayanamiyorsun biliyorum ama boyle boyle ogreniyorlar uzulme besigin seviyesinide en alta indir dusmez buarada yan koorkuluklara gecen bez korumasi varsa artik onu kullanma cunku arkadasimin bebegi onlara basip kendini asagi atmis allahtan bise olmamis minige bol saglikli gunler yerime op gorusuruz  :flowers:  :flowers:  :flowers:  :binkybaby:

seyhan

teşekkür ederim selincim
dr a gittik kendi dr umuz yoktu başkasına götürdük . o da çatlak biraz  :tongue3:
neden demir  ilacı verdin verme fln dedi saçma sapan konuştu hiç beni dinlemedi bile fırsat vermedi daha doğrusu
apar topar uyduruk bi muayene
siniz oldum bende çıktım :caca:
bir kaç gün sonra kendi dr umuza gitcez
beşiğini  de en alt seviyeye getirdik ama ayağa kalkıyo korkuyoorum tırmanır diye
canım bende öpüyorum :k06:

handan

canım benim demir ilacı ağır bi ilaç diye bazı dr lar kandaki demir düşmeden ilaca başlamıyorlar ve demir normal seviyeye gelince de bırakabiliyorlar.
mesela ben hamileyken 7. ayda başlattı dr demire çünkü midemi ağrıtıyordu. daha sonra da gün aşırı içmeye başladım.
çocuğada ağır bi vitamin yani  ;)

öykü 10 gün sonra yaşına girecek.
5. ayda emekledi.
7. ayda tutunup kalkmalara başladı.
şimdi tutunmadan  yürüyebiliyor.
düşecektir normaldir korkma bişi olmaz. ama sakın o düşünce telaş etme korkmasın.
korkarsa yürümesi gecikir.

öykü normal büyüyen yataklarda yatıyor. yatağının korkuluğu var.yatağı alt seviyeye daha indirmedik bile. ayağa kalkınca korkuluk göğüs seviyesinde olduğu için düşmesine pek imkan yok.
ben başka yerlere misafir gittiğim zaman mecburen yer yatağı yaptırıyorum.
öykü çok deli yatıyo zaten uyurken emekliyo farkında olmadan gözler kapalı.
ben bizim yatakta bile yatıramıyorum onu yanımda.
seyhancım senin oğluşunun yatağının korkuluğu neresine geliyor ki?

belkıs

:nazar:canım belkıs ben benim kızda 7buçuk aylık oldu ve 7aya kadar hep güzelce içiyordu ama şimdi verdiğimde kusuyor bende zorlamıyorumki kusma alışkanlığı kazanmasın sende zorlama bence :nazar:

belkıs

slm günaydın handacım ben adanadan belkıs 1bucuk yıllık evliyim ve 7bucuk aylık kızım var ela hülya ben 25yaşındayım.rica etsem sende kendini tanıtırmısın

handan

merhaba belkıs  :D

tabiki tanıtırım...

handan ben, öykü adında haftaya 1 yaşına girecek olan bi kızım var.
27 yaşındayım. istanbuldayım.
:opucuk:
oldumu  :k06:

belkıs

teşekkür ederim handancım Allah bağışlasın Doğum günü kutlu olsun bebenin şimdiden.Allahım uzun ve hayırlı ömürler nasip etsin canım

handan

seyhan

handancım bıraktım demrilacını zaten
bu arada kızının doğum günü kutlu olsun :flowers:

handan