28 Nisan , 2024, 15:54:09

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

kürtaj

Başlatan esra(azra), 28 Mart , 2007, 22:06:34

« önceki - sonraki »

emel..

ÇOCUK İSTEMİYOSAN, BAKAMAYACAKSAN EN BAŞINDAN ÖNLEMİNİ ALACAKSIN. YAPMAYACAKSIN ARKADAŞ. OLDUKTAN SONRA KÜRTAJIN ADI CİNAYETTİR. ÇOK AÇIK VE ÇOK NET. KENDİ YAVRUNUN KATİLİ OLUYORSUN. BUNU UFAK BİR OPERASYON GİBİ GÖRENLERDE VAR ELBET. AMA İZLEYİN İŞTE GÖRÜNTÜLERİ, BEBEK PARÇALARINI. HİÇ Mİ İNSANIN İÇİ YANMAZ BUNLARI İZLEYİNCE. BENDE ANNE DEĞİLİM. HATTA ADAY DA DEĞİLİM. İSTEMİYORUM OLMUYOR ÇOK BASİT. "BAKAMAYACAKSAN KÜRTAJ OLURSUN" DEĞİL "BAKAMAYAKSAN KORUNURSUN" HEPSİ BU.

adalet

yaw delinin biri kuyu bir tas atmis 100 akili cikarmamis  :k06:
bizimkide bu hesap yapragi ben cidiye almiyorum galiba lise ogrencisi  :k06:
ilk ben tepkiyi verdim cunku ilk msj,nda kurtasla konuya yazdi bir once kendini tanitsaydin olmazmiydi  :toothy10:

yasimncim ben seni anliyorum hayatim insallah tez zamnda anne olacan

burcu-emir

adiloşum,çok doğru bi tesbit ,hakkatten delinin biri kuyuya taş attı  :toothy10:
emelcim seni tebrik ediyorum  :alkış: ,senin gibi düşünen insanlar çoğaldıkça,eğitim seviyesi yüksek,çağdaş bireyler artacak.arkadaşımız gibi,lise de okuyup,kürtaj normal,hamile de olabilirim gibi cehalet muskası kelimeler türetmiyecek

burcu-emir

Alıntı yapılan: yaprak - 14 Kasım , 2007, 13:16:43
Alıntı yapılan: burcu&rain - 14 Kasım , 2007, 12:55:38
yaprak yazdıklarına,üst tarafı bir okursan herkesin kızdığını görürsün.bence söz ağızdan çıkmadan beyne tekrar bi gitmeli.sonuçta burası anne -bebek forumu,kürtaja tabii ki herkes karşı (pardon sen hariç) olayları provoke etme istersen.sadece şeker değil hepimiz sana tepki verdik.bu konuyu uzatma istersen.çünkü sinire gerek yok derken,kendi düşüncenin neden bu yönde olduğunu anlatsan daha iyi edersin.anneler bebeklerini öldürüyor falan gibi,1-2 psikopat ruhlunun yaptığını genelleme .evlat sevgisi herşeyden üstün bir sevgi.bu uğurda ne badireler atlatmış arkadaşlarımız var aramızda.sen bunları belki okumadan,hiçe sayıp,manasız bir tartışma içine soktun kendini.belki daha çok gençsin,serde gençliğin cehaleti de vardır.ama konular arasında,fikir beyan ederken kimseyi rencide etmemelisin.
umarım,bu yazdığım kelimeleri de biliyorsundur.
biliyorum kelimeleri canim,turkcem kotu sayilmaz
dusuncelerim neden bu yonde-istenmeyen cocuklari yuvaya verirler mesela,onlar 18nde hayata 0dan baslarlar,ne zorluklar cekiyolar,"anne istemiyodunda beni neden dogurdun"diye dusunmuyolar mi acaba?`
ya da 12-13yaslarinda tecavuze ugrayipta hamile kalanlar,illa dogurup hem kendinin hem de bebeklerinin hayatini mahvetmek zorundalar mi?
korunsunlar diyosunuz,100de 100 garanti veren korunma yontemi yok ne yazik ki,maddi sorunlar yuzunden dunyanin dort bir yaninda 2ci cocuga bile cesaret edemeyenler var...
gencim ve anne degilim,BELKI dusuncelerim zamanla degisir
hala sana "konuşmayacağım" dediğini hatırlatıyorum.[/b]

burcu-emir

bunlara benzer şeyler daha önce de yazmıştın,demekki senin tezini doğrulayan şeyler değilmiş.

şerife Berat

yaprak hanım düşüncelerinle midemi bulandırdın  :igrenc:  bılmıyorum kaç kişi senın su konu hakkındakı yaptıgın yoruma cevap yazdı ama herkes yorumuna karsı umarım farkındasındır....

goruntulerı ızledım arkadaslar ama cok kotu oldum bılmıyorum kac gece o kollar ayaklar ruyalarıma gırer bı kısı eger kurtaj yolunu secmısse gercekten gereklı sebeplerı olmalı dıye dusunuyorum ama her cahıllıktede bu yola basvurulmamalı  dınımıze gore ana rahmınde sperm ve yumurta bırlestıkten sonra yanı dollenme oldktan sonra kan pıhtısı olusuyo bebegın kalp atısları baslıyo ama sadece kan pıhtısı var ve 40. gunun sonunda bebege ruh verılıyor ve bebek sekıl amaya baslıyor tıp ıcınde kanunlar 10 hafta hukmunu vermıs 10 haftadan sonra kurtaj olmakta hem anne ıcın sakıncalı hemde bebek resmen bebek yanı canlı canlı olduruyosun onu neyse uzatmıyım kımse muhtac olmaz ınsallah boyle bı yonteme.

turk toplumunda bı laf vardır bekara karı bosaması kolay gelır dıye sızde onlardansınız galıba yaprak hanım....

burcu-emir

yeterince saçmalamışsın.bu son yazdıkların onu gösteriyor.şerife sana neler diyor,sen olabilir bilemiyorum diye abuk sabuk bir cevap veriyorsun.
cidden,sen bizimle dalga geçtiğini sanıp,kendini zeki hisseden aslında bu konuda kıt olanlarda mısın ? eğer öyleyse ,fazla buralarda barınamazsın sana benden söylemesi.
aslında sen ,bizi kızdırdığın için,sinirlendirdiğin için,tüm gün zevkle gülmüş olabilirsin,maalesef bu tip insan türü,ucuz ve aciz sınıfına girer.inan senin bu yaptıklarını bizler bir hafta sonra unuturuz,yani sen bize ne dert ne dermansın.zamanla bu dışlanma sana da sıkıntı verecek inan

duru boncuk

yaprak gidip anne olmak istiyorum kısmına annelik nasıl bir duygu diye konu açıpta sonrada burda kürtajı savunmak hangi akla hizmet sen kaç yaşındasın nasıl bir düşünce tarzın var anlamadım bide kendine aynı fikirde insan arıyosun burda arama canım bulamazsın bu siteye katiller giremiyo

burcu-emir

Alıntı yapılan: yaprak - 14 Kasım , 2007, 18:14:28
olabilir bilemiyorum cevabi,serifenin yazdigi son cumleye verilen cevapti(bekara kari bosamasi...)
kimseyi kizdiripta guldugum yok burcucum,guldugum tek sey hic bir sekilde baska gorusleri kabul etmemeniz
ayrica konu coook uzadi
evet sayende çok uzadı.sussan daha iyi olur!!!!
nedense bizim anlamadığımızı savunuyorsun,ama sen anlamıyorsun,kürtaja kadar daha öncesinde bir sürü korunma yöntemi var,kürtaj bir korunma yöntemi,kadın için seçenek (sen öyle diyorsun ya) değildir .kürtaj,cinayettir,kürtaj cehalettir,kürtaj aptal işidir.
bu kadar basit.

burcu-emir

eee sen benim yazdıkları bu tarafından alıp konuyu ajitasyona getirirsen ben sana daha ne diyeyim.
senin annenin ne alakası var şimdi,cidden problemli  olduğunu düşünmeye başaladım.kendin demiyo muydun,kadının seçme hakkı yokmu diye,madem sen kendi fikirlerini bu kadar ayan beyan söyleyebiliyor,hatta öküz altında buzağı arıyosan,bende korunma yolu olarak kürtajı seçen kadınlara cahil ve aptal diyorum.
katılmıyorsan sen bilirsin canım.....

duru boncuk

bu işi annene söylenmiş gibi anlayamazsın sen kürtajı savundun ve şimdi gelen tepkileri kabullenmek zorundasın kusura bakma hem annenin yaptığıda katilliktir benim gözümde sırf istemiyo diye bir cana kıyıyo çünkü

burcu-emir

seni senle başbaşa bırakıyorum.bana göre kürtajı korunma yöntemi olarak kullanan her insan cahil,aptal aa unutmuştum özgül hatırlattı ( sağol özgülcüm  :opucuk:) katildir.
çok sıktın gerçekten.yetersiz bilgin,kısa kelime dağarcığın,anlamsız cümlelerin ve ne dediğini daha kendinin bile farkında olmaman beni sıktı.ben bu kadar cehalete cevap vermiycem artık.düzeysizliğin de beni çok sıktı.sana cevap yazmak anlamsız.kendin yaz,kendin oku manasız savunmalarını

-Butterfly-

arkdaskar,

sunu soylemek istiyorum oncelikle yaparagin yazdigi hic bir seyi onaylamiyorum ama insan bebek sahibi olmadan bazi seyleri idrak etmesi pekte kolay olmuyor eminim yapragin ileride kurtaj yaptirmdan bir bebegi olursa  budusunceleri ile kendi kendini kiyacaktir onun icin bukadar hep beraber yuklenmeyin.ama umut ediyorumki insallah bukadar tepkiyi aldiktan  sonra en azindan bir  bebegin dunyaya geliisni  hayatta  kalma mucadelesi veren bir canlinin yasama  sansini elinden alacak kadar cani ve kati oldugunu dusunmek bile istemiyorum.

yaprak hic kurtaj yaptirdinmi?

-Butterfly-

en azindan buna sevindim insallah  bebegin olur sende buraya gelir  ve buradaki insanarin sana neyi anlatmak istedigini ozaman cok daha iyi anlarsin ve burada sende bizim gibi nasil yapiyorsunuz yazik degilmi bu katillik diye avaz avaz bagirir  tepkini gosteririsin....

-Butterfly-

insallah hayirli evlatlar versin alla sana  ama sunu unutmaki ileride kendi icinde bu yazdiklarin senin lehine olacak  ve sen bunun suclulugunu fazlasiyla yasayacaksin insan kendi canindan  kendi kanindan varolan bir melege nasil kiyabilirki  tabiki  belli cizergeler var insan hayatinda bazen istem disi seyler olabiliyor  benimde 6.5 aylikken  bebegimi karnimda zehirliyerek almayi planladi dr.lar ama sonuna kadar mucade ettim  ama simdi dunyalara bedel bir minigim var o olmasa  sanki ben varolamayacakmisim gibi dusunmeye basladim onun bedeninde ben yeniden hayat buldum.. yaparakcim insallah  allah sana hemen bir evlat versin  versinki   dunyada ondan daha   onemli sey ne olablir diye  kafayi yiye bil...

sevgiyle kal...