2006 Mart-Nisan-Mayıs doğumlu bebişler ve anneleri

Başlatan a.vural, 11 Ocak , 2007, 23:15:06

« önceki - sonraki »

duru boncuk

:flowers: :flowers: :flowers:sağol canım aha geldim valla
sümeyyecim kızın resimlerine bittim valla süper çıkmış çok tatlı allah ayırmasın
doğum hikayeleri hep birbirini andırıyo galiba bende kızım ramazan bayramında öğrenmiştim

Almiş'inAnniş'i

duru boncuk

remziyecim imzasının altında blog adresi var ordan baktım ben

ernur

MERABA KIZLAR  :flowers: :flowers:
BİZ AŞI OLDUK GELDİİİİKKKKKK :y25: :y25: :y25:

şerife Berat

geçmiş olsun canım size şimdi yaptırdığımız tüm aşılar bebişlerimize ileride şifa olsun  :amin:

sevda

Canım geçmiş olsun umarım sağlıklı saıhhatli olur bebeklerimiz ....

ernur

MERABA KIZLAR  :flowers: :flowers:
AŞIDAN SONRA DÜNDEN BERİ BEBİŞLERİM HUYSUZLUK YAPIYOLAR  :BangHead: :BangHead:
OĞLUŞU İSHAL OLDU VE ŞİMDİ DE HAFİF ATEŞİ VAR İNŞALLAH DAHA FAZLA HASTA OLMAZLAR  :amin: :amin:

sevda

Canım sağlık ocağındamı yaptırdın aşılarını?

Bu arada aşılardan sonra huzursuzlukları normal 2 güne atlatıyorlar.

Ben hep özel yaptırdım aşılarını sağlık ocağındakiler ateş yapıyor diye korktum açıkçası ve özele yönelmemi sağladı bu korku çünkü biz o aşılar dönemine kadar 2 defa çok kötü ateş dönemi geçirdik buda bende fobi oluşmasına neden oldu. :-[

duru boncuk

bencede sağlık ocağındaki aşılardan oluyo bizimde ateş 38.6 ya kadar çıktı bu defa doktor aşıyı özel almamı eğer ikinci ateş yaptıysa üçüncü daha kötü olacaktır dedi bu defa öyle yapıcaz bakalım hayırlısı

sevda

Zaten önce sağlık ocağında eğer çok ateşi çıkarsada özel yapalım diyorlar genelde ben ilkinden itibaren özel olsun istedim...  ;)

Almiş'inAnniş'i

biz aşıya gitmeden yarım saat önce 2,5 ml calpol içiyoruz hiç sorunsuz atlatıyoruz  :amin: :icon_thumright:

duru boncuk

sevda

Calpol'ün etkisi en az yarım saatte kendisini kösterdiği için doktorlarda aşıdan en az yarım saat önce verebilirsiniz diyor.

Almiş'inAnniş'i

kesinlikle  :icon_thumright:
ilk vurdurduğumuzda bende bilmiyordum o yüzden ilk karmamız ateşli geçti
sonra sağlık ocağındaki hemşire bize bu şekilde tavsiye etti ve diğer iki karmamızda da hiçbir sorun yaşamadık  :muzz:  :amin:

sevda

Aşılar zor tabiii birde ateşlenince daha zor hale geliyor ben bu açıdan hiç sıkıntı yaşamadım ama dişlerden acayip çekiyorum şimdiii... :cildir: