Sperm Hareketliliği ve Sperm Sayısı Hakkında

Başlatan nil, 26 Kasım , 2008, 16:56:05

« önceki - sonraki »

nil

arkadaşlar merhaba
eşimin sperm testi 12 milyon çıktı, bu durumda doktor direk tüp bebeğe yönlendiriyor.
ben öncelikle aşılama yapar diye düşünmüştüm ama bu kadar az olunca başarı şansımız yok diyor.
artık herşey ticarete döndüğü için doktorlarada inanamaz olduk.
böyle bir durum yaşayan varsa tecrübelerini anlatabilir mi lütfen!!!!!!!!!
sperm azlığında tüp bebekte ne kadar şansımız olur böyle bir durumda tüp bebek yada aşılama yapıp hamile kalan var mı aranızda???
cevaplarınız için şimdiden teşekkürler....

BEYAZGÜL

CAnım benim eşiminde 12 milyon çıktı.doktor muayeneden sonra varikosel tanısı koydu.belki senin eşindede varikosel vardır.

güneş83

selam benimde eşimin 10 milyon.ama doktor tüp bebekten behsetmedi.ilaçla artar dedi.bencede başka bir dr.görün.

elaa

canım kesinlikle bikaç doktorla görüş çünkü başka bi sorun yoksa ilaç ve iğnelerle çoğaltılabiliyor benmki sebepsiz interfilite klomen i benimle beraber eşimde kullanıyor klomen kadınlarda yumurtayı geliştirirken erkeklerde spermi çoğaltıyor bence araştırderim alllah yardımcımız olsun

LOLİ @

MERHABA ARKADAŞLAR...

ERKEK S.AZLIĞINDA DÜZENLİ KULLANILDIĞINDA ARTIRICI BAZI KÜRLER...

100 gr. Zerdeçal/ 100 gr. Zencefil/ 50 gr. Karabiber

Bunları kavonozda karıştır.Hergün 1 bardak ılık SÜTe, 1 tatlı kaşığı bu karışımdan ekleyip
içinede bal veya şeker ilave ederek düzenli bir şekilde tüketilir...

bu uygulama sayesinde bir kişi 2 ay sonra hamile kalmış...

okuduktan sonra kendim eşiem uyguladım.. yaklaşık 5-6 ay kadar istemeyince bırakıyorduk sonra tekrar başlıyorduk,tadı baya acı oluyor... ama eşimde çok etkili oldu exra ise o kış hiç hasta olmadı ne grip nede bademcik :icon_thumright: :icon_thumright:...

LOLİ @

DEMİR DİKENİ= ERKEKTE SPERM SAYISI VE HAREKETLİLİK ARTIRILMASI İÇİN...

KADINLARDA İSE; YUMURTLAMA PROBLEMİNE KARŞI ;)...

SPERM HAREKET ARTIRICI: 50 gr. Keten tohumu/ 100 gr. Arısütü poleni/ 250 gr. Bal

Güzelce karıştırılır,sabah - akşam ikişer tatlı kaşığı yenir...

--Ayrıca Keçiboynuzu pekmezi sabah - akşam ikişer kaşık yenir--

:love9: :love9: :love9: :love9:

LOLİ @

=KEÇİ BOYNUZU KÜRÜ=

YARARI;HAREKETLİ SPERM SAYISINI VE KALİTESİNİ ARTIRICI VEDE ERKEKLERDEKİ İKTİDARSIZLIĞA KARŞI...

HAZILANIŞI: KAYNAMAKTA OLAN YAKLAŞIK YARIM LİTRE SUYA 6-7 ADET
(TAZE KIRIK OLMAYAN KURTLU DELİK BİR YILI GEÇMİŞ OLMAYAN) KEÇİ BOYNUZUNU ÖNCE YIKAYIP
SONRA KÜÇÜK KÜÇÜK KIRIP SUYA ATINIZ . AĞZI  KAPALI OLARAK HAFİF BİR ATEŞTE 3.DK KAYNATINIZ. KAYANAMA
SÜRESİNİ TAMAMLAYINCA OCAĞIN ALTINI KAPATINIZ VE 20 DK. DİNLENDİRİNİZ.

DİNLENME SÜRESİ TAMAMLANDIKTAN SONRA KAŞIKLA KEÇİBOY. PARÇALARINI TENCEREDEN ÇIKARINIZ.
SOĞUDUKTAN SONRA YARISINI SABAH AÇ KARNINA DİĞER YARISINIDA AKŞAM YATAĞA GİDERKEN İÇİNİZ.

BU UYGULAMAYI BİR HAFTA BOYUNCA HERGÜN İTİNA İLE DEVAM EDİNİZ...

BİRİNCİ HAFTADAN SONRA 3 AY BOYUNCA HERGÜN AKŞAM YATAĞA GİDERKEN 1 SU BAR. İÇİNİZ.
DAHA SONRAKİ AYLARDA İSE ZAMAN ZAMAN UYGULAYINIZ...

((( AYRICA BU BAYANLARDA YUMURTA KALİTESİNİ ARTIRMADADA ÇOK ETKİLİ )))

:hello: :hello: :hello: :hello:

utku_nagis

Bence de arkadaşların dediği gibi ilk etapda sperm sayısını arttırıp normal yolla çocuk sahibi olmayı deneyin.Tüpbebek en son çözüm.Normal yolla olmasa bile sperm sayınız 12.000.000 bununla aşılama yaptırabilirsiniz.

Geçmiş olsun..

мiŁenα.

esımın sperm sayısı 31 200 000 ama dr buna bıle az dedıııı ben bıse anlamadımm normalı bıldıgım kadarıyla20 000 000 degılmııı ???

:love9: :love7: :love9:

sibel28

Alıntı yapılan: •°¤*(¯`°(m)(ð¥$€)(m)°´¯)*¤°• - 07 Mayıs , 2009, 14:43:54
esımın sperm sayısı 31 200 000 ama dr buna bıle az dedıııı ben bıse anlamadımm normalı bıldıgım kadarıyla20 000 000 degılmııı ???
sperm sayısı kadar ileri hareket önemli..normalde 20 milyon hareket yüzde 60 civaro-ı olursa iyi.ama sayı çok hareket azsa kötü..çünkü hareket çok önemli yumurtayı dölleyebilmek için..

мiŁenα.

hımmm hareketloyee bakmadımm ama ıyı dedı dr bakınca yazarımmm onuda ;)

UMUTSUZ

02 Ekim , 2009, 23:40:39 #11 Son düzenlenme: 27 Ağustos , 2010, 10:31:46 g10ca
ARKADAŞLAR EŞİNİN SPERM SAYISI DÜŞÜK OLUP VE HAREKETSİZ OLAN VE TEDAVİ SONRASI NORMAL YOLLA GEBE KALAN VARMI ALLAH RIZASI İÇİN YARDIM EDİN YADA TÜP BEBEK YAPTIRIP OLUMLU SONUÇ ALAN VARMI.ARKADAŞLAR NE OLUR YARDIM EDİN.

hülya,yağmur

cnm seni üzmek istemem ama bende aynı sorunları yaşıyorum 2 kez aşılama denedik olmadı şimdi galiba tüp bebekte sıra

мiŁenα.

canıom spermlerı olu adamın arkadasım tup bebek yaptı hamıle kaldı :-\

UMUTSUZ

Alıntı yapılan: hülya,yağmur - 03 Ekim , 2009, 13:50:24
cnm seni üzmek istemem ama bende aynı sorunları yaşıyorum 2 kez aşılama denedik olmadı şimdi galiba tüp bebekte sıra

hülyacım seni çok iyi anlıyorum allah yardımcımız olsun sadece bekleyip tabiki mücadelede edip görücez allahım bizide sevindircek:(
Alıntı yapılan: ♥..MeLeĞiM..♥ - 03 Ekim , 2009, 18:36:24
canıom spermlerı olu adamın arkadasım tup bebek yaptı hamıle kaldı :-\

canım benim yaa bize doktor zaten direk tüp bebek dedi hareketsiz olduğu için ameliyatla azda olsa bi hareket sağlanıcak embriyo olayı için inşallah bizde seviniriz:(