28 Nisan , 2024, 12:49:17

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

kürtaj

Başlatan esra(azra), 28 Mart , 2007, 22:06:34

« önceki - sonraki »

sibell&gökhan

ben burda yaprağın BİLMİYORUM OLABİLİR diye cevap yazar diye bekledim çünkü okadar cahilki ne yazacağını ne söyliyeceğini bilmiyo zannediyoki annesi spral taktırdı genede hamile kaldı ve çocuk sakat doğarsa diye aldırdığından bahsediyo ne saçma bir düşünce günümüzde bu yöntemle hamile kalan okadar çok kadın varki hangibirinin çocuğu sakat olmuş....yada varsayalımki sakat oldu çözümyolu bumu sence aldırmak mı pardon katillikmi...

bak yaprak unutma ! sağlıklı bebek dünyaya getiriyosun ama bi rahatsızlık geçirip yada bi kaza geçirip sağlığından olabiliyo ozaman ne yapacaksın gene canınamı kıyacaksın sen sakatsın diyipde aklını başına al mantıklı bişeyer yaz yada halen daha böyle düşünüyosan o düşüncelerin bırakta içinde kalsın cahillik yapma... 

seyda

arkadaslar ben seneler önce bir rapor almak icin bi kadin dogum ve cocuk hastanesine gitmistim. ben beklerken icerde bi odada kürtaj yapiyolardi hemde bayiltmadan ve birkac kisiye ayni odada :( Allahim ne korkunc bisey olmali. sonra bi kadincagiz geldi ama cidden o kadar ezik belliki cok fakir. valla 50 lira mi ne dedi iste hemsire kadin da zorla cikardi parayi verdi. bisey sordu herlade parasi mi cikismadi bisey oldu hatirlamiyorum hemsire de kadina yapmayi biliyosunuz sonra burda zorunuza gidiyo dedi :violent1: böyle saglik calisanlari var yani. kadin da dediki bilmemne hastaliklari varmis genetik bi tane sakat cocugum var korunuyoduk oldu simdi bitane dahami olsun dedi. ay resmen kahroldum biliyomusunuz. yani böyle istisnai durumlar da var ama Allahim kimseyi o duruma düsürüp böyle biseyle imtahan etmesin :amin:

şerife Berat

Almiş'inAnniş'i

Alıntı yapılan: yaprak - 13 Kasım , 2007, 15:29:43
ISTENMEYEN COCUK DOGURUPTA,SONRA ONU OLDUREN ANNELERIN HABERLERINI HERYERDE OKUR OLDUK,KURTAJ EN IYISI OLMUYO MU OYLE DURUMLARDA?KURTAJ GORUNTULERINDEN TUYLERINIZ DIKEN DIKEN OLUYODA,BEBEK CESETLERINI GORUNCE KENDINIZI NASIL HISSEDIYOSUNUZ??
BELKI DAHA ANNE OLMADIGIM ICIN BOYLE DUSUNUYO OLABILIRIM AMA YINEDE...

ne farkı var anlamadım yapra?  :icon_scratch:
sonuçta her iki durumda da atan bir kalbi durduruyorsun!!!
haa farkı şu;
birinde cinayet işliyorsun,
diğerinde cinayet işletiyorsun!!!
çok elzem durumlar hariç KESİNLİKLE ONAYLAMIYORUM.
annem de korunduğu halde gebe kaldı, kürtaj oldu, çünkü bir doğum daha yaparsa hayati tehlikesi var  :(

Almiş'inAnniş'i

Alıntı yapılan: yaprak - 14 Kasım , 2007, 13:01:27
vicdansiz mi oluyorum yani boyle dusunmekle
sizde sanki korunmayipta ikide bir kurtaj olan benmisim gibi yaziyosunuz mubarek
eh cehalet işte!!!
korunduğu halde hamile kalanlar da var...

yeliz&osman

Yaprak lütfen bu konu cok hassas bir konu özelliklede annler için bunsın yau anne olunca anlarvrunu kucagına al o görüntüleri birde öle izle bakalım neler hissedeceksin mecbur kalınmadığı sürece kesinlikle karşıyım tek kelimeyle kürtaj =cinayet

nagihan

seni bu abuk subuk düşüncelerinden dolayı kınıyorum yaprak.
ve seni daha fazla kaale almadan uçuruyorum.  :director: :angel12: :wave:

Almiş'inAnniş'i

bence bu konuyu daha fazla uzatmayalım,
sağlık sebebi söz konusu olmadıktan sonra
kürtaj kabul edilebilir birşey değil bizler için...

haaa yaprakcım;
diyorsun ki "gayri meşru ilişkilerden doğan çocuklar! doğsalar daha mı iyi?"
onlar için zaten fark etmez. sonucuna gerek yok, o iş başından yanlış zaten...

ღ°cerenay.♥.

18 Kasım , 2007, 03:07:53 #38 Son düzenlenme: 18 Kasım , 2007, 03:13:29 cerenay
Alıntı yapılan: yaprak - 17 Kasım , 2007, 19:29:17
Alıntı yapılan: karkop - 17 Kasım , 2007, 00:40:16
Yaprak lütfen bu konu cok hassas bir konu özelliklede annler için bunsın yau anne olunca anlarvrunu kucagına al o görüntüleri birde öle izle bakalım neler hissedeceksin mecbur kalınmadığı sürece kesinlikle karşıyım tek kelimeyle kürtaj =cinayet
karkopcum anne olduktan sonra fikrimin degisebileceginin farkindayim,ama simdiki dusuncelerim bunlar canim
kurtaj herkesin basina gelebilir,bi yakininizin ve ya arkadasinizin mesela
kurtaj yaptirdi diye bi insani katillikle suclamak abarti geliyo bana

o görüntülerdeki  yaratık değil ,masum bir bebek , bir insan o ...
can taşıyor , kalbi atıyor...annesinin yada birilerinin onu istemediğini bilmeden ,en güvenli yerde sanıyor kendini,
şefkat beklerken öldürülüyor , hemde parçalanarak...
ölüyor demiyorum öldürülüyor...cinayet değilde nedir peki bu?
cinayet işleyene , bir insanı öldürene katil denmesinin nesi abartı?

beni herşeyden önce dini yönü ilgilendirir. islama göre ,anne hayatı  söz konusu olmadıkça bebek aldırılamaz.
hatta özürlü bebekler bile aldırılamaz...
mustafa karataştan dinledim bu konuyu ve özürlüolduğu için bebek aldırılması konusundaki bir soruya cevaben aynen şunu söyledi:

"annenin hayatı söz konusu olmadıkça bebek aldırmanın ;
cahiliye döneminde arapların ,kız çocuklarını  diri diri toprağa gömmelerinden hiç farkı yoktur."

bu cümle beni ürpertmeye yettide arttı bile...

-Butterfly-

ne kadar cok uzattiniz bu konuyu !!!

yaprak  sende uzatma  bence  !!!her kafadan ayri bir ses cikiyor  kimse  burada  canli canli bebegi  kessin, dograsin, parcalasin demiyor ...en azindan koca bir sayfada  ben boyle bir sey okumadim ..  herkes ayri bir seyi savunuyor  eger mutsuzsaniz yazilanlardan  cevap vermeyerek poretesto edin  ama hep birlikte  bukadar cok tek kisinin ustune gitmeyin....

sonucta kiz yukarida zaten yazmis anne oldugum zaman benimde fikrim degisecektir diye   sonuc olarak yaptigi birsey degil  eminimki  yapmayida dusunmuyordur  ayrica yapacaksada o onun problemi ve onunla allah arasindaki mevzu ama kimsenin kimseyi bukadar cok yargilmasini dogru bulmuyorum....

Almiş'inAnniş'i

Busecim;

burası tartışmaya açık bir platform.
eğer iyi ve kötü yoruma açık değilsen, yorumunu burada yazarak yapmayacaksın, kafanda düşünüp kapatacaksın konuyu canım. eğer buraya fikrini yazoyorsan, verilecek cevaplara da açık olmak zorundasın!!!

konunun uzadığında seninle hem fikirim. ama bir kişi fikrinden dolayı tek başına kaldı, üstüne gitmeyin!!!  :nono:  bunlar da bizim fikirlerimiz çünkü.  ;)

ღ°cerenay.♥.

Alıntı yapılan: Buse & Ayberk - 18 Kasım , 2007, 11:20:53

yaprak  sende uzatma  bence  !!!her kafadan ayri bir ses cikiyor  kimse  burada  canli canli bebegi  kessin, dograsin, parcalasin demiyor ...en azindan koca bir sayfada  ben boyle bir sey okumadim ..  herkes ayri bir seyi savunuyor  eger mutsuzsaniz yazilanlardan  cevap vermeyerek poretesto edin  ama hep birlikte  bukadar cok tek kisinin ustune gitmeyin....

sonucta kiz yukarida zaten yazmis anne oldugum zaman benimde fikrim degisecektir diye   sonuc olarak yaptigi birsey degil  eminimki  yapmayida dusunmuyordur  ayrica yapacaksada o onun problemi ve onunla allah arasindaki mevzu ama kimsenin kimseyi bukadar cok yargilmasini dogru bulmuyorum....

benim yorumum yaprak için değil busecim,linkteki görüntüler ve kürtaj için...
sayfayı açan yaprak değil bu yüzden konuyu onun üzerinde yoğunlaşmış olarak görmüyorum..
arkadaşımız nasıl düşüncesini yazdıysa , bende yazdım hepsi bu...
"kürtaj mı ,cinayet mi?" diye açılan başlığa yorumumu yaptım ve
"kurtaj yaptirdi diye bi insani katillikle suclamak abarti geliyo bana"
cümlesi yüzünden alıntıladım yazısını ve konumuz doğrultusunda yorumumu yaptım.

yoksa kendi fikri beni ilgilendirmez , istediğini yapar , yargılamakta bize düşmez...

birde şunu ekleyeyim son olarak , parçalanma ,doğranma vs...yazılarda değil, linkteki görüntüde

ღ°cerenay.♥.

Alıntı yapılan: sevda - 18 Kasım , 2007, 15:20:15
Ben birşey anlatayım size benim komşum hemile kalmış veee bebeği 3 aylıkken kal atışları durmuş ve kürtaj olmuş şimdi bu duruma ne dersiniz olmasamıydı.... ???

Yada evliyken bırakın gayri meşruluğu evliyken bile eşi tarafından zorla karnındaki bebeği aldırmak zorunda kalan aileler  varrr buna ne diyceksinizzzz... ???

Tabiki kürtaj güzel birşey değil ama yapılması gereken durumlarda söz konusu olabiliyor... ARKADAŞLARRR.... ;)
sevdacım , yapılması gereken durumlara kimsenin bir itirazı yok zaten... :)
anne karnında ölen bir bebek bir şekilde alınacak neticede ,suni sancıyla doğurtularak yada kürtajla...
biz canlı bir bebeğin , sağlık sebebi dışında ,kürtajla aldırılması üzerne yoğunlaştık sadece.
tabi başka fikri olanlarda olabilir , ben kendi adıma konuşayım :)

-Butterfly-

Alıntı yapılan: cerenay - 18 Kasım , 2007, 20:35:39
Alıntı yapılan: Buse & Ayberk - 18 Kasım , 2007, 11:20:53

benim yorumum yaprak için değil busecim,linkteki görüntüler ve kürtaj için...
sayfayı açan yaprak değil bu yüzden konuyu onun üzerinde yoğunlaşmış olarak görmüyorum..
arkadaşımız nasıl düşüncesini yazdıysa , bende yazdım hepsi bu...
"kürtaj mı ,cinayet mi?" diye açılan başlığa yorumumu yaptım ve
"kurtaj yaptirdi diye bi insani katillikle suclamak abarti geliyo bana"
cümlesi yüzünden alıntıladım yazısını ve konumuz doğrultusunda yorumumu yaptım.

yoksa kendi fikri beni ilgilendirmez , istediğini yapar , yargılamakta bize düşmez...

birde şunu ekleyeyim son olarak , parçalanma ,doğranma vs...yazılarda değil, linkteki görüntüde

cerenaycim  :icon_thumright:

evet bende onu elestirdim evet  burasi eger bir platformsa  kisiye ozel olunmamali  diye dusunerek yazdim ..kisiye ozel yada birisini goz onune alarak yazmadim ..bende budurumu sonuna kadar poretesto edebilirim..

gecenlerde bir haber izledim  tv de eminim sizde izlemissinizdir  kiza babasi  tecavuz etmis  ve kiz hamile kalmis  ve bebek karninda buyumus  en son bebek doguyor  ve  bebegi kizin  uvey annesi  bogarak olduruyor  simdi ben burada  kiza suc bulmadim  cahil bir babanin kurbani olmus  keske onceden hamile oldugunu anlaya bilse ve o bebegi aldira bilseydi diye dusundum tabi o babayida  :violent1: asmak gerekir  insallah hak ettiginin fazlasi bir ceza almistir diye umut ediyorum her nekadar inanmasamda..

remziyecim,

evet eger tartisma platformuysa  saygi cercevesinde  insanlar tabiki tartisa bilirler  ama kimse kimseyi bukadar refuze etmemeli sanki hep beraber benim ustume gelinmis gibi hisettim yapragin uzerine yukelnilince ve dislama politikasini dogru bulmuyorum herkes en iyi bilecek diyede dusunmuyorum  tabiki hatalar insanlar icin  belki bu forumda  kurtaj yaptirip yapragin ustune  gidenler bile olabilir tenzi ediyorum bu arada .. sonuc olarak dusene bir tekme biz atalim dogru gelmiyor  evet kotu dusunceleri  varsa siteden birisinin onu  aramizda  fikirlerini dogru yone cekmek icin cabalamak dogru geliyor  bana onu bu siteden gondermek icin cevap vermemek degil... :honk:

Almiş'inAnniş'i

18 Kasım , 2007, 23:14:53 #44 Son düzenlenme: 18 Kasım , 2007, 23:17:19 Almiş'inAnniş'i
zaten kimse burda yaprak hanım'ın şahsına yönelik birşiey söylemedi, söyleyemez de!!!
hiç birimiz onu tanımıyoruz ki şahsına yönelik ağır bir kelime kullanalım, zaten hakkımız da yok.
kendi fikrini yazmış, bizde kendi fikirlerimizi yazdık, hepsi bu.

yani yaprak hanım tezinde yalnız kaldı diye birkaçımız onun saflarına mı geçseydik?  :k06:

birilerinin fikrini değiştirmek benim işim değil. Allah hepimize akıl ve fikir vermiş...

dışlamayı da kabul etmiyorum! burası bebek isteyen, bebek bekleyen, bebeğpi olan herkese açık bir forum. nasıl ki kimse zorla üye yapılmıyorsa, kimseyi zorla tutacak da değiliz. sohbetimizden hoşlanmayan kendisi ile aynı fikiri taşıyan kişilerle sohbet eder!

HERKESİN PİS GÜNAHI KENDİ BOYNUNA!

bu konuya son yazışım... türkiye nin şu andan bundan çoookkkkkkkk daha önemli sorunları var, ama üzülerek söylüyorum ki "terörü kınama" sayfasına bu kadar ilgi olmadı!!!