BEBEĞİMİN REFLÜSÜ VAR

Başlatan bal küpü, 23 Ağustos , 2008, 13:39:11

« önceki - sonraki »

bal küpü

ARKADAŞLAR BENİM BEBEĞİM 2 AYLIK REFLÜSÜ VAR DEVAMLI KUSUYOR  AZINI EKŞİTİYOR BU KONUDA BANA YARDIMCI OLURMUSUNUZ NE YAPMALIYIM BÜYÜDÜKÇE DAHA KÖTÜ OLURMU ACABA

emosum

merhaba bal küpü öncelikle gecmiş olsun
doktoruna sormadınmı bu konuyo  devamlı kusuyor diyosun peki bebeginin kilo alımı nasıl normalmi kustugu halde ???

bal küpü

DOKTORA GETİRDİM ZİNKO DİYE Bİ İLAÇ VEDİ ONUNLA BİRAZ DAHA İYİ ESKİSİ KADAR KUSMUYOR AMA YİNEDE BEN ENDİŞE EDİYORUM ACABA İLACI BIRAKINCA  ESKİSİ GİBİMİ OLCAK.KİLO ALIMI NORMAL 3.800 DOGDU 15 GÜN ÖNCE TATTIRDIM 5 350. NE BİLİYİM BAZI ARKADAŞLAR DAN DUYDUM BÜYÜDÜKÇE BİEY YEMİCEK REFLÜLÜ BEBEK ZOR  BÜYÜR DİYOLAR BENDE KORKUYORUM AÇIKÇASI İLERİSİNİ DÜŞÜNÜYORUMDA

tubis

canım geçmiş olsun öncelikle.

reflülü bebek ilk defa duydum canım biliyorum ama dikat et bebeğii iyi bir doktora gösterdiğinden emin ol bence.

ilaç tedavisi yanıt vericekmiymiş doktorun bişey söyledi mi bu konuda

ecrin merzam

bal küpü

merhaba tubiş ismin tuba heralde benimde tuba.doktor 1 yasına kadar sürer diyo belli olmazmış ilaç tedavisi var.ilaçlardan sUAN FAYDA GÖRDÜM AMA YA BIRAKINCA TEKRARLARSA DİYE KORKUYON.BİDE ALTI AYDAN SONRA NORMAL BESİNLERE GEÇİCEM DİYOLAR REFLÜLÜ BEBEK HER YEDİĞİNİ KUSARMIŞ.ALMIŞ BENİ Bİ KORKU OFFFFFFF   

bal küpü

BLUESTAR TEŞEKKÜRLER CANIM BURADA İSMİN NE

tubis

memnun oldum adaşım

sen etrafın söylediklerine kulak asma. doktorunun dediklerini dinle ve uygula.

peki nasıl reflü oldu bbeğin.

bal küpü

canım dogdugndan beri var her bebekte olurmus bazı bebeklerde daha belirginmiş yemek borusunun altında bi kapakçıkmı ne varmış o bazı bebeklerde biraz kapalı olurmuş ondanmış doktorun sölediği

tubis

hmm anladım canım. Allah acil  şifalar versin  bebeğine  :amin: :amin: :amin: :amin: :amin:

bal küpü

emosum

tekrara gecmiş olsun birkaç ay daha dayanacaksnız artık  sabretmen gerek :opucuk:

duru boncuk

meraba tuba reflü konusunda her denilene inanma derim ben benim kızımda çok fazla değildi kusma ama buse arkadaşımız var burda onun oğlu reflülü bi bebekti ve hiç böyle yememe yada kilo alamama gbi bir sorunu olmadı evet çok kusar ama bir dönemden sonra geçiyoo aslında buse sana yardım edebilirdi bu konuda bi soralım bakalım yazar belki
tekrardan geçmiş olsun allah kolaylık versin canım  :amin: :amin:

oozge

bal_küpü
cok gecmıs olsun cnm melegıne :-[ :-[
inan uzuldumm
bnmde bı akrabamın oglunda reflu vardı hatta ben bu rhtsızlıgı ılk ozmn ogrenmıstım ama bebeklerde cok sık gorulen bısey artık bu reflü ve geçici bırsey canım bu yedıklerını sındırememekle ve yemek borusuna gerı gelmesıyle alakalı bırsey

mumkun oldugunca az ve sık emzir :icon_thumright:
ne cok tok ne de cok aç olmaması gerekıyo bu en buyuk etken canımmmm

ve kımseye ınanma bu konuda aldırış etme
maşallahhh bnm dedıgım cocuk koskocaman oldu ve gayette ıyı kılosu :icon_thumright:
tek sorunu yaglı aburcubur yıyemıo ve cıkolata yıemıo
kakao en baş duşmanı cunku reflünün :icon_thumright:
bendede var reflu oyuzden blıorm doktroum soylemıstı

mumkun oldgncada mamaya gectıgınde yaglı yedırmemeye calış,portakal suyu vs. vermee kesınlıkle.

sütün cok yaglıysada kusuyo olablr refluden kaynaklanıp cnm

uzattım sanırm farkndayımm
tekrar gecmıs olsunn
öp melegını benm ıcın :flowers:

nilefem

slm benim 2 yaşıında kızım var 6 aylıkken reflü tanısı kondu ve çok zor bir 6 ay tedavi süreci  geçirdik allah yardımcın olsun ama şimdi allaha şükürler olsun çok ii 6 ay sürekli olarak 4  ayrı ilaç kullandık 6 ay sonunda azaltarak bıraktık ve şimdi ara ara çok öksürüğü olursa bir tanesini kullanıyoruz bebeğini çok ii kolla ve ii bir pediatriste başvur verdiği ilaçları çok dikkatli kullanırsan kolay atlatırsın en azından 2 aylıkken tanın konmuş biz 6 aya kadar ne olduğunu bilmeden gidipi gelip birsürü antibiotik kullandık şanslısın allah acil şifalar versin çok geçmiş olsun