30 Nisan , 2024, 11:55:24

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

2.bebeği nezaman düşünmeliyiz

Başlatan dehliz, 11 Eylül , 2008, 10:56:56

« önceki - sonraki »

KUŞKULU

merhaba arklar ben daha sizden tecrübesiz sayılırım ilk doğumum olcak bundan öncede bir düşüğüm var ama hemde bu hamileiğimden 1 buçuk ay önce sadece. doktorlar en az 6 ay ama en az beklemek gerektiğini kalırsam gene düşebilme ihtimalinin yükseliğinden bahsetti her gittiğimde ama eşim çok çocuk istiyordu beklemedik biz şuan hamileyim ve 22. haftadayım ve bebeğim çok sağlıklı gidiyor çok şükür kritik düşük dönemini atlattık çok şükür bunu neden anlattım sezeryan içinde illa 2 yıl şart diyorlar ya doktorlar her dediğide illa öyle diye bişeyde yok bunu söylemek istedim ablam genel anesteziyle sezeryan yaptı hemde 7 yıl oldu o zaman sezeryanda daha şuanki kadar ilerde deildi ve hemen ardından 5 ay sonra hamile kaldı ve sorunsuz bir şekilde 2. çocuğunu doğurdu sezeryanla gene. ve ikisi dehlizin dediği gibi sıkıntıları aynı anda bitti şuan biri okula başladı biri ana okuluna başladı çok güzel  oluyor gerçekten bende öyle düşünüyorum allahın izniyle. buarada tecrübeli arklar sizde bana akıl verin doğumdan çok korkuyorum epidural sezeryan en acısız olanı diye onu düşünüyorum epidural normal doğumda olabilir ama ondan doğumu kendi yaptığın için gene ağrı acı sancı duyman gerekiyormuş doğurabilmen için kararsızım lütfen görüşlerinizi yazarmısınız. sezeryan olanlar memnunmu? dikiş izinde takıntılıyım bide çok kötü bir izmi ablamınki çok az kaldı ama doktorun eline görede değişiyormuş bir türlü karar veremedim.....

guguş

tatlım ben spinal anesteziyle sezeryan oldum
ve çok rahattı
hatta tahmin ettiğimdn daha rahat
güle oynaya hatta konuşakonuşa geçti
dikişizim yo
çünkü estetik dikiş diyolar sanırım belli olmuyo
içtenmiş dikişi
ben mecbur kalmıştım sezeryana çünkü oğluşumun kalp atışları düşmüştü
ma imkanın varsa normal doğum yap
tabiki mecbursan sezeryana korkma derim ben
dr unda çok önemli  ;)

mavili

kuşkulu canım ben epidural normal dogum yaptım birdaha dogursam epidural normal yaparım eve geldim ve ayaktaydım canım aynı gün hastaneden çıktım acı agrı da yok ayrıca sezeryanın birçok eksisi var canım epidural anestezi zaten sancıların gelince verilmeye başlanıyor ve verildigi andan itibaren agrının acının hiç farkında olmuyorsun sancın var şuan diyorlar ebeler sen gerçektenmi diye soruyorsun çünkü hissetmiyorsun

canım ben doguma gittigimde yanımda sezeryan olacak  biri vardı o benden önce sezeryana gitti çıktı ben hala bekliyordum dogmasını

o gece bebegi sabaha dek agladı yan odada sütü gelmemiş ertesi sabah benim kız dogdu sabah karşı hemen sütüm geldi ben o gün hastaneden çıktım o hala yatagından kalkamıyordu 3 gün sonra bebegimi kontrole götürdüm onun bebegini ise ablası getirmiş kendisi hala yatıyormuş oysa ben markete bile gitmiştim umarım yardımcı olmuşumdur

KUŞKULU

teşekkürler arklar bilgilendirmeniz için. mavili bide şeyi merak ediyorum rahimden çocuk çıkarken epidural normalde o andaki açılmayı yırtılmayı yada doktorun müdahelesi gerekirse makasla kesiyorlarmış ya ki benim bebeğim biraz büyük onların acısınıdamı hissetmiosun epiduralde yoksa sadece epidural sancılarınımı duymamanı sağlıyor?

tubişş

evet cnm benim doğumumda sezeryan bende 2 yıl bekleyenlerdenim ama o kadar beklemeyi düşünmüyorum açıkcası :) 2. yıla kadar doğsun istiyorum ama eşim pek istemiyo bunu pek sevdi :) onuda seversin diyorum ama bakalım ben doğumda çok kilo aldım onları geri vermeden hamile kalamam

mavili

evet canım o kesmenin acısını da duymuyorsun benim de vardı epizyom ve acı duymadım ne keserken ne de dikerken

tubis

şu epizyomu bende çok merak ediyorum yaa.

eger açılma olmazsa kesiyolar değil mi.

bunun dışında acaba bir nedeni var mı?

hiç kesisiz doğum yapan yok mu yafff.   :dontknow: :dontknow: :dontknow:

mavili

tubişim bebegin başı çıkarken düzensiz yırtıklar oluşturabiliyor ve bunu tamir etmesi de oldukça zor ama epizyo ile düzgün kesi yapılırsa daha iyi dikiliyor ve eski haline dönüyor bebegin başı büyük oldugu için çıkarken çogu kez epizyo yapılmamışsa kendi yırtıyor geçtigi yeri ilk dogumlarda mecburen epizyo yapılıyor hemen hemen herkese ama ikinci ve daha sonraki dogumlarda yapılmayabiliyor bazen bebegin küçüklügü ile de alakalı degil benim kızım 2750 gram dogdu ve bana da epizyo yapıldı

tubis

evet anladım. ama mesela sen epidural normal yaptın ve acı hissetmedin.

tamamen normal doğumlarda o acı çok fena diyolar  :-ooo :-ooo :-ooo :-ooo

hem kesilirken hemde dikilirken  :y25: :y25: :y25: :y25:

oglusum

bana epizyo yapilmadi kendiliginde yirtildi dogal yirtiklar daha cabuk iyilesiyomus benimkide hemen iyilesti 4,5 gun icinde

ayşeren

merhaba dehliz sanırım 2. bebişi düşünüyorsun   halısın beraber büyüyorlar canım
.benim 2 tane bebişim var biri 2 buçuk yaşında biri 8 aylık ve ben sezer yanla doğum yaptım ikisinide aralarında 21 ay var çook sorun olmuyor çalışmıyorsan 

dehliz

hayır çalışmıyorum ama sen yine iki yılı beklemişsin.daha sık arayla sezeryanla doğum yapanlar var.aslında dediğin gibi istiyorum.ama iki yıldan daha az ara riskli gebelik mi olur diye korkuyorum.önce doktoruma danışmayı düşünüyorum

mavili

epiduralsiz normal dogumda keserken pek epizyo acısı hissedilmiyormuş sancıdan dolayı ama dikerken anestezi lokal olarak uygulansa bile biraz acıyormuş canım

tubis

Allah o acıların sabrını verir inş. :amin: :amin: :amin:

oglusum

benimki epidural normal dogumdu hic bagirman hatta gulerek gecti dogumum Allah herkese boyle dogum nasip etsin