19 Nisan , 2024, 13:34:07

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

of of

Başlatan ayışığı_, 23 Aralık , 2008, 15:03:01

« önceki - sonraki »

ayışığı_

slm arkadaşlar.size bi sorum olacak.32 haftalık hamileyim.vücudumda çatlamayan bi yer kalmadı.çok moralim bozuluyo.napıcam bilmiyorum.bana yardım edin lütfen moral verin.ayrıca bebeğe ve kendime artık neler almalıyım nerden başlamalıyım.

oozge

slm cnm :flowers:

çatlakların ıcın bısı kullanıyomusun?

bu konuyla ılgılı konular var ordan bakabılırsın cnm ama bıraz geç kalmışsın yaaa :honk: :honk:

vichy kullananlar var sonra karısım yaglar kullananlar var yardımcı olucak arkdslr cıkar kesın cnm bu konuyla ılgılı.

bebıs ve kendım ıcın derken bebıse bısı alınmadı sanırım daha kıyafet olrk fılan

mesela bence bırazdaha bekle derim sonra hepsını bıgunde alırsın eşinle çıkıp kıyafet olarak.
odası falan olucakmı? beişk fılan dusunuyomusun yoksa genç odası gbı bısımı alıcan?

deniss

ay canım bunda of celıcek ne varr ala alaa...benımde her yerım catladı napalım oluyo işte...bende dogsunda saglıklı olsunda bişi istemıyorum herseyın bır caresı var canım......

bebegıne bişi alamaya gelınce cık bı gun yanınada posetlerını tasıcak bırılerını al...(1 kişi degıl bı cok kısı..şöyle en güçlülerınden  cunku cok sey alıyo ınsan)
ne görüyosan ne hosuna gıderse al valla ben ole yaptım..ınsanın her gordugune ıcı gıdıyor bırde ılk olunca :occasion5:

ayışığı_

evet canım sağlıklı olsunda ben bişiy istemiyorum.Allah kaderini güzel yazsın gerisi olur gider.bazen kafama takıyorum işte.beşik alıncak yatak odama koycam.gece ağlar falan duymam.3 4yaşlarını gelince genç odası almayı düşünüyorum.hastane çıkışı 5 li set.zıbın tulum iç çamaşırı battaniye aklıma gelenler bunlar.kendime boydan gecelik alayımmı?

oozge

SEN HASTANE CANTANI SORUYOSUN

CANIM BAKKK BIDK BEKLEEE YAZICAM HEPSINI BU LISTEYE GORE HAZIRLA EKSIKLERINI VALİZİNİ

tılsım

slm ayışığı hoşgeldin  :flowers: :flowers:nasılsın.Ben yeşim 11 haftalık hamileyim ilke bebeğim tanıştığıma memnun oldum.Çatlaklara üzülmekte haklısın canım şu saatten sonra faydası olurmu bilmiyorum ama ben şimdiden kullanmaya başladım badem yağı sana tavsiye ederim bide mesela duştan sonra bebek yağıda kullanabilirsin.

Alışverişe çıkınca sana ne lazım zaten anlarsın öncelikle sana hastane çıkışı ve daha sonrasında giyebileceği bi kaç bebek kıyafeti lazım,çorapları şapka sakın unutma almayı.Kendinede gecelik alabilirsin önü düğmelilerden alırsan bebişini emzirmen daha kolay olur canım.Her ne kadar ilk bebeğim olucak olsada genelde böyle söyler büyüklerimiz.

Thanks to ImageShack for Free Image Hosting

deniss

benım 3 ayımda basladı catlaklarım kullanmadıgım sey kalmadı bacaklaım ıcın ayrı.karnım ıcın ayrı.goguslerım ıcın ayrı ooo bir suru para doktum ama yıne catladı...napım :occasion14:

yapıcak bişi yok catlıcak yerın catlıyo he bole dedım dıye kullanmamazlık yapmayın benım catlaklarım kullandıgım ıcın sanırım soluk soluk renklerı kımının kıpkırmızı oluyo bırde araları kanıyor.ne bulursanız kullannın olmadı..kakao yagı da ıyı gelıyo olmadı zeytınyagı surun nemlı tutun hep yeter

tılsım

deniss selam canım seninde baya erken başlamış çatlamaya ama oldumu oluyo işte ne yapalım bizim elimizde olan bişi değil. :honk:dediğin gibi kakao yağınıda duymuştum zeytinyağınıda denemekte fayda var tabiki

oozge

anne için
* 2 adet gecelik ( pijama zor oluyor cunku ve geceliklerin onu acik ve emizrmeye elverisli olursa rahat edersin )
* 2 adet emzirme sutyeni
* 3-4 adet ic camasiri
* Hastane icin terlik
* Ayaklarini sicak tutmasi icin corap
* Sabahlik
* hastane  cikisi icin normal kiyafetlerin
* Makyaj malzemelerin
* Kirmizi kurdela
* tarak vs..
* gogus pedleri ( orkid gibi  seylerede gerek duyacagini sanmiyorumama istersen 1 kactane ekleyebilrisin )
* yedek ev anahtari ( aciliyetle cikarsaniz anahtari unutma olasiligina karsi )  gulenkiz gulenkiz

Cocuk icin....

*  sadece hastane cikisi yeterli olacaktir ( ben 6 adet cikis kiyafeti koymustum ve herkeste cok gereksiz oldugunu soyledigi halde. Hastanede kendi kiyafetleri haricinde kiyafet giydirilmiyor.Haricinde aldigin tum kiyafetler gereksiz bir yuk olur sana )
* araba koltugu
* Battaniye
* Sapka ( bebek dogdugu zamnalar ilk olarak kafasindan isi derecsini kontrol ede biliyor, zaten dr.larinda uyaracaktir seni . Ilk aylar en onemli olan sey kafasini sicak tutmaktir)
* bebek eldiveni..

Ekstra ihtiyaclar icinse...

* Fotoraf makinasi ( eger pilliyse yedek pil ve film )
* Kamera ve sarj aleti
* cep telefonu ve rehber 
* Bebek icin karsilama sekerleri ve cikolatalari
* Kapi susu vs. var ise onlar ayrica bir posete yerlestirile bilir..

tılsım

Özgecim saol cnm verdiğin bilgiler için fazla bişiler götürmek gerçekten gereksiz yere ağırlık  :ehi: :ehi: :ehi: :ehi:

oozge

önemlı degıl  :-* evet haklısın cnm boşa yük kocişeeee
sız tasıyamıcagınıza göreee o panık heyecan sancıyla
:k06: