PASTALAR VE KEKLER

Başlatan fatma, 11 Ocak , 2007, 15:39:27

« önceki - sonraki »

fatma

11 Ocak , 2007, 15:39:27 Son düzenlenme: 11 Ocak , 2007, 16:03:25 fatma
TİRAMİSU
Malzemeler
1 Adet hazır kakaolu kek
3 Çorba kaşığı nescafe
2 Çorba kaşığı tozşeker
1 Su bardağı sıcak su
1 Çorba kaşığı kakao
Kreması için :
3 Kahve fincanı tozşeker
1 Adet yumurta
4 Su bardağı süt
1 Paket labne peyniri

Hazırlanışı
2 çorba kaşığı nescafe ve tozşekeri bir bardak sıcak suya ilave edip karıştırın.
Hazır keki, enlemesine iki parçaya kesin. Hazırladığınız nescefeli karışımla kekin her iki parçasını da ıslatın.
Krema için ; süt, şeker, un ve yumurtayı iyice karıştırın.
Orta ateşte koyulaşana dek pişirin.
Ocağı kapatın ve labne peynirini ekleyin.
Pürüzsüzbir karışım elde edinceye kadar mikserle çırpın.
Hazırladığınız kremanın yarısını ılıkken kek parçalarından birinin üzerine sürün.
Diğer keki üzerine kapatıp, kalan kremayı üzerine sürün.
Kakao ve kalan nescafe ile süsleyerek soğumaya bırakın.
Dilimleyip servis yapın.  :o

minekavlak

11 Ocak , 2007, 18:21:25 #1 Son düzenlenme: 11 Ocak , 2007, 18:24:08 minekavlak
ÇAMLICA SİMİDİ
MALZEMELER:1 su bardağına yakın süt,1,5 su bar. ılık su,1 yaşmaya,1 su bar. kaşar rendesi,1 yemek kaşığı mahlep,1 su bar. sıvıyağ,7 kaşık şeker,1 tatlı kaşığı tuz,alabildiği kadar un.
HAZIRLANIŞI:yaşmayayı ılık suda erit.bütün malzemeyi karıştırarak ne yumuşak,ne sert bir hamur elde edin, şekiller verip,fırına verin.afiyet olsun.

Emine

11 Ocak , 2007, 18:22:56 #2 Son düzenlenme: 11 Ocak , 2007, 18:28:22 Emine
oh ohhh hanımlar maşallah döktürmüşsünüz :) kısa zamanda deneyeceğim inşallah
minecim hoşgeldin bu arada

minekavlak

HOŞBULDUK EMİNECİM...BU TARİFİMİ DENEMENİ İSTERİM GERÇEKTEN..HERKES ÇOK BEĞENİR... ;)

GÖNÜL

mineee,sen daha bu sabah diyet sayfasında değil miydin guzelim...sana ceza..cabuk buradan çık ve bu siteye de bi diyet sayfası aç ;D

minekavlak

YOK GÖNÜLCÜM YOK .BEN YEMİYORUM BUNLARI.ZATEN KİLO VERDİM AZICIK.ALIRMIYIM HİÇ AAAA.AYIP ETTİN..
Alıntı yapılan: HANDANınANNESİ - 11 Ocak , 2007, 18:45:09
mineee,sen daha bu sabah diyet sayfasında değil miydin guzelim...sana ceza..cabuk buradan çık ve bu siteye de bi diyet sayfası aç ;D

office

ya hanımlar bana şöyle güzel bir kurabiye tarifi verirmisiniz ::) :D
Hadsize haddini bildirmek, fukaraya don giydirmek gibidir!!

minekavlak

hemen veriyim.. ;)
**DAMLA ÇİKOLATALI KURABİYE**
MALZEMELER:1 adet yumurta,2 çorba kaş. yoğurt,1 çay bar. toz şeker,2,5 su bar. un,3 çorba kaş. margarin,yarım paket kabartma tozu,2-3 çorba kaş. damla çikolata
YAPILIŞI:bir kapta çikolata hariç özlü bir hamur hazırlanır.yoğurula hamura çikolatalar ilave edilir ve şekil vermeden gelişigüzel parçalar halinde koparıp tepsiye dizilir.(tepsi yağlanmıyo)
umarım beğenirsin..

ayşe

Evlenmeden evvel hiç yemek yapmayı bilmiyordum.Şimdi hepsini öğrendim ama eşim bu yüzden çok kilo aldı Fatmacım sende dikkat et.Evlenince bütün öğrendiklerini yapmaya kalkarsan eşin acayip kilo alır ve vermekte zorlanır  :k06:  :hungry:

mirayım

benim canımda pasta isteyip duruyordu olmazsa mozaik pasta yapayım bebe bisküvili kakaolu pudingle hazırlayayım öff üşeniyorumda olsada yesem :-\

ilkimsu

arkadaşlar ben de size çok pratik hazırlanan ve tadı da harika olan bir tatlı tarifi vereyim.
Etimek tatlısı

1 paket etimek
1,5 çay bardağı şeker
Puding
ve su

arkadaşlar etimekler şekerli suda  ıslatılıp tepsiye diziliyor üzerine eğer varsa   vişne reçeli yoksa sorun değil onun üzerine hazırlanan puding ya da evde hazırlanan bir muhallebi dökülüp soğutuluyor  harika bir tad ortaya çıkıyor afiyet olsun ...

jbdun

ilkimsu ben bu etimek tatlısını puding yerine krem şantiyle yapıyorum,bi de irmikle. :icon_thumright:

Tebessüm :)

ben etimek tatlısının şerbetini şekeri karamelize ederek hazırlıyorum, kremasını da kendim hazırlayıp en üste de krem şanti ekliyorum. diyorum ama ben bunları 4 ay kadar önce yapıyordum. şimdi nerdeeee.

ponçik

ISPANAKLI PASTA  
not: adina bakip aldanmayin. ispanagi sevmeyen biri olsaniz bile pastada hic hissedilmeyecek kadar az bir tat birakiyor ve cok guzel renk veriyor.)

Malzemeler:
3 yumurta
1,5 su bardagi seker
250gr kadar ispanak
3/4 su bardagi sivi yag
2 su bardagi elenmis un
1 paket kabartma tozu (Amerikadakiler icin 2,5 cay kasigi)
1 paket vanilya

Yapilisi:Once yumurtalarla sekeri cok iyi cirpin. Iyice kabaracak, krema gibi olacak. El mikseri ile 3-5 dakika kadar.
Ispanagi az bir yagda kavurarak diriligini giderin. Daha sonra blender yada robottan gecirin. Bunu yaparken biryandanda keke ilave edilecek siviyagi ekleyin ve yine gecirin robottan.
Yumurtali karisima ekleyin. Unu kabartma tozu ve vanilyayi birlikte eleyip karisima ilave edin. Bu asamadan sonra sadece birbirine yedirecek kadar karistirin.
Yaglanmis, sonra un serpilip silkelenmis yuvarlak pasta kalibiniza dokun.
Onceden isitilmis 175C - (350F) dereceli firinda 30-40 dakika kadar pisirin.
Kekinizi kaliptan cikarip sogumaya birakin. Ilindiktan sonra tirtilli uzun bicakla ortadan iki kesin.
Ilk yarisini servis tepsinize yerlestirip kremadan biraz surun.
Ikinciyide ustune koyup kalan krema ile pastayi kaplayip istediginiz sekilde susleyin.

[eklenti yönetici tarafından silindi]

jbdun

evet ben de ıspanaklı olduğunu tahmin etmiştim canım,bi yerde de görmüştüm de ;)
inşallah yaparım bi zaman :suclu:
tşkler tarif için :flowers: