bebeğimin kilosu

Başlatan özleem, 06 Ekim , 2008, 12:45:24

« önceki - sonraki »

Ecrin57

masallah fistigimaa cok guzell bakiyorsunn annesi zaten boncugumaa masallahh ona :nazar: :nazar:

macirema

21 Mart , 2009, 00:18:55 #61 Son düzenlenme: 26 Mart , 2009, 18:58:43 macirema
Merhaba arkadaşlar,Benim kızım Karin 6 aylık ve 8.150 kilo şu an .
Benim kızımda beni emmedi sağarak süt verdim aynı Handan gibi benimkide 3 saate bir 125ml içiyor ek gıdaya geçmeyi planlıyorum ancak sadece bebe bisküvisini anne sütüyle karışıtırıp yedirebildim muhallebi sebze çorbası falan yemedi ve gece yatmadan önce 50 ml ıhamur içiyor.(onun içine elma kabuğu ayva kabuğu falan doğrayıp 10 dakika demlendirip süzüp bir kaşık pekmezle tatlandırıp içiriyorum.)
ek gıdaya geçişimiz sanırım sorunlu olucak.umarım benim sütümde aynı yoğunlukta devam eder.

gulnagme

selam arkadaslar benim acayip moralim bozuk bugün asıya gittik kızımla
en son 2 ay önce gitmiştik yani belinay 4 aylıkken 6.900 gr gelmişti ki çok güzelemiyodu ozaman nolduysa aşıdan sonra oldu
memeyi istememeye basladı. tam 2 ay mücadele ettim ayakta gezerek bile emdirdim hiç olmazsa 6 ay daha emsin diye ayrıca 1 aydır ek gıdayada basladıgım halde, :hungry:
kızım bugün 6 aylık oldu.aşıda tartıldık ne desin hemşire kızım 6.800 kg olmuş dahada zayıflamış 2 ayda
aşırı moralim bozuldu cok agladım
kızım 3.50kg doğmuştu. hemen eczaneye gittim mama aldım.artık ugrasmıcam isterse arada sütte vercem mamaya basladım. :help:
keske böyle olmasaydı emseydi beni onun için o kadar ugrastmki
ben pes ettim ama o inatçı pes etmedi.
öylede huysuzki allah herkese uslu çocuk nasip etsin.bu kadar zor oldugunu bilmiyordm cocuk bakmanın.
çok zormus gerçekten
:binkybaby:

handan

benim kızım 13 aylık.
ek gıda almıyor denecek kadar az yiyor.
anne sütünü kestik inek sütü veriyorum, daha yağlı ve daha doyurucu.
8. aydan beri kilo almadı. 9 kiloydu.
bu kilo verdi 8 kiloya falan düştü  :y25:

mavili

ay handancım canım ya ne kadar üzülüyorum öyküye ben inşallah yer bişeyler kilosu da çok düşmüş sende zaten bu zamana dek heder ettin kendini süt üretecegim diye
ela da hastalanmıştı zayıflamış hemen şimdi toparlanmasına çabalıyorum bende 1 hafta boyunca hemen hemen hiçbişey yememişti
ek gıdada problem yok hastalanınca yememişti ama şimdi yiyor çok şükür

handan

biz perişanız selmacım sorma  :y25:

ela ek gıdaya geçtiğine inan çok sevindim. maşallah  :nazar:
yesin de büyüsün kuzum  :nazar:

miray

merhabalar ben miray bebeğim 8.5 aylık ve 7kilo  :crybaby2: :crybaby2: 6aylıkken emmeyi bıraktı  :crybaby2:şuan SMA mama veriyorumayrıca meyve suyu corba falan yediriyorum ama yine kilo alamıyor  :crybaby2:ayda 100-200 gr alıyo  :crybaby2: başka neler yapabilirim yardımcı olursanız sevinirim :wave:

Ecrin57

canim benim kizimdabu ayin  12sinde yedi ayini bitirecek ama hala 6 kilo 400 gram cok az aliyor hem emiyor hem ek gidaya basladik ama gordummu tobbik diyo herkez minyon yapisi va r ama banada cok az geliyor kilosu 3  veya 4 aylik cocuklarla bir kilosu ama doktor iyi diyorr onemli olanda bu zaten biz anneler sisko yapmak istiyoruzz birazz ama iste  saglikli olsubnlarda kiloda iyi degil hareketli olsunlar yeter

miray

10 Nisan , 2009, 15:27:43 #68 Son düzenlenme: 10 Nisan , 2009, 15:29:25 miray
canım bu konuyu çok kafama takıyorum  :'( doktorumuzda  moralimi bozdu  :'( normalde en az 9 kilo olmalıymış  :y25: ilk bebeğim olduğu içinde biraz acemilikte var tabi cok üzülüyorum  :y25:  gerçi en önemlisi sağlıklı olması ama  :binkybaby:  :nazar: anneyiz işte takıyoruz  :icon_scratch: birde bebişim çok hareketli heralde oyüzden kilo alamıyo :dontknow:

ecrin merzam

miraycım bence kilosu gayet güzel
benim kızımda bu gün 8 ayına girdi ve 9.400 gr sadece anne sütü  alıyoruz arada yoğurt meyve veriyorum zorla ama
bütün hazır mamaları denedim evde yoğurt felan hepsini reddetti ısrarla beni emmek istiyor dr muz geçen gün şu an gelişim scalasına göre 12 aylık bebek kilosunda dedi yani seninkinin 9 kilo olması gerekmez bu scalaya gööre ama değişirmi bu ölçümler bilmiyorum
kaç kilo doğdu
sebze yemekeleri deneyebilirsin bebekler için yemek tarifleri var ben onlardan faydalınıyorum değişik tarifler var anne olmak sabır istiyor umarı seninki yiyordur
üzülme sen elinden geleni yapıyorsundur emeinim sağlığı kilosundan daha önemli değilmi
merak ettiğin bişeyler olursa bilgimiz dağarcığında cevaplamaya çalışırız canım sevgiyle kal  :flowers:

miray

saolun canım teşk ederim  :k06:  Allah bağışlasın bebeğini  :nazar: keşke benimkide anne sütü alsaydı  :crybaby2: ama 6 aylıkken bıraktı  :crybaby2:bebeğim 3 kilo doğdu  :binkybaby: sanırım biraz minyon olucak

ecrin merzam

3 kilo gayet iyi doğmuş olsun minyon felan sağlıklı olsunda
6 ay almış hiç alamamsından çok daha iyi eminim toparlanacaktır diş felan çıkardımı  ???
teşekkürler hepimizin yavrularını inşallah  :amin:

miray

hayırlı sabahlar havvacım bebişim diş çıkarmadı henüz ama sanırım buaralar cıkarıcak çok mızmızz  :crybaby2: geceleri hiç uyumuyoruz buaralar :honk: senin bebişin nasıl diş cıkardımı emekliyormu  ???

ecrin merzam

sağol canım sanada hayırlı sabahlar
bizim de altta 2 tane belli ama 1 aydır gelmiyor aynen ya çok mızmız ateş yapıyor okadar sinirliki herşeyi ısırıyor  :k06:
emekelmiyoruz biz yürüteçte heryere koşarak gidiyor yerde yatmayı hiç sevmedi oldu olası kafasını yere sürtüyor kalkmak için ama  2 3 gündür popyu kaldırıp atıyor kendini
emeklemesini çok istedim am asanırım yapmadan yüreyecek çok hevesli
seninki nasıl emekleme varmı
diş jeli al istersen biraz olsun rahatlatıyor diş etlerini

miray

aynen canım benimkide cok sinirli herseyi ısırıyor  :binkybaby: diş jeli kullanıyorum özellikle geceleri rahat uyusun diye  :sleepy1: kızımda emeklemeden yürüyecek galiba  :k06: