BEBEK İSİMLERİ!

Başlatan Almiş'inAnniş'i, 26 Şubat , 2007, 18:19:30

« önceki - sonraki »

Almiş'inAnniş'i

:-ooo sevdacım küfür zaten hiç hoş değil ki, hangi isime edilirse edilsin bence hepsi aynı derecede günah...

sevda

Evet haklısın ama okadar kötü bir evredeyizki hiç kimsenin kimseye ne sabrı nede saygısı var artık insanlar içi dolu bomba gibi dolaşıyor etrafta her an patlama noktasındalar ne yapsan boş hem maddiyat hem memnuniyetsizlik ve daha neler neler saymakla bitmez aslında ama bence birz daha hoşgörüyle herşey bir nebzede olsun biraz hafifletilebilir sana katılıyorum küfür konusunda bencede kötü ama bu gidişatta kötü. :-\

-Butterfly-

AHHHHH AHHHHH  BEN BIR TEK BURAYI GORMEMISIM HAMILELIGIMDEE..... UMARIM BIZDEN SONRAKILERIN ISINE YARAR..

AYBERK
SUAY-AYIN SUYA YANSIYISI
DORUK
TAHA-KURANDAN BIR SURE
TAHAKAN-IYI SOYDAN GELEN
ALPER-MERT DELIKANLI
BERK-YIGIT
BARTU
YIGIT
EFE
EGE
GOKTUG-TUG (BIR CINS KUS)
BERKTUG

KIZ ISIMLERI

ALMIRA
DESTINA-CENETTEKI BIR CICEK
MINA
ZEYNEP
ECRIN-ALAHIN HEDIYESI
TUANA-CENETTEKI CIG DAMLASI
MELISA
BUSE(BENIM ISMIM) ARAPCA OPUCUK
GIZEM
YASEMIN

HADI KOLAY GELSIN :)))

ARMAĞAN

BENDE KIZIMIN ADINI YAZAYIM

ZEYNEP - BABASININ SÜSÜ, DEĞERLİ BİR TAŞ ANLAMINA GELİYOR.

gülen

bende kızım için bunları buldum bakın sizde  :k06: 

BELEMİR: Peygamber çiçeği olarak biliniyor. Açtığı kokusunun dağılmasıyla anlaşılan gizli çiçek anlamında
IŞILTI: Parıltı, titrek ışık.
ITIR: Güzel koku; El ve yüze sürülen çiçek özü, esans
NEVRA: Beyaz çiçek. Işıklı olma,parlaklık.
RÜYA: Düş; Gerçekleşmesi imkansız durum, hayal; Gerçekleşmesi beklenen şey, umut
SEMİRAMİS: Babil'in Asma Bahçeleri'ni kurduran Asur kraliçesi
SİMİRNA: İzmir'in eski adı. Aynı zamanda Amazon savaşçılarının kraliçesinin adı. (Başka bir kaynakta ise, Amazon savaşçıların kraliçesi Symirna İzmirli bir prens ie evlenir ve prens bunun anısına şehre Symirna adını verir)
ASEL: Bal, Cennetteki dört sudan biri
AZRA: Üstünde hiç yürünmemiş kum; Yeni yetme kız
BADE: Aşk, kutsal sevgi
DÜŞÜM: Hayalimdeki, düşlediğim, istediğim anlamında
İLAYDA: Su perisi
NAZ: İsteksiz gibi görünen, çekingen davranış
NİSAN: Gelin çiçeği; İlkbaharın ilk ayı

elen

Emine

10 Ocak , 2009, 14:24:56 #51 Son düzenlenme: 10 Ocak , 2009, 15:04:36 Emine
İrem ismi Cennet olarak açıklaması yazılmış ben de İrem ismini çok beğeniyordum sonra bazı şeyler okudum .Alıntı yaparak yazıyorum

"İrem:Ad kavmi zamanında, Şeddad tarafından cennete benzetilme amacıyla yapılan bahçe olup, Şam'da veya Yemen'de bulunduğu söylenir. Kur'an-ı Kerim'de Fecr Suresinde Geçmektedir."

"İrem kendini allah ilan eden şeddad tarafından yaptırılan bahçedir. Bahçeye giren insanlara uyuşturucu vererek onların etkilenmesini sağlamıştır. Kurandada yalancı cennet bahçesi olarak geçer. "

"Irem = Cennet bahçesi.
Evet, lk okuyuşta iyi güzel gibi gözükse de değildir aslında!
Irem, Allahın sevmediği yalan Cennettir.
Allah'a isyan ederek Cennet'e benzetmek iddiasiyle İrem bağını yaptırmış, bu bağdaki köşke girmeden kavmi ile yani taraftarlariyle birlikte gazaba uğramış, çarpılmış.
Allahın gazabına uğramış bir yerin ismini koymak hiç doğru değil"

gibi şeyler var.Bir yerde de Süleyman ateşe sormuşlar bu konuyu

SORU: Bir kız çocuğumuz dünyaya gelecek. Adını İrem koymayı düşünüyorduk. Bir büyüğümüz İrem'in Fecr Suresi'nde geçen helak olmuş, lanetlenmiş cennet anlamına geldiğini ve koymamamız gerektiğini söyledi. Bu doğru mu? (Aysun Yılmaz)

CEVAP: İrem, cennet bahçesi demek değildir. Âd kavminin kurduğu, dillere destan bir kentin adıdır. Ancak bu kavmin aşırı davranışları yüzünden o cennet gibi İrem kenti helak edilmiştir. Lanetlenen kent değil orada yaşayan, Allah'ın verdiği imkânlara şükretmeyen, günahlara dalan Âd kavmidir. Sizin kızınıza İrem adı vermenizde hiçbir sakınca yok. Çünkü zaten Kur'ân İrem kentinin, güzellikte eşsiz bir kent olduğunu belirtmiş, "Onun benzeri cihanda yaratılmamıştı" demiştir. Size bilgi veren kişi yanlış yorum yapmış. İşin özünü anlamamış.

Yazar:Süleyman Ateş

İrem ismini koymayı düşünen olursa diye paylaşmak istedim