BEBEĞİMİN ODASINI NE ZAMAN AYIRMALIYIM??????

Başlatan eylülüm, 20 Eylül , 2008, 19:49:36

« önceki - sonraki »

tubis

kıslar valla çok güsel bir noktaya değinişsiniz.

bende erken ayırmak isteyen anne adayından biriyim.

ama geçenlerde kayınvalideme açtım bu konuyu. olur mu kızım nasıl ayıracan 2-3 sene yatar diyo yanınızda.

ama ben eger huzurlu bir bebek olursa duruma göre en uygun zmanda ayırmayı düşünüorum. inş. da istediğim gibi olur

handan

eylülüm;
ben öykünün battaniyesini üstünden attığını her akşam görüyorum ama yüzünü örttüğünü hiç görmedim.
kafasını yan çevirip bıraktığın zaman kussa da bişey olamz, zaten kafasını  kendi hareket ettirmeye başladığı zaman boğulmaya izin vermez. nefes alamayınca çevirir kafayı. bence eloşun odasının ayrılma vakti gelmiş. sen kıpırdarsın o uyanır, o kıpırdar sen uyanırsın yoksa en basiti.  :opucuk:
benim yeğenim 6 yaşında hala anne babasıyla yatıyo, bi de kardeşi oldu o arada 4 kişi yatıyorlar.benim kızımın maşallahı var oda konusunda  :nazar:
1.5 yaşında ayırmakta geç kalmışlardı yani.

tubacım;
geceleri emzirmek için sıcak yatağından kalkmayı göze alırsan yatsın kendi yatağında derim. yani herşey sende bitiyor,aklın kalırsa bebefon telsiz al.

tubis

EMZİRİRİM CANM. hiç olmadı alır kendi yatagımda emzirir geri yerine koyarım. olmaz mı  :k06: :k06: :k06: :k06:

oda ayırısam zaten telsizden mulaka alırım. Allah göstermesin kalkar ağlar duymazsam çok kötü

handan

olur neden olmazsın, her yiğidin farklı yoğurt yiyişi vardır  :k06:

tubis

mavili

benim kızım agızdan gazını çıkardıgımda kusmuyor ama çıkarmazsa ya hıçkırıyor ya kusuyor

bilmiyorum aldım beşigini oturma odasına ama bu en çok eşimin işine yarayacak ben kalkar gelirim buraya emzir ilgilen salla uyut belki de kıyamam ben de burada koltukta yatarım eşim de sabahlara dek uyusun oh valla zaten gece gündüz canım çıkıyor birden ayırmasammı diye düşündüm ama aldım beşigi şimdi buraya bu gece bakalım ne olacak

eylülüm

Alıntı yapılan: handan - 06 Ekim , 2008, 16:57:55
eylülüm;
ben öykünün battaniyesini üstünden attığını her akşam görüyorum ama yüzünü örttüğünü hiç görmedim.
kafasını yan çevirip bıraktığın zaman kussa da bişey olamz, zaten kafasını  kendi hareket ettirmeye başladığı zaman boğulmaya izin vermez. nefes alamayınca çevirir kafayı. bence eloşun odasının ayrılma vakti gelmiş. sen kıpırdarsın o uyanır, o kıpırdar sen uyanırsın yoksa en basiti.  :opucuk:
benim yeğenim 6 yaşında hala anne babasıyla yatıyo, bi de kardeşi oldu o arada 4 kişi yatıyorlar.benim kızımın maşallahı var oda konusunda  :nazar:
1.5 yaşında ayırmakta geç kalmışlardı yani.

tubacım;
geceleri emzirmek için sıcak yatağından kalkmayı göze alırsan yatsın kendi yatağında derim. yani herşey sende bitiyor,aklın kalırsa bebefon telsiz al.

handancım güzel yazmışsında kafasını yan çevirip bırakırsan işte kafasını çevirirse başka yöne o sırada kusarsa falan kontrol edemez.kendi kafasınıda kontrol etme zamanıda ilk doğduğu günler olmuyo tabii.2 aylık oluncada nasıl kontrol ediyodu unuttum inan yanii ama yinede erken gibime geliyo.battaniyesi üstünden şimdi atıyo diyosan tabikii doğru eylülde atıyo hatta hiç üstünü örttürmez ama eylül 10 ayılk sanırım öyküde 8 aylık falan artık tehlike yok ama iilk aylar bilmiyorum walla ben şimdi bile zor kıydım ayırmaya ama bi yerde okudum eğer bebek emiyorsa 6 ayda emmiyorsa 4 ayda ayırın diyolar uzmanlar.1.5 yaş zaten çok geç bencede.

handan

Alıntı yapılan: mavili - 06 Ekim , 2008, 22:00:20
benim kızım agızdan gazını çıkardıgımda kusmuyor ama çıkarmazsa ya hıçkırıyor ya kusuyor

bilmiyorum aldım beşigini oturma odasına ama bu en çok eşimin işine yarayacak ben kalkar gelirim buraya emzir ilgilen salla uyut belki de kıyamam ben de burada koltukta yatarım eşim de sabahlara dek uyusun oh valla zaten gece gündüz canım çıkıyor birden ayırmasammı diye düşündüm ama aldım beşigi şimdi buraya bu gece bakalım ne olacak

hafta sonları da sağb sütünü bırak o uyusun odada ohhh sende yat 4-5 saat  :laughing7:

mavili

iyi fikir aslında handancım bu haftasonu denemek isterdim hemde çok ama kalabalık bir misafir toplulugu bekliyor beni

ama bu ayırma işi dün gece tam bir fiyaskoyla sonuçlandı nerede yattıgımı şaşırdım vallahi şimdilik yine yanıma aldım yatak odasına hele bir 3 ayı dolsun ayırcam ozaman kesin

ya benim sütüm azaldı ne yapabilirim ki doymuyor ela sanırım bu yüzdende hırçın

ısırgan yeşil çay anason rezene bögürtlen çayları içiyorum hergün su da içiyorum ama azalıyor handancım sen nasıl arttırıyorsun canım ya

ben uykusuzum yorgunum bitkinim evde olmaktan bıktım sıkıldım bunaldım sanırım bunun olumsuz etkilerini görüyorum şuan

handan

selmacım;
zaten çalışmayı düşünüyorsun elekrikli bi pompa edin.  eloş emdikten sonra göğüslerini tamamen boşalt eğer yoksa boş boş 10 ar dk ya yakın sağ. bu işlermi 3 saati geçirmeden gece gündüz yap.   3-4 gün sonra farkı göreceksin. ben şuan öyküyü doturuyorum ve buzluğa süt stokluyorum bu yöntemle  :nazar:
Daha basit yöntem; daha sık emzir.  ama pompa desteği yine gerekebilir.
çorba v.b. sulu gıdalarla 3 öğün güzelce ev yemekleri ye.

oturma odasında eloşu yatıdın da sana mı gitmek gelmek zor geldi? anlamadım  :icon_scratch:

mavili

eloşun yanından ayrılamadım ki yatak odasına hiç gitmedim eşim bayram etti bu sayede 2 gecedir deliksiz uyuyor

handancım aventin makinası var bende sagıyorum zaten eloş emdikten sonra kalanı çekiyorum dışarı çıkacagım zaman hazırda süt oluyor işte kayınvalideme bırakırken ama çok az çıkıyor zaten bu yöntemide 2-3 gündür uyguluyorum inşallah artar ya

handan

08 Ekim , 2008, 10:57:38 #26 Son düzenlenme: 08 Ekim , 2008, 11:03:34 handan
sık sık sağ, boşalt göğsünü. yanlız göğüs hemen boşalmıyor. birini sağdın bitti öbürüne geç. sen onu sağarken öbüğrü biraz daha süt üretti yada sütler uca indi. yine diğerine yinede diğerine geç. ikisinden de süt gelmeyene kadar yap canım bunu.

aventinki elektrikli mi?

mavili

yok canım manuel almıştım elektrikli çok acıtıyor dediler ama bundan da memnunum 3 gündür süt yetmeye başladı kızım biraz daha huzurlu en azından açlıktan aglamadıgını biliyorum

handan canım bende aynen o taktigi uyguluyorum işe yarıyor dondurucuya 1 biberonluk süt stokladım bile  :k06:

handan

bu yönteme ne kadar devam edersen o kadar artar sütün yanlız manuel pompaların tamamen boşaltamadığını biliyorum, ayrıca daha zor olur senin için, elektrikliyi göğsüne dayıyorsun o kadar.o kendi pompalıyor sütü. çalışacağın için daha rahat olurdu. acıtmıyor benimki medelanın. neyse almışsın zaten  :k06:
dondurucuda yedek sütlerin olsun herzaman çalışacağın için mecbursun buna  :icon_thumright:
süt saklama poşedi al canım. üzerine sağdığın tarihi yaz ve dondurucuya koy. 6 ay kalabilir dondurucuda. buzdolabınnda 48 saati geçirme. oda sıcaklığında 8-10 saat kalabilir.
buzdolabından ya da dondurucudan aldığın sütleri ısıtırken dikkat et. fazla ısıtırsan bozulur. kokusundan anlarsın zaten.anlayamazsan tadına bak. sonradan ağzında acı bi tat bırakıyorsa bozulmuştur. vücut sıcaklığında ısıtırsan hiç bişey olmaz süte. bi yere giderken dolaptan aldığın sütte gittiğin yerde pütürlükler görürsen hemen kesilmiş deme. içindeki yağlar parça parça donuyor bazen çalkalandıkça. ısıtırsan kaybolur  ;)

mavili

sagol handancım bende tereddüt etmiştim dün sagdıgım süt dolapta pürtüklenmiş bozuldumu acaba diye düşündüm çalkaladım gitti ama içirmedim duruyordu onu vereyim bari kızıma şimdilik iyi gidiyoruz sabahtan beri uyuyor karnı doydu ya bugün sütüm iyi 2 saat aralılarla uyanıp emiyor sonra uyuyor inşallah böyle devam eder diycem ama dün ve bugün hala kakasını yapmadı yaptıktan sonra karnımı agrıyor ne 4-5 saat susmadan aglıyor yapsın diyede sevinemiyorum korkuyorum ama yapsa iyi olacak akşama da misafir var Allah yardımcımız olsun bakalım

süt saklama poşetleri nerede satılıyor duymamıştım 4 tane biberonumuz var onları sakladım şimdilik ama ihtiyacım olacak

çalışacagım için çok üzülüyorum zaten kızım aç kalacak diye daha dogrusu benim sütümü alamayacak diye şimdiden hazırlayım onları sütüm azalır gittikçede stok yapamam diye korkuyorum

birde haklısın galiba tam boşaltmıyor bu keşke elektrikli alsaydım ama aldım işte birkere bakalım olmazsa işe döndügümde elektriklisindende alırım belki