28 Mart , 2024, 13:07:01

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

Sperm Hareketliliği ve Sperm Sayısı Hakkında

Başlatan nil, 26 Kasım , 2008, 16:56:05

« önceki - sonraki »

мiŁenα.

:love9: :love7: :love9:

UMUTSUZ

мiŁenα.

sibel28

Canım inşallah dogal yolla hamiş kalırsın..biz iki arkadaşdık benim eşimin sperm degeri 8 milyondu arkadaşımın eşinin ise 5 milyondu.bana derdi sizin olur bizim olmaz.bende derdim bizimki daha iyi bizim olur.bizim aşılamayla dahi tutmadı.onlara hemen tüp bebek dediler.onlar düşünelim dediler ve sonra 1 ay içinde kendiliginden hamile kaldı.Herşey bahane Rabbim izin verince olacak.Ben isyan etmeye kadar geldim hani bizim daha iyiydi diye..Rabbim hepimize sabır versin ve kucaklarımızı doldursun.

мiŁenα.

DER!N

Rabbim hayırlı vakitte nasib etsin inş.

Arkadaşımın eşinin hiç spermi yoktu, dokulardan sperm bulup mikroenjeksiyon yaptılar şimdi mis kokulu su isminde bir kızları var.

cananxm

ARKADAŞLAR ARKADAŞIMDA AYNI PROBLEMİ YAŞADI 3. AŞILAMADA HAMİLE KALDI

yasmin35

canım herşeyin bi çözümü vardır ama ilaç vermedimi dr bizim kullandıgımız bi ilaç var hem kadın için hem erkek için miş bende yumurtlama sorunu var diye verdi içindekileri okudugumdada siperm çogaltma özelligide varmış erkeklerin üzerinde adı klomen ama dr gözetiminde kullanılsa daha iyi bence ama hareketsizlik onu bilmiyom ama anladıgım kadarıyla sorun büyük ümidini yitirme allaha dua et o yumurtaya bile can veriyo onun elinden gelmicek yok
YAŞASIN BENİMDE Bİ BEBİŞİM OLUCAK ALLAHIN İZNİYLE     22/10/2009 HAMİŞ OLDUĞUMU ÖGRENDİM

мiŁenα.

kızlar rabbım ısteyınce verıyor 1 tek spermı bıle olmaısn hamıle kalan kalıyor rabbımın ısı

UMUTSUZ

off offf haklısınız arkadaşlar allahım yüce rabbim yeterki istesin mucizelerini bizlerde hissedelim inşallah yarabbim hayırlısı geçen salı ameliyat oldu eşim inşallah bundan sonra bekliycez.

мiŁenα.

swen

SELAM KIZLAR EŞİNDE SPERM HAREKETLİLİĞİ AZ OLUP ŞEKİL BOZUKLUĞU OLAN VARMI BENİM EŞİME DOKTOR BUNLARI SÖYLEMİŞTİ AMA ŞİMDİ DAHA DETAYLI Bİ ANALİZ MERKEZİ VARMIŞ ORAYA GÖNDERİCEK BİZİMLE AYNI SORUNU YAŞAYAN VARMI SONRASINDA HAMİLE KALABİLEN LÜTFEN CVP BUGÜN HASTA OLDUM YİNE 8 AY BİTTİ KORUNMAYI BIRAKALI PSİKOLOJİM ALT ÜST OLMUŞ DURUMDA
bebeğim geliyor

ceylin eslem

arkadaşım benim eşimdede aynı sorun çıktı,sperm hareketliliği azmış ama çok az değil,sınırda gibi bişeymiş,doktorum çocuğun olmaz diyemem olur ama,şansın düşük olur,sonuçta bizim için sadece 1 tek sperm gerekli döllenmeyi sağlamak için,buda tamamen şans,tedavi şansımızı düşürür dedi.şöylede bişey var sonuçta bütün spermler hareketsiz diye bişey yokki bir kısmında hareketsizlik sorunu var.azda olsa hareketli ve kaliteli spermlerde mevcut ve onlar dölleyebilir.bide böyle düşün.ben böyle düşünerek rahatladım.bende 10 aydır uğraşıyorum.14 ay öncede hamile kalmıştım ama gelişmedi.yani bu durumdada hamile kalabilmiştim.ümidini yitirme hala bi ümidin  var.hem sorun edilecek bişey,büyük bir sorun değil.herşeyin tedevisi mümkün,ilaçla bile hareketlilik sağlanıyormuş.duymuşsundur aşılama yöntemini,hani spermlerin hareketlileri ve kaliteli olanları seçiliyorda rahime enjekte ediliyorya,bu tedaviyide denersiniz.bunda hamile kalma şansı daha fazla oluyomuş,ben 2 aydır klomen-çatlatma iğnesi tedavisi  oluyorum.bidaki denemedede tutmazsa aşılama yöntemine geçecekmişiz.sana doktorun nasıl bir yol izleyeceğini söyler ona göre tedavi olursunuz.inşallah çok beklemeden hamen hamile kalırsın.kalırız  :binkybaby:  ;D

bebişim06

merhaba canım bizde aynı sorunu yaşıyoruz eşimin sperm sayısı çok düşük 3 yıldır olmuyo çocuğumuz tüp bebek kousunda kararsız kalıyoruz biraz daha bekleyelim dedik 
ama Allahtan hayırlısı inşallah bizlerede nasip eder Yüce Allahım
hoşgeldin oğluşum biriciğim  29+4

yasmin35

canımya allahın hikmetinden sual olmaz kimlere olmaz dedilerde hamile kaldı bak benim tanıdıgım bi kadın var ilk dogumunda rahim azını yırtmışlar dr muayene olmuş senin bidaha çocugun olmaz demişler tahrip dolayı kadın ona güvenerek korunmamış ama hamile kalmış yani allah bu yumurtaya bile can veriyo takma sayı düşükse ne var zaten 1 tanesi yetiyo şans o teki tutturmak tabi :)
YAŞASIN BENİMDE Bİ BEBİŞİM OLUCAK ALLAHIN İZNİYLE     22/10/2009 HAMİŞ OLDUĞUMU ÖGRENDİM