Sperm Hareketliliği ve Sperm Sayısı Hakkında

Başlatan nil, 26 Kasım , 2008, 16:56:05

« önceki - sonraki »

sekaya

swencim öncelikle stres yapmamanı sana tavsiye ederim. ben şuan 39 haftalık hamileyim canım. bende senin gibi 8 ay bekledikten sonra hamile kaldım. aynı senin gibi spermiyogram sonucunda ileri sperm hareket hızımız azdı ve şekil bozukluğu vardı. doktordan bunları duyduktan sonra bende çok üzüldüm ağladım ancak kesinlikle isyan etmedim. internetten araştırmalar yaptım bu problem nedir neden kaynaklanıyordur diye sonra ibrahim saraçoğlunun keçiboynuzu kürünü öğrendim bunu 3 ay kullanmasını gerekiyordu eşimin ve her gün bu kürü eşime uyguladım bunun yanında mevlama da çok dua ettim. mevlam o kadar büyükki 3.ayın sonunda bize yavrumuzu nasip etti. ancak hep şöyle bir düşüncede vardı içimizde biz bu çocuğu bu kadar istiyoruz ancak acaba çocuk bizim için hayırlımı değilmi bilemezdik.

canım sana tavsiyem sakın olaki isyan etmeden strese girmeden hayırlı zamanı beklemen

aynı duyguları bende yaşadığım için şu anki ruh halini anlayabiliyorum inşallah mevlam en kısa zamanda hayırlı ve sağlıklı bir evlat nasip etsin sana da.....  :opucuk:

sekaya

umutsuz arkadaşım
swen arkadaşın aynı senin başlığınla açtığı bir konu var. oraya yazdıklarımı okumanı tavsiye ederim.

hakkında hayırlısı......

bebişim06

Alıntı yapılan: sekaya - 17 Ekim , 2009, 10:10:26
swencim öncelikle stres yapmamanı sana tavsiye ederim. ben şuan 39 haftalık hamileyim canım. bende senin gibi 8 ay bekledikten sonra hamile kaldım. aynı senin gibi spermiyogram sonucunda ileri sperm hareket hızımız azdı ve şekil bozukluğu vardı. doktordan bunları duyduktan sonra bende çok üzüldüm ağladım ancak kesinlikle isyan etmedim. internetten araştırmalar yaptım bu problem nedir neden kaynaklanıyordur diye sonra ibrahim saraçoğlunun keçiboynuzu kürünü öğrendim bunu 3 ay kullanmasını gerekiyordu eşimin ve her gün bu kürü eşime uyguladım bunun yanında mevlama da çok dua ettim. mevlam o kadar büyükki 3.ayın sonunda bize yavrumuzu nasip etti. ancak hep şöyle bir düşüncede vardı içimizde biz bu çocuğu bu kadar istiyoruz ancak acaba çocuk bizim için hayırlımı değilmi bilemezdik.

canım sana tavsiyem sakın olaki isyan etmeden strese girmeden hayırlı zamanı beklemen

aynı duyguları bende yaşadığım için şu anki ruh halini anlayabiliyorum inşallah mevlam en kısa zamanda hayırlı ve sağlıklı bir evlat nasip etsin sana da.....  :opucuk:
canım ya bişey sorucam keçiboynuzu kürü sperm sayısınında çoğaltıyomu bi bilgin varmı benimde eşimin sperm sayısı çok düşükte bizde uygulayalım belki faydası olur hayırlısıyla bize ve  inşallah tüm isteyenlere YÜce Allahım bebiş nasip eder  :amin: :amin: :amin:
hoşgeldin oğluşum biriciğim  29+4

мiŁenα.

:love9: :love7: :love9:

мiŁenα.

canım sıkma cannı ...öle stres yapıpı psikolojını bozma..
çünkü gebe kalmak beyınde bıtıyor...
bır suru tdavı yontemı var..sıkma..
rabbım kolayını verır..

swen

selam kızlar öncelikle cvpladığınız için teşekkürler inanın içim ferahladı yazılarınızı okuyunca bua y doktorumu değiştirdim ve çok ilgili biri oda benim içimi çok rahatlattı sen hasta oluyosunda düzenli daha ne istiyorssun dedi insanlar hasta olmak için ne hallere girip çıkıyorlar kadında sorun yoksa erkekteki sorunlar halledilebilir dedi daha önceki doktorum bende herşeyin normal olduğunu eşimde sperm hareketsizliği olduğunu söylemişti ama pekte ilgilenmedi işin açığı bende onun yaptırdığı test sonuçlarını alıp şimdiki doktoruma gösterdim beni muayene etti ve herşeyin yolunda olduğunu söyledi eşimin test sonuçlarını görünce şekil bozukluğu olduğunu ve sperm hareketliliğinin sınırda olduğunu söyledi yarın hastalığımın 3. günü ve doktorum bana bu ay bi klomen kullanıp 11. gün kontrole gelmemi söyledi ona göre yumurtayı takip edip çatlatma iğnesine gerek duyarsa onu yapacak bu şekildede olmazsa dedi eşimi tekrar spegram testi için daha detaylı yapan bi merkeze gönderecekmiş ne olur dua edin kızlar allahım aratmadan hayılısıyla banada evlat sevgisini tatdırsın   :amin:
bebeğim geliyor

swen

bu arada iki aydır bende eşime keçi boynuzu yediriyorum önceleri suyunu içiyordu kürde yazıldığı gibi ama şimdi direk yediriyorum inşallah bizdede faydası olur
bebeğim geliyor

мiŁenα.

ıns canım :amin: :amin:

sevındımsenın adına..ıns bu ugurlu gelır :amin:

UMUTSUZ

Alıntı yapılan: gonca06 - 17 Ekim , 2009, 09:44:12
merhaba canım bizde aynı sorunu yaşıyoruz eşimin sperm sayısı çok düşük 3 yıldır olmuyo çocuğumuz tüp bebek kousunda kararsız kalıyoruz biraz daha bekleyelim dedik 
ama Allahtan hayırlısı inşallah bizlerede nasip eder Yüce Allahım
allah isteyen herkeze nasipeder inşallah zor ya ama rabbimin bildiği var hayırlısı herşeyin hayırlısı ilk önce üzülmek çağre değil ameliyat oldu eşim üstünden 2 hafta geçti artık geriye değil önümüze bakıcaz ve allahım biliyor ya ona sığınıyorum hep buarada tüp bebek için fazla beklemenize gerek yok değerler çok önemli doktorumuz değerleri 3 ay sonra kontrol edicek eğer bi değişme ve gelişme olmazsa hemen tüp bebek çünkü tüp bebektede şansa ihtiyacımız var desteğin için çok saol.
Alıntı yapılan: yasmin35 - 17 Ekim , 2009, 10:09:55
canımya allahın hikmetinden sual olmaz kimlere olmaz dedilerde hamile kaldı bak benim tanıdıgım bi kadın var ilk dogumunda rahim azını yırtmışlar dr muayene olmuş senin bidaha çocugun olmaz demişler tahrip dolayı kadın ona güvenerek korunmamış ama hamile kalmış yani allah bu yumurtaya bile can veriyo takma sayı düşükse ne var zaten 1 tanesi yetiyo şans o teki tutturmak tabi :)
tabiki öyle arkadaşım allah istedikten sonra bize zaten söz düşmez inşallah allahımın mucizeleri bizleride bulur saolasın.:)
Alıntı yapılan: sekaya - 17 Ekim , 2009, 10:17:31
umutsuz arkadaşım
swen arkadaşın aynı senin başlığınla açtığı bir konu var. oraya yazdıklarımı okumanı tavsiye ederim.

hakkında hayırlısı......
saolasın canım hemen bakıcam desteğe çok ihtiyacım var hiç kimseye söyleyemiyorum ve dertleşemiyorum sizler dışında az çok biliyosunuz moral verenden çok laf yapan doluyor etrafımız ve yayıldıkça yayılıyor büyüdükçe büyüyor ve yine üzülenler biz oluyoruz konuya girip okuycam hemen:)saolasın
Alıntı yapılan: ♥..ŞeKeRiiM..♥ - 17 Ekim , 2009, 11:25:07
canım rabbıme dua et o dualrını duyar :amin: :amin:
ediyorum çok ediyorum şekerim inşallah duyucak biliyorum:)saolasın

мiŁenα.

swen

inşallah canım ya allah olmayan herkese versin yarabbim içinde banada  :amin:
bebeğim geliyor

мiŁenα.

hilall85

merhaba arkadaşlarr...ben aranııza yeni katıldım  yeni üyeyimmm....3 yıllık evliyim ve 1 başarısız tüp bebek deneyimim var......bizim aşılama şansımız dahi yokk....dr.lar direk tüp dedi...ve bizde denedik bebeğim tuttu fakat rahime tutunamadığı için düştüü...benim eşimde 1milyon sperm var ve az hareketlii....eşimin sperm düşüklüğü varikoselden kaynaklanıyor.....şimdi 2.deneme için merkez araştırıcaz arkadaşlarr....inşşş sizin hiç bu tüp bebeği denemeden rabbim kendiliğinden verir meleklerinizi....yada meleklerimizi....bize tıp kendiliğinden olma şansı vermiyo fakat ben inancımı asla kaybetmedimmm...rabbim ol dedikten sonra olur....tüple yada kendiliğinden rabbim daha fazla aratmadan bizlerin kucağını doldursun inşşş....arkadaşlarr biz keçi boynuu kürüne başladıkk sperm çoğaltıyomuşşş....isterseniz tarifini verebilirim.....sizlerin eşlerinde tıkanıklık felan yoksa daha da etkili olur bu kürr.....saraçoğlunu sitesinde var bu keçi boynuzu kürüü isterseniz okuyunnn...ona göre karar verin...bunu yapıp kendiliğinden çocuk sahibi olanlar varrr.....

hülya,yağmur

hilalcim h.g bende aynı sorunları yaşıyorum 2kez aşılama oldu fakat olmadı şimdi tüp bebek denicez hakkımızda hayırlısı