28 Nisan , 2024, 21:54:30

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

PASTALAR VE KEKLER

Başlatan fatma, 11 Ocak , 2007, 15:39:27

« önceki - sonraki »

Almiş'inAnniş'i

http://ozleminpastacafesi.blogspot.com/search/label/%C5%9Eeker%20Hamurlu%20Pastalar

Almiş'inAnniş'i

Çikolata Soslu Çilek
Malzemeler;
1 kap eritmelik kakaolu sütlü çikolata
1-2 yemek kaşığı eritmelik beyaz çikolata
1 kutu çilek (yıkanmış, kuru ve oda sıcaklığında)

Hazırlanışı;
Çileklerin saplarını koparmadan dikkatlice yıkayıp, kurumaya bırakın.
Çikolataları benmari (buharla pişirme) kurup eritin.
Çilekler kuruyunca erimiş çikolataya saplarından tutarak yarım bandırın ve yağlı kağıdın üzerine aralıklı olarak yerleştirin. Bir yemek kaşığı yardımı ile çileklerin üzerine erimiş beyaz çikolatayı gezdirin. Hepsi bu! Afiyetle.

[eklenti yönetici tarafından silindi]

adalet

kacacimin ramazanda yaptigi asure
mazemeler kalmisti bende gecen yaptim
iste fotolar

Almiş'inAnniş'i

http://pastaci.blogspot.com/search/label/KURAB%C4%B0YELER

sevda

Yaaa iyide gecenin bu satindede olmazki ama arkadaşlar yapmayın pastanede açık değildir eee ustanında evini bilmiyom... ???

jbdun

offff offfffffff bu ne süper şeyler raziiii  :hungry:
ya bunlardan istiyommm  :hungry: :hungry:
nerden buliciiiiiimmmm :dontknow: :caca:

Almiş'inAnniş'i

yapıceksin canım kızının doğum günü partisine
sonrada bizi davet ediceksiz
bizde  :hungry:

boşuna mı tarif yazıyoz buraya  :caca:

jbdun

aaahhhh aaahhhhhh
inşallah razicim ama ben kendimde o potansiyeli görmüyorum :suclu: yani basit olsa yaparım da, ne biliyim daha hiç bişey araştırmadım bile, günler nasıl geçiyor, sabah-akşam nasıl oluyor anlamadan bitiyo :sad1:

Almiş'inAnniş'i

o pastalardan almaya kalkışsan kişi başı dilim üzreti 7-8 lira
yani şöyle 15 kişilik bir doğum günü olsa sırf pastaya 100 lira vericeksin en az
acep bunun malzemesi ne kadardır ki?  ::)

Almiş'inAnniş'i

Turf

400 ml sıvı krema ( 2 küçük paket )
500 gr bitter çikolata ( ben dessert chocolate kullandım )
4-5 çorba kaşığı ahududu marmelatı

Öncelikle kremamızı küçük bir tencerede kaynatıyoruz. Bu arada çikolatalırımızı kesme tahtasının üzerinde küçük küçük kesiyoruz. Kaynayan kremanın altını kapatıp çikolatalarımızı ilave ediyoruz ve hemen karıştırarak çikolatalarımızı eritiyoruz. Çikolatalarımız eridikten sonra içerisine marmelatımızı ilave ediyoruz. İsterseniz eklemeyedebilirsiniz..

Bu karışımı oda ısısında sertleşinceye kadar bekletiyoruz. Bu yaklaşık bir gece sürebilir. O yüzden geceden karışımı hazırlıyıp sabah çikolataları hazırlayabilirsiniz. Sertleşen çikolatalarımızı artık şekillendirebilirsiniz.

Şekillendirirken üzerini toz kakao, hindistan cevizi, toz badem, toz fındık vb. toz malzemeler ile çevirebilirsiniz. Ben kakao ile çevirip şekillendirdim. Eğer daha farklı bir çikolata yapmak isterseniz, sütlü veya beyaz çikolatayı eritip yuvarlağınız truffları çikolataya batırıp dondurabilirsiniz. Daha şık çikolatalar elde edersiniz böylece..

Almiş'inAnniş'i

Temel truf tarifi ;

Gerekli malzemeler ;

100 gr bitter çikolata,
100 gr sütlü çikolata, (isterseniz değişik alternatifler deneyebilirsiniz, mesela kahveli çikolata vb.)
3 paket vanilya
200 ml süt kreması (bir küçük kutu)
2 çorba kaşığı pudra şekeri
100 gr oda sıcaklığında beklemiş margarin
bu ölçülerden yaklaşık 38-40 adet truf çıkıyor.

Süt kremasını, vanilyayı ve pudra şekerini beraber kaynatalım. Kaynadıktan sonra içerisine çikolatalarımızı kıyarak ilave edelim ve tahta bir kaşıkla karıştırarak eritelim. Hazırladığımız karışımı buzdolabında en az 2 saat bekletelim.

İki saat sonra buzdolabından karışımımızı çıkartalım ve oda sıcaklığında beklemiş margarinimizi ilave edelim. Mikser ile çırpalım. Buraya kadar temel truf tarifini yerine getirmiş oluyoruz. Ben bu aşamada içerisine marketten aldığım toz haline getirilmiş fındıktan yarım paket ilave ettim ve mikser ile biraz daha çırptım. Elimize iki adet tatlı kaşığı alalım. Hazırladığımız karışımdan yuvarlak toplar şeklinde alıp yağlı kağıt serilmiş bir tepsiye dizelim. Ve bu hazırladığımız çikolataları buzdolabında 1 saat bekletelim.

Bir saat sonra buzdolabından hazırladığımız çikolataları çıkartalım. Ben bir tabağa kakao,bir tabağa hindistan cevizi koydum. Siz türk kahvesi, parça çikolata , esmer şeker vb. aklınıza gelebilecek birçok malzemeyi dışını kaplamak içim kullanabilirsiniz.

Hazırladığınız bir toptan elinize alıp dikkatlice tam düzgün bir şekil verelim.Ve bunu kakaolu tabak içerisinde iyice gezdirelim. Her tarafının kakaoya bulanması gerekiyor. elimizle çok fazla ellememeye dikkat edelim. Biten trufu küçük truf kağıdının içerisibe dikkatlice yerleştirelim. Tüm çikolatalar bitene kadar aynı işleme devam edelim. Ben yarısını kakaolu yarısını hindistan cevizli yaptım.

Trufları buzdolabında muhafaza edelim. Çok fazla oda ısısında kalırsa truflarımız erir..

sevda

jbdun

Alıntı yapılan: Almiş'inAnniş'i - 21 Ekim , 2007, 20:50:46
o pastalardan almaya kalkışsan kişi başı dilim üzreti 7-8 lira
yani şöyle 15 kişilik bir doğum günü olsa sırf pastaya 100 lira vericeksin en az
acep bunun malzemesi ne kadardır ki?  ::)

vışşşş çokmuş yawww  :suclu:
daha bi liste bilenem yapmadım doğumgünü için  :BangHead: kısır ve makarna salatası kesin olucak da...

ARMAĞAN

AAA ÖZGÜL ÇOK AYIP. PASTALAR VE KEKLER BÖLÜMÜNE YAZIYOSUN VE SEN BENİM KEKİ ÖVMEMİŞSİN. AMA AMA YAZIK BANA YAZIIIIKKK.  :toothy10: :toothy10:

sevda

Özgülcüm bana sopa kaldırıyon bak arkadaşını övmüyon ayıppppp aaaa çoookkk ayıpppp .... :suclu: