bebeğin suyunun az olması

Başlatan handan, 30 Ocak , 2008, 16:25:03

« önceki - sonraki »

senem

dokrota gitinizmi
bende olmadi ama duyduklarimdan normal olurmus ..

melissa

sevgili karde$im seni cok iyi anliyorum   bende bir anne olarak ilk cocugumu sezeryan yani ameliyatla ikinci cocugumu normal yaptim  en iyi dogum normaldir  bence kizimi  yani ilk cocugumu ameliyatla yapmamin sebebi  ters olmasi idi  ve suyunun az kalmasi idi cok su kaybi cocuk icin tehlikeli  suni sanci  cok kotu  diyenlere  ben katilmiyorum   yine en iyisini kendin bilirsin ama suni sanci al ve normal dogumunu yap derim sezeryani tercih etme  cok zor belki dogum aninda bisi hissetmiyorsun ama  dogum sonrasi cekiyorsun  ben 5sene oldu hatta alti sene olacak sezeryanla dogum yapali ama hala arada acisini cekiyorum dilerimki sag selamet  kurtulur bebegini kucagina alirsin allah yardimcin olsun :opucuk:
Dost bazen minik bir kuş bazen var olmayan sevgili, kimi zaman saksıda bir çiçektir, ama asıl dost seni senden çok sevendir

mavili

benim bebegimin de suyu azalmaya başlamıştı ve 39 hafta 2 günlükken son kontrolüm yapıldı ve olması gereken minimum seviyeye geldigi için suni sancıyla dogum yaptım
bebegin suyunun az olmasının bir çok nedeni var eger herhangi bir sebebe baglı degilse idiopatikse genelde sona dek sorun çıkarmıyor ve normal yada sezeryan dogumu etkilemiyor
suyun az olması sadece bebege giden oksijen miktarının azalmasına sebep olacagı için anneler mutlaka sol tarafa yatmalı ve her ne kadar annenin içtigi suyla alakalı olmasada sıvı tüketimini arttırmalı

deniss

aaa ben bunu bılmıyodum bende 39+1 gunluk hamıleyım benımde suyum azalmıs ama krıtık sevıyede degıl doktor 3 gunde bır bakıyor...gunumu bekleyemeyebılırmı yanı sunı sancı verıp dogum yaptırıyolarmı.simdi benım hıc sancım yokken sancımı baslatıp dogum yaptırırlarmı ıstesem benım ıstedıgıme gore yanii

handan

ewet canım suni sancıyla istediğin zaman doğum yaptırabilirler ama doğal sancının gelmesi kadar kolay bi doğum olmayabilir.
açıklık ya da yumuşama varsa rahat geçebilir tabi.
ama herşeyin doğalı en iyisidir bence.
bi sorun olmadığı süğrece bence sancını bekle.

deniss

haklısın ama cok yoruldum artık.bıde suyum az bebegım bu hafta fazla kılo almamıs.plesanta yaslanması soz konusu sence beklemememın bı anlamı varmı.endişelenıyorum artık bişi olucak dıye bırde duzenlı olarak hareketlerını kontrol etmem gerekıyor.gece uyurken ettıgı hareketlerı yakalayamıyorum dıye endıslenıyorum ...sabah uyanınca bı tedıtrgın oluyorum acaba ıyımı dıyeee...korkuyorum anlıcagın...

mavili

inşallah sag salim almışsındır bebişini kucagına  :amin:

deniss

aldım kızlar aldım..ama sezeryanla boncukum artık kucagımda darısı basınıza inşşşş

mavili

hayırlı ugurlu olsun canım Allah analı babalı büyütsün inşallah  :k06: