herkese merhaba

Başlatan nermin, 31 Aralık , 2008, 12:41:37

« önceki - sonraki »

nermin

merhaba benim oglum hiç emzik kullanmadı,çokta önemli degil zaten ama biberonda kullanmıyo.ben kullanmasını istiyorum.çünkü uzun süre dışarı çıkacak oldumda açlık ihtiyacını gidermek için lazım.herzaman emzirebilecegin yer olmuyo.herşeyi kaşıkla yiyo.herşeyi bardakla içiyor.aslında güzel ama dışarıda zor oluyo.biberon daha pıratik.bu konuda ne önerirsiniz bana?nasıl alıştırabilirim?herkesi n bebegini öpüyorum

aysekayaci

MRH CANIM BEN AYSE 20 AYLIK BİR OGLUM VEDE 6.5 AYLIK DOGAN ŞU AN 3 AYLIK OLAN BİR KIZIM VAR OGLUMU 3 AYLIKKEN EMZİĞE BAŞLATMIŞTIM BENDE SENİN GİBİ DISARI CIKARKEN SORUN OLUYORDU HER YERDE EMZİREMİYORSUN AMA İYİKİ BASLATMIŞIM ÇOK RAHAT ETTİM 14 AYLIKENDE KENDİLİĞİNDEN BIRAKTI HİÇ ZORLANMADIM EMZİK ALINCA BİBERONUDA CABUK ALDI BENCE O KADARDA KÖTÜ DEGİL BİBERONDA EMZİKTE ONU SINIRLAMAN ÖNEMLİ BEN HER  ZAMAN KULLANMADIM SADECE DUYURKEN VERİYORDUM YANİ AGZINDA SÜREKLİ EMZİKLE GEZEN BİR COCUK OLMADI OGLUM BİBERONUDA ÖYLE YAPTIM HALA BİBERON EMİYOR ODA SADECE GECE YATACAGINDA GÜNDÜZLERİ İSTEMİYOR BİLE KIZIMA GELİNCE O PREMATÜRE Bİ BEBEK OLDUGU İÇİN GÖGSÜMÜ HİÇ EMMEDİ ZATEN O YÜZDEN BİBERONLA MAMA VERİYORUM EN KISA ZAMANDA DA EMZİĞE ALIŞTIRACAGIM.SANADA TAVSİYEM BİBERONUN UCUNA VİDALİN DİYE BİR VİTAMİN ŞURUBU VAR ONDAN SÜR BEN OĞLUMU EMZİĞE ÖYLE ALIŞTIRMIŞTIM BENİ YANLIŞ ANLAMA SANA YANLIŞ YAPMIŞSIN DEMİYORUM TABİKİ SAGKIKLI BİRSEY DEGİL AMA ÇOCUGA TEK BASINA BAKIYORSAN DISARI CIKARKEN YANINDA BİRİLERİ YOKSA YADA DIŞARI CIKARKEN BİR YERE BIRAKAMAIYORSAN BENCE COK GEREKLİ EMZİKTE BİBERONDA
buda bir tanem annesinin nazlı ama güçlü kızı

aslı

Ben bu durumu şöyle atlatmıştım.  Kendime bir adet panço edindim. Kızım acıkınca pançonun altından emziriyordum  :) çok pratik bir yöntem

aysekayaci

valla akıllıca bir fikir oglumdayken hiç böylre birsey aklıma gelmemişti çocuklar annelerini şekilden şekile sokuyor valla ama onlar iyi olsunlarda biz razıyız herseye
buda bir tanem annesinin nazlı ama güçlü kızı

handan

bi arkadaşım da aynı dertten yakınıyordu ve şöyle aştı;

wee markanın minicik biberonları var ya alıştırma bardağı diye satılıyo.
onun 3 delikli ucunu takıp biberonun ucuna  o şekilde içiriyo mamalarını.
sadece onunla içiyo ama.
sende dene. 2-3 lira bişey o minicik biberıonlar.
al biberonu, ucunu dene.

nermin

evet handancım ama şimdi aştık o konuyu artık bebegim biberon kullanıyo.nasıl aştın dersen bebegim su içmeyi çok seviyo bende suyu bibernuyla verdim hep oda şimdi biberonu kullanıyo.demekki bebegin en çok sevdigi şeyi verince alışmak zorunda kalıyomuş

handan

aferin benim yakışıklı çapkınıma :opucuk:

nermin

canım biyerde konuşalım istersen böyle konudan konuya geçmek zor oluyo

handan

olur olmasına daaa
sen değişik konular açmışsın diye bende o konuların bulunduğu sayfalarda o konularla ilgili konuşuyorum  :k06:

hem 3 sayfada yazışmak ne kiiii  :k06:
ben kaç sayfayı birden idare ediyom bazen  :ehi:
sen de alış alış  :ehi:

nermin

haklısın alışacaz artık.yakışıklım son günlerde beni çok üzüyo.hem iştahı kapandı hemde okadar hareketlendiki?bu yüzdende zayıfladı biraz.çok moralim bozuluyo.

nermin

canım peki balık yagına başlamak için herhangi bi yaş yada ay sınırı varmı.oglum 8 aylık ama zamanında dogsaydı 6 aylık olacaktı şimdi hemen başlayayımmı.

handan

canım

balık yağı için zaman yok sanırım. biz 6 aylıkken dr istersen kullan demişti ordan biliyorum.

yakışıklımın hareketlenmesi normal annesi daha bu ne kiiiiiiii  :k06:

zayıflığını hiiiç takma kafana. hareketli olup zayıf olan bebekler daha sağlıklı oluyor inan. bi tane de bende var çünkü  :k06:
iştahıda dişten azalmıştır. geçer ama dediğim gibi sakın zorlama sakın sonra sen çekersin sıkıntısını inan...

nermin

önerin için çok teşekkür ediyorum canım yakın zamanda başlarım bende.senin bebegine yararı oldumu?

handan

Alıntı yapılan: nermin - 12 Ocak , 2009, 14:41:45
önerin için çok teşekkür ediyorum canım yakın zamanda başlarım bende.senin bebegine yararı oldumu?

benimki çoook sorunlu bi bebek. ne içti ki onu içsin  :ehi:
biz yaşımıza gircez bu ay ek gıdaya geçemedik ki  :y25:
kabul etmiyo, anne sütü bağımlısı oldu çıktı başıma  :y25:
bi süre sonra başlamazsa zaten sütten kesmek zorunda kalacağım.
öykü de iştah sorunu yok, sadece süt içmek istiyo sorun o.

balık yağını çilekli falan al sade alma, zinconun falan var.

nermin

allah seninde yardımcın olsun.onu söyledigin iyi oldu.bende kötü koktugunu biliyodum içermi diye düşünüyodum.meyveli alayım bari.