çay saati tarifleri

Başlatan mavili, 29 Ekim , 2008, 01:38:00

« önceki - sonraki »

ayşegül0116

bende yaptım bugünn havuçlu cevizli kek  :hungry:
üstüne bi de muhallebi yaptım döktümmm

Zeynep_Sena

bende dun bisi yaptim hamur kizartmasi

4 corba kasigi yogurt
4 corba kasigi sivi yag
2 cay kasigi tuz
2 cay kasigi kabartma tozu

ve aldigi kadar un

bundan bi yumusak hamur yapiyoruz ve merdane ile aciyoruz sonra ister bardakla sekil veriyoruz yuvarlak oluyor isterseniz karelere kesin bicakla sonra kizgin yagda kizartiroyruz bundan 2 kisilik oluyo esim ve bana yetiyo ancak belki az cok olabilir size deneyip bakmaniz lazim

**fatoş**

15 Haziran , 2010, 11:02:06 #17 Son düzenlenme: 15 Haziran , 2010, 11:13:44 KaRa_CicEGiM
ELMALI KURABİYE ( isterseniz turta da yapabilirsiniz bu tariften)

malzemeler:

1 bardak yoğurt

1 bardak toz şeker

1 paket margarin

yarım çay bardağı sıvıyağ

1 yumurta

1 paket kabartma tozu yada bir çay kaşığı karbonat

ve aldığı kadar un

İÇ MALZEMESİ İÇİN :

3 -4 tane elma

2 yemek kaşığı şeker

1 yemek kaşığı toz tarçın

isteğe göre ceviz

YAPILIŞI:

HAMURUNDA TÜM MALZEMEYİ SIRASIYLA KARIŞTIRIP NE ÇOK SERT NEDE YUMUŞAK ORTA KIVAMDA BİR HAMUR ELDE EDİN  İÇ MALZEMESİNİZDE KABUKLARINI SOYDUĞUNUZ ELMALARI RENDELEYİP YAĞ KOYMADAN BİR TAVAYA KOYUN VE KISIK ATEŞTE YAVAŞ YAVAŞ PİŞİRİN ÜZERİNE ŞEKERİ İLAVE EDİN VE ELMALAR SUYUNU ÇEKENE KADAR PİŞSİN OCAKTAN ALDIKTAN SONRA ÜZERİNE TARÇIN VE ARZU EDERSENİZ CEVİZ KOYUN ... HAMURDAN KÜÇÜK BEZELER ALIP KÜÇÜK YUVARLAKLAR ELDE EDİN OKLAVA İLE YADA ELİNİZLE BİRAZ AÇIP YAPTIĞINIZ HAMURU DÖRDE KESİN VE SİGARA BÖREĞİ SARAR GİBİ BASTIRMADAN YUMUŞAKÇA KAPATIN İSTEĞE GÖRE DEĞİŞİK ŞEKİLLLERDE VEREBİLİRSİNİZ.... SONRA 180 DERECE FIRINDA ÜZERİNİ FAZLA KIZARTMADAN PİŞİRİN... AFİYET OLSUNN

GERÇEKTEN ÇOK GÜZEL OLUYOR BEN SÜREKLİ YAPARIM HERKES BAYILIR EMİNİM SİZDE BAYILICAKSINIZ