Klomen Kullananlar Buraya Buyrun

Başlatan naz_pinar, 06 Kasım , 2008, 22:58:24

« önceki - sonraki »

gülay t.

Gültencim bebek rahme yerleştikten sonra yavaş yavaş gelişmeye başlıyor. Bu  yerleşme de ortalama döllenmeden 1 hafta veya 10 sonra gerçekleşiyor. Ama korkma şu an varsa bile o kadar küçük ki mm ile ölçülüyor boyutları, yani istesen de bir zarar veremezsin. Adetlerin düzenliyse birkaç güne netleşir inşallah hamile olup olmadığın. Hayırlısı olsun canım.

gülay t.

Lalecim sağol güzel dileklerin için inşallah hepimizin olacak en hayırlı zamanda. Sen de Allah'a emanet ol canım.

gülay t.

Candayanmaz arkadaşım sen de hoşgeldin sitemize. Yanılmıyorsam Bahar arkadaşımız bu ay vuruldu o bahsettiğin iğneden ben rastlarsam kendisine yönlendireyim buraya inşallah işine yarayacak bilgiler verir.

candayanmaz

hoş bulduk.Şimdiden bilgileriniz için  teşekkür ederim ;)

candayanmaz

Alıntı yapılan: mitna - 23 Mart , 2009, 13:03:08
ben de 4 aydan beri klomen tedavisi görüyorum.geçen ay 3 yumurta oluşmuştu,doktor da umutlu konuşmuştu ancak olmadı:(şimdi tekrar içtim 4 gün sonra kontrole gidicem.bir de prolaktin hormonu da engelliyormuş gebeliği.benim prolaktin hormonumda 45 çıkmıştı.29 falan olması gerekiyormuş.onun için  de ilaç kullanıyorum.ama klomen kist yapacak diye çok korkuyorum.günde 4 tane içiyorum çünkü.doktorum birşey olmaz dedi ama korkarak içiyorum yine de:(
Benimde üçüncü ayım dolacak klomen tedavim.Klomen tedavim bitiminde iğneli tedaviye başlıcağımızı söyledi dr'um.Size herhangi  bir başka  tedaviden bahsettimi doktorunuz.

mitna

Alıntı yapılan: candayanmaz - 23 Mart , 2009, 18:44:34
ben de 4 aydan beri klomen tedavisi görüyorum.geçen ay 3 yumurta oluşmuştu,doktor da umutlu konuşmuştu ancak olmadı:(şimdi tekrar içtim 4 gün sonra kontrole gidicem.bir de prolaktin hormonu da engelliyormuş gebeliği.benim prolaktin hormonumda 45 çıkmıştı.29 falan olması gerekiyormuş.onun için  de ilaç kullanıyorum.ama klomen kist yapacak diye çok korkuyorum.günde 4 tane içiyorum çünkü.doktorum birşey olmaz dedi ama korkarak içiyorum yine de:(
Benimde üçüncü ayım dolacak klomen tedavim.Klomen tedavim bitiminde iğneli tedaviye başlıcağımızı söyledi dr'um.Size herhangi  bir başka  tedaviden bahsettimi doktorunuz.
Bana da klomen tedavisi 6 aylık bir tedavidir,eğer bu altı aylık tedavi de sonuç alamazsak iğne tedavisine geçicez dedi.ama çoğu hastasından 6 ay içinde sonuç aldığını söyledi,bakalım ne olacak..rahim filmi istendi mi sizden?

g_ülten

mitnacıgım bence rahim filmi çektir çok önemli tüplerine bakıyolar çok agrı veren bi işlem degil ben cektirdim sskda karşılıyo anju gibi bişey kanamanın bitimide çekiyolar adet agrısı gibi ama korkma ben aynın dördünde çektirdim benim arkadaşlarım rahim filmini çektirdigi ayda hamile kalmış inşallah bu ugraşımlara karşı allah hepinizin gönlüne göre evlat verir üzülmeyin canım kafana fazla takma Allah büyüktür :amin:

g_ülten

gülay canım benim çok yardımcı oldun sağol bitanem allah sana ikiz versin  :violent1: :nazar:

g_ülten

gülaycım sag ol canım çok yardımcı oldun allah  sana ikiz versin kızlar rahim filmi çektirmeyen varsa mutlaka çektirsin çok önemli tedavide korkulcak bi işlem degil sskda karşılıyo üzülmeyin Allah inşaalah hepinizi evlat sahibi eder hoşcakalın   :wave: :hello:

gülay t.

