27 Nisan , 2024, 20:26:46

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

En Erken Gebelik Belirtileri ...

Başlatan naz_pinar, 19 Ağustos , 2008, 16:18:03

« önceki - sonraki »

DİLVİN

Alıntı yapılan: (¯`°(F)(ShEkErKıZ)(F)°´¯) - 21 Nisan , 2009, 13:53:53
Alıntı yapılan: ela_OO - 21 Nisan , 2009, 13:48:05
YA BENDEKI BU BELIRTILER HAMILELIK BELIRTILERI MI
COK MERAK EDYORUM

elacım sadece belirtilerle dr. bile sana hamilesin diyemez. yani dr. gittiğinde onlar bile ya test sonucunu değerlendiriyor yada ultrason muayenesi sonucu karar veriyor canım.

ben sihirli küreme baktım  :tongue3: :tongue3: :tongue3:
ela hamilesin yavrumm  :ehi: :ehi: :ehi: :ehi:
***********************************************************************************
İnsanların konuşmayı bilecek kadar akıllı, susmayı bilecek kadar zeki olmamaları ne büyük bir talihsizlik

tılsım

Ela merhaba canım bu söylediklerinle kimse sana kesin hamilesin diyemezki tatlımm 15 gün geçmiş bi test yap bence idrar testinde çıkar zaten çıkarsada gidip kan testi yaptır doktora gidersin zaten hamile değilsende 15 gün gecikme şekerinde dediği gibi normal değil

Thanks to ImageShack for Free Image Hosting

ela_OO

İLGİLENDIGINIZ İÇİN ÇOK TEŞEKKUR EDERİM ALLAH İSTEYEN HERKESİN KUCAGINI BİR BEBEK VERİR İNŞALLAH :amin:

(¯`°(F)(ShEkErKıZ)(F)°´¯)

Alıntı yapılan: ela_OO - 21 Nisan , 2009, 13:59:44
İLGİLENDIGINIZ İÇİN ÇOK TEŞEKKUR EDERİM ALLAH İSTEYEN HERKESİN KUCAGINI BİR BEBEK VERİR İNŞALLAH :amin:

inşallah canım rabbim gönlünüze göre versin :amin: bu arada seni hamiş olmak isteyenler sayfasınada bekleriz. linki gönderiyorum aşağıda canım.

http://www.bebegimonline.com/forum/index.php/topic,5267.new.html#new
Gelde Bizim Olsun Tüm Mutluluklar, Beklemeye Sabrım Gücüm Kalmadı!...

DİLVİN

Alıntı yapılan: ela_OO - 21 Nisan , 2009, 13:59:44

amınnnn :amin: :amin: :amin: :amin:
***********************************************************************************
İnsanların konuşmayı bilecek kadar akıllı, susmayı bilecek kadar zeki olmamaları ne büyük bir talihsizlik

tuana16

arkadaşlar en erken hamilelik belirtisi ne zama başlar?
ve bir ayetin sıcaklığı sarıyor yüreğimi 'Allah sabredenler ile beraberdir'

gülay t.

Tuanacım canım bu belirtiler kişiden kişiye değişir gerçi ama eğer adetten önce ortaya çıkacaksa genelde hamile kaldıktan birkaç gün sonra göğüslerde hafif hafif ağrılar başlar ancak dokununca hissedilen bir ağrıdır bu. Zaman geçtikçe bu ağrı daha da artar. Ve bazısında adete yakın yorgunluk ve uyku hissi olur, kasık ağrısı olabilir adetten 1 hafta veya 10 gün önce başladığı da olur bu belirtilerin adet geçince başladığı da. Ama çok sabırsızım diyorsