GELİNDEN BEKLENENLER...

Başlatan sevda, 20 Eylül , 2008, 17:46:41

« önceki - sonraki »

sevda

İyi Bir Gelinden Beklenenler...
—Bekâr dönemlerinde duyduğun kayınvalide hikâyelerinden beynini arındıracaksın.

Yani evlendiğinde kafanda önyargı olmayacak...

—Belki kayınvaliden çok iyi bir insandır, ama ön yargıların onun iyi yanlarını görmeye engel oluyordur

—Her zaman her ilişkide olduğu gibi orta yolu tercih edeceksin... Ne çok yüzgöz olacaksın ne de aradaki mesafeyi çok açacaksın her ikisi de zararlıdır.

—Mesafe koyayım derken çok da uzaklaşmayacaksın. Eşiniz makul zaman dilimlerinde anneme gidelim dediğinde; daha yeni ordaydık her gün onlarımı gideceğiz demeyin... Bazıları daha ileri giderek sadece dini bayramlarda gitmeyi tercih etmekte ve eşlerine bunu ifade etmektedirler...

—Kendi aileniz evinize geldiğinde nasıl ki yüzünüzde gülücükler açıyor ve her türlü ikramı yapıyorsanız, Eşinizin ailesi geldiğinde de aynı şekilde davranın. Çok sevmeseniz de rolünüzü iyi oynayın.

—Eşinize annesini şikâyet etmeyin ve dedikodusunu yapmayın. Siz ne kadar şikâyet ederseniz edin sonuçta annesidir o onu atmaz... Sizi de atmaz ama sorunları kendi aranızda çözmenizi bekler

—Kayınvalideler gelinlerinin kendisine anne demesini bekler. Konuşurken ortaya konuşmamaya dikkat edin ve bu kelimeyi kullanın. İsteyerek veya istemeyerek olsun eşinizin annesine "anne "diye hitap edin...

—Eşinizi annesinden kıskanmayın. Annesinin gönlünü almak için bir çift güzel söz söylemesi ona sizden daha fazla değer verdiği manasına gelmez. Basit hesaplardan uzak durun

—özel günlerde, kandillerde, bayramlarda gidemeseniz dahi en azından telefonla arayıp gönüllerini alın ve özel günlerini kutlayın.

—Kayınvalidenizin evine gittiğinizde eli boş gitmemeye çalışın. Bu eşinizin de hoşuna gider. Mutfağında duran iki kirli bardağı yıkamadan gitmeyin.

—sevgi ve saygıda kusur etmeyin.

—Kayın validenizle aranızda yaş farkı ve nesil farkı olduğunu unutmayın bazı davranışlarını hoş görün.

—Evlilik konusunda ailenizin de görüşlerini önemseyin... Onların görüşlerini göz ardı ederek bir evlilik yapmışsanız bu tür problemleri en öncelikle anlatmanız gereken kişilere yani kendi anne ve babanıza anlatamazsınız... Anlatırsanız söyleyecekleri sözü biliyorsunuz biz sana söylemedik mi onunla evlenme diye...

guguş

sevda

guguş

yaa aslında yapmadığım bir bilemedin iki şedir burda yazan
asla kayınvalidemle kötü olmadım
kırıcı söz bile söylemedim
beni sorunum kayana bölümünde  :k06:

sevda

CANIM YAA OLSUN SENİN NEKADAR İYİ OLDUĞUNU BİLİYORUM BEN... ;)