Rica ederim Gültencim inşallah faydam olmuştur. Duana amin mi demeliyim bilemedim :k06: 2 küçük bebişle baş edebilir miyim?? Rabbim büyük bakarsın duan kabul olur.

mitna

doktorum benden rahim filmi istemedi şimdilik.zor ve masraflı bir işlem dedi.devletin karşıladığını bilmiyordum.iğne tedavisinle de cevap alamazsak çektirirsin dedi.daha klomen tedavisinin bitmesine 3 ay var.inşallah ne iğneye ne de rahim filmine gerek kalmaz.ben rahim filminden çok korkuyorum.internette forumlara baktım doğum sancısı gibi diyen çok kötü bir işlem çok kanamam oldu diyen,bayıltarak yapılıyo çok ağrılı olduğu için diyen bir sürü kişi var.ama sizin gibi çok kolay olduğunu söyleyende var.hayırlısı bakalım Allah herkesin gönlüne göre versin..

..BahaR●●

candayanmaz arkadaşım  benim dr yumurtalıklarım büyüsün die menegon verdi 3 iğneyi vurulunca kontrole çağırdı ve diğer 2.sinide vuruldum istenilen boyuta geldi 20mm sonra ardından hemen çatlatma iğnesi ama iğnenin saatlerini atlama zaten dr ilişkiyide öneriyor sonucu p.tesi alıcam bakalım hayırlısı sanada geçmş olsun cnm....

candayanmaz

Alıntı yapılan: mitna - 24 Mart , 2009, 15:46:04
Alıntı yapılan: candayanmaz - 23 Mart , 2009, 18:44:34
Bana da klomen tedavisi 6 aylık bir tedavidir,eğer bu altı aylık tedavi de sonuç alamazsak iğne tedavisine geçicez dedi.ama çoğu hastasından 6 ay içinde sonuç aldığını söyledi,bakalım ne olacak..rahim filmi istendi mi sizden?
evet bendende rahim filmi istedi ve yaptırdım.eşimde geldi 1 sorunumuz yok ama 1,5 yıldır olmuyor diye tedaviye başladık.bakalım bu ay olucakmı doktorum dediki durumun çok iiiiiii ama nasip dedi ama bu ay dr da çok umutlu herşeyin hayırlısı rabbim tüm isteyen herkesin kucağını boş bırakmasın amin.

candayanmaz

Alıntı yapılan: mitna - 25 Mart , 2009, 16:57:59
doktorum benden rahim filmi istemedi şimdilik.zor ve masraflı bir işlem dedi.devletin karşıladığını bilmiyordum.iğne tedavisinle de cevap alamazsak çektirirsin dedi.daha klomen tedavisinin bitmesine 3 ay var.inşallah ne iğneye ne de rahim filmine gerek kalmaz.ben rahim filminden çok korkuyorum.internette forumlara baktım doğum sancısı gibi diyen çok kötü bir işlem çok kanamam oldu diyen,bayıltarak yapılıyo çok ağrılı olduğu için diyen bir sürü kişi var.ama sizin gibi çok kolay olduğunu söyleyende var.hayırlısı bakalım Allah herkesin gönlüne göre versin..
mitna arkadaşım dedikleri kadar zor değil ama kolay 1 olayda değil bayıtılarakta yapılmıyor ssk karşılyor ben 40 tl ye yaptırdım ve benim kendi dr um  çekti. ve hormon testi yapılıyor benim süt hormonum azda olsa biraz yüksek çıktı onun tedavisini gördüktten sonra klomen tedavisine başladım 3 ay sürecek dedi ve üç ayım doldu bu ay  nisan ayında hamile kalamasamda aşılama tedavisine başlıcağız inşallah herşeyin hayırlısı bu tedavide ne kadar süreceğini bilmiyorum henüz dr umla konuşmadık

candayanmaz

Alıntı yapılan: BahaRx - 26 Mart , 2009, 17:22:38
candayanmaz arkadaşım  benim dr yumurtalıklarım büyüsün die menegon verdi 3 iğneyi vurulunca kontrole çağırdı ve diğer 2.sinide vuruldum istenilen boyuta geldi 20mm sonra ardından hemen çatlatma iğnesi ama iğnenin saatlerini atlama zaten dr ilişkiyide öneriyor sonucu p.tesi alıcam bakalım hayırlısı sanada geçmş olsun cnm....
tşk ederim bahar klomen tedaviside yumurtalıklar büyüsün diye veriliyor ve ardındanda  pregnyl iğne veriliyor ama bu iğne piyasada yok 1 kere vuruldum tutmadı 2 ci dr gittiğimde yine klomen  ve yine pregnyl iğne verdi bu kez bulamadım ve vurdurmadım üçüncü kez gittiğimde  yine klomen verdi ama bu kez üç gün günde 1 defa kulladım kontrole gittiğim de gayet iiii dedi ve 2 gün sonra kontrele gel gittim ve ovitrella iğne verdi ve göbekten vurdurdum ve progestan ilaç verdi 12 gün kullanacağım ve yine dr gitcem bakalım herşeyin hayırlısı.Rabbim sanada şifa versin tez zaman hepimiz hayırlı evlat sahipi oluruz amin