keyifli,güzel kahvaltılar için pratik tarifler

Başlatan sarı şekerr, 18 Mart , 2007, 23:45:59

« önceki - sonraki »

мiŁenα.

ımmmm kaynanm gelsın kuymak yaptırcam dıble yaptırcam :ehi: :ehi:

şişecem az sıstım yaaa :ehi: :ehi:

:love9: :love7: :love9:

unicornn

kızlar ben de behlülün yumurtasını yapıyorum aşk memnu da nihalden yapmasını istemişti  :laughing7: 
dilim zeytin yeşil soğan peynir karışştır omlet !
yeşil soğan çok yakışıyo vee tabiii baharatlar nane kekik biber

unicornn

sosisler halka halka doğrayın
patatesleri de dilim sosis buyukluğunde ince doğrayın
kurdan bir sosis bir patates takarak çöp şiş oluşturun kzgıın yağda kızartın görüntü hoş oluo !
:love9:

♥♥ Ecrin´in Annisi ♥♥

patlicani ince uzun dilimlere soyup hafif atesde hasliyorum snra misir unuyla beyaz unu karistirip önce yumurtaya snra una batirip yagda  kizartiyorum cok hafif ve süper oluyor.....

patatesleri küp küp ince dograyip kizartiyorum tavada üstünede yumurta kiriyorum....

gülfer

Alıntı yapılan: °ღ♥ღ° SiVaSLiM°ღ♥ღ° - 18 Nisan , 2010, 15:44:41
patlicani ince uzun dilimlere soyup hafif atesde hasliyorum snra misir unuyla beyaz unu karistirip önce yumurtaya snra una batirip yagda  kizartiyorum cok hafif ve süper oluyor.....

patatesleri küp küp ince dograyip kizartiyorum tavada üstünede yumurta kiriyorum....

patatesli bende yapıyorum ama ben kızartırken yeşil biber ve soğanda ekliyorum ve üzerine yumurta harika oluyo

arzuhatem

arkadaşlar birde soğanlı ekmek deneyin nbenim çok hoşuma gidiyor

bayat ekmekleri suda ıslayıp yumuşatın üzerine yumurta kurın vede yeşil soğan katıp tuz ilave edip yoğurun güzelce ondan snra tefal tavanın içine yağı döküp ama çok yağ değil tvanın dibince olucak şekilde üzerine yoğurdunuz hamuru tavanın içine koyun içerisinde düzleyin ondan sonra kızrtmaya başlayın sonra tepside çevirerek diğer yüzünü kızartın kızardıktan sonra dilimleyip servis yapın süper bir tat oluyoo
canım kızım azram allahım sana şükürler olsunn

Demet_dk

Alıntı yapılan: arzuhatem - 19 Nisan , 2010, 18:09:45
arkadaşlar birde soğanlı ekmek deneyin nbenim çok hoşuma gidiyor

bayat ekmekleri suda ıslayıp yumuşatın üzerine yumurta kurın vede yeşil soğan katıp tuz ilave edip yoğurun güzelce ondan snra tefal tavanın içine yağı döküp ama çok yağ değil tvanın dibince olucak şekilde üzerine yoğurdunuz hamuru tavanın içine koyun içerisinde düzleyin ondan sonra kızrtmaya başlayın sonra tepside çevirerek diğer yüzünü kızartın kızardıktan sonra dilimleyip servis yapın süper bir tat oluyoo

ne kadar ekmek ne kadar yumurta biraz daha detay verirmisin canım

Lă_Tăhzen!

bi tarif de benden olsun 1 kaç haftadır yapıyorum bunu dilimlenmiş ekmelerin yada tost ekmeklerinin uzerine teryagi surun beyaz peynir ve yumurtayı cırpın bu ekmeklerin uzerine surun fırına verin cıtır cıtır cok guzel oluyor

Demet_dk

bende dilimleyip fırına verdiğim zaman marketkerde satılan acılı ezmeden sürüyorum üstünede bi dilim kaşar koyuyorum  :hungry:

arzuhatem

demetciğim 1 tane ekmek 3 tane yumurta bi çap soğanın yarısını doğra yoğur canım
canım kızım azram allahım sana şükürler olsunn

❤ հმzεlἶო ❤

kizlar cok guzel tarifler vermissiniz sagolun.
bende size yumurta salatasi tarifimi vereyim  :laughing7:
oncelikle bir tasa sivi yag koyuyorum 1 yemek kasigi kadar.
uzerine az sus biberi dedigimiz toz kirmizi biber (paprikada diyorlar)
kara biber tuz.. guzelce karistiriyorum
2 kisi olarak genelde 4 yumurta hasliyorum. onlari kup dogruyorum soyup karisima ekliyorum
icine 1 adet yesil sogani ince ince dogruyorum
taze tane yoksa kuru nane koyuyorum
varsa maydooz veya tereotu yada hepsini bir ekleyebilirsiniz.
guzelce karistirip uzerine yarim limon sikiyorum
cok lezzetli oluyo. tavsiye ederim  :hello:
  :nazar: :nazar: :love9: :love9:

βαlκιz

peynir salam sucuk domates yumurta karıştır
dilimlenmiş ekmeklerin üzerine koy fısırına ver ohhhhhhhh mis hep yaparımmm  :hungry: :hungry: :hungry:
:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3:

ertl

krep hamuru gibi hazırlıyorum

yumurta, un, süt, içine kaşar rendeliyorum tavayı yağlayıp bütün hamuru tavaya döküyorum

alt üs pişiriyorum ok güzel oluyo  :hungry: :hungry: :hungry:

βαlκιz

Alıntı yapılan: tuğba rana - 26 Nisan , 2010, 10:55:05
krep hamuru gibi hazırlıyorum

yumurta, un, süt, içine kaşar rendeliyorum tavayı yağlayıp bütün hamuru tavaya döküyorum

alt üs pişiriyorum ok güzel oluyo  :hungry: :hungry: :hungry:
bunu bende yapıyorum ımmmmmm canım istedi şimdi ama ben demin üstte yazdımı yaptım  :hungry: :hungry:
:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3:

Zeynep_Sena

hamur mayaliyorum süt maya tuz un ile sonra 2  saat veya 3 saat dinleniyor daha sonra da merdane ile aciyorum tavada arka on pisiriyorum biz buna mayali diyoruz aksarayliyim ben sonrada yagliyorum ve peynirli dürümler yapiyorum esim buna bayiliyo bazlamada diyolar sanirim buuna her hafta mutlaka yaparim taze taze