2007 Aralık - 2008 Ocak- Şubat Anneleri

Başlatan meltemk, 27 Nisan , 2007, 12:40:57

« önceki - sonraki »

meltemk

Handan hosgeldin tatilden...

Ben Jbdun kadar sansli degildim ve 5-6 ayda giymeye baslamistim hamile kiyafetlerimi. Calistigim icin de klasik bir siyah pantolon, yaz hamilesi oldugum icin 2 tane acik renk pantolon, ve uzun gomlekler hayatimi kurtarmisti. Eh aradan cok vakit gecmedigi icin simdi de ayni kiyafetleri giymeye basliyorum ;)

Hamileligin ikinci 3 ayi en guzel zamanlardir. Ilk aylarin bulanti, dusme korkusu gibi sikintilari kalmaz. Artik herkese soylemissindir hamile oldugunu. Hala rahat hareket edebiliyor ve uyuyorsundur. Son 3 ay hareketlerinin zorlastigi, dogum telasinin basladigi, uykusuzluk, bebis hazirliklarinin basladigi aylardir. O yuzden 4-5-6 aylarin tadini cikarmak lazim :hello2:

Catlak meselesi irsi genelde. Ben ilk hamileligimde 3 aydan itibaren Bonal diye bir krem kullanmistim. Her aksam suruyordum. Ama simdi cok vaktim olmuyor acikcasi. Bence 3 aydan itibaren kullanmaya baslamakda fayda var. Benim de gobegim yumusakti ama pek bir sey ifade etmiyor bence. Bir de goguslerden bacaklarin ustune kadar surmekde fayda var. Ilk bebisinde bol bol sur, ikinci karambile gidiyor :-\

Soyle diyeyim ben Belemir'in ilk ultrason fotolarini kutsal dokuman seklinde saklarken, ikinci bebisimkileri dun arayip zor buldum :D

Aklina takilan bir sey olursa yine yaz.

handan

teşekkür ederim meltem ve Jbdun.
çocukken bayramlarda arife geceleri  bu şekilde heyecanlanırdım  kıyafete baka baka. o kadar hoşuma gitti ki tulumum  :toothy10:
demek giymek için 3 ay kadar bekleyeceğim ve sadece o tulumu  en fazla 3  ay giiyebileceğim ha  :( 

cinsiyeti de çok merak ediyorum. acaba ultrasonun kalitesi ile alakası var mı erkenden cinsiyet tespitinin? yani çok iyi  bi hastaneye giitsem acaba söylerler mi? daha ne kadar bekleyeceğim kızımmı oğlum  mu olacağını öğrenmek için?

meltemk

Handan cinsiyet normalde 16 haftada soylenebiliyor. Biraz erken. bence bosuna para harcayip heyecan yapma. Biraz daha sabret. Tabii bir de malum kani erkekse daha cabuk belli oldugu, kiz ise biraz daha sonra. Benim bu hamileligimde doktor 11. haftalikken erkek olabilir dedi, 15, haftada goremiyorum dedi. Sonra 19. haftada detay ultrason oluyor ve onda belli oldu erkek oldugu :love7:

Belemir'de sanirim 16. hafta civari ogrenmistik kiz oldugunu :love9:

nihalim

merhaba arkadaslar bizim kasim anneleri buraya kaymis bakiyorum bu forumdakiler icin kendimi tanitayim 6.5 aylik hamileyim sisko bir kizim olacagini tahmin ediyoruz kasim basi gibi gelecek hayirlisiyla handan arkadasimiz en geriden gelen sanirim onun icin bende birkac sorusuna yanitlayabilirim hayal gibi ogunler bende 12 haftalikken bulantilarim coktu ama yavas yavas gecti ben uzun boylu ve zayif oldugumdan karnim hemen buyumedi diyebilirimki 6 ayliktan sonra buyudu hatta dr da insanlar sen neden geldin diyordu hamile oldugumu daha yeni farkediyorlar ama hareketlerini cok erken hissettim 15.haftada net olarak ama ondan oncede haftada 1 olarak hissediyordum iste boyle handancim ama diger arkadaslarinda dedigi gibi 2.trimestrin tadini cikar cunku son uc ay gercekten cok farkli oluyormus uykusuzluk basliyor sagdan sola donmek zorlasiyor midenin yeri kuculdugunden eksime tarzi bir seyler oluyor daha sik nefes almaya basliyorsun karnin sertlesip geriliyor bende catlamasin diye bubchen masaj yagi kullaniyorum simdiye kadar bir catlagim yok bunlar bir sikayet gibi ama inanki icindeki yavrunu dusununce hepsine deger onu kucagima alacagim gunun hayaliyle tum sikintilari unutuyorum insallah geri kalan 2.5 ayda diger aylar gibi cabucak gecerde kavusurun bebisime tabiiki sizde allah butun hamilelere yardim etsin bir avazda saglikla kurtarsin ins. gorusmek uzere

handan

Amin
Allah bütün hamilelere yardım etsin ve bi avazda kurtarsın inşallah.

handan

arkadaşlar doktordan geldim biraz önce;
2li  test sonuçlarımı aldım. şükür bi sorun yok dedi. ama için rahat etmesiyse 3lü testte isteriz dedi.
cinsiyetini sordum göremeyiz şimdiden dedi. ama  ultrasonla baktığnda erkeğe benziyor dedi. sonra da pipisini gördü. tabi100 de 100 olarak  düşünme dedi. eşim bu işe çok sevinecek  :)
bi de galiba gebelik mantarı olmuşum. fitil verdi.
demir ilacı ve vitamin verdi bi de.
bende gelirken eczaneden lierac isimli çatlak önleyici krem aldım. bakalım işe yarıcak mı :)

esra_yesiloz

handancım lierac bende kullanıyorum ama hiç bi faydasını göremedim karnın çatlayacağı varsa çatlıyo canım önlemek biraz zor takmıyorum kafama kolay değil bi kaç hatıra kalıcak küçük yaramazlardan  :binkybaby:

nihalim

merhaba handancim sevindim test sonucunun iyi cikmasina esraninda dedigi gibi catlicagi varsa catliyor benimhic catlamdi simdiye kadar mesela bende bubchen masaj yagi kullaniyorum onada kullanmak denirse aklima geldigi vakit suruyorum son aylarda ne olurum bilmem ama simdiye kadar birsey olmadi ama yinede ben iyi bir ornek degilim  sanirim birde benim avantajim karnim cok buyumedi ic karnim buyuk oldugu icin hala 4 aylik gibi duruyorum ama ben 7 ayligim insan hamile oldugu anlasilsin ister ya benimkide oyle bir sey iste neyse simdi bir kac ay geridende olsa anliyorlar....:)))
GORUSMEK UZERE  KENDINE IYI BAK

(¯`•._.• ( zuzzuu ) •._.•´¯) ,

Nihalcim seninle aramızda 10 gün varya kaç kilo aldın. Hiç belli olmadığına göre az aldın galiba. Bu kilolarda bende saplantı oldu haa  :cildir:

meltemk

Arkadaslar merak etmeyin ufak yaramazlardan geriye catlaklardan daha cooook seyler kaliyor :love7: Kolay gitmeyen kilolar, yaglar, sarkmis gogusler, aksamlari yatarken yorgunluktan bakim yapilmayan suratlar....

10 aylik kizim bu aralar biraz zorluyordaaa :suclu:

nihalim

merhaba zuhalcim ben bir kac gundur giremedim nete ancak cevap yazabiliyorum bak kac haftadir tartilmamistim hemen tartilicam simdi ve sana yazicam canim simdi tartildim 62.5 kiloyum ben 57 kiloyla hamile kaldim ilk 3ay cok bulantim oldugundan 54 yada53 civari dustum simdide bu kilodayim doktorum ilk kilomdan hesapliyor ilk aylar kilo verdigim icin avantajliymisim oyle dedi yani doktorumun hesabina gore 5.5 kilo aldim herkes son zamnlarda alirsin diyordu hakikaten oyle haftada 500 gram aliyorum iste benim durum boyle sen kac kilo aldin? gorusmek uzere kendine iyi bak bebisinede optum....

Nihalcim bende hafta sonları giremiyorum önemli değil. Aslında senle aynı kiloda hamile kalmışız bende 57 kiloda kaldım. Ama şuan 65 kiloyum .  :cildir:  İlk aylar benimde  bulantılarım çok oldu ama hiç kilo vermedim. Sen çok avantajlısın nihalcim tadını çıkarmaya bak Umarım ideal kiloyla bitirirsin hamileliğini.Biraz daha sıkalım dişimizi bebişlerimiz sağ salim doğsunlar da...

nihalim

insallah canim sag salim kucagimiza alalimda bebislerimizi gerisi hallolur allahin izniyle gorusmek uzere canim kendinize iyi bakin.....

fadik83

MERHABA TÜM ANNE VE ANNE ADAYLARINA;
BEN FADİME ARANIZA YENİ KATILDIM.ŞU ANDA 22 HAFTALIK ANNE ADAYIYIM.UMARIM HOŞÇA VAKİT GEÇİRİRİZ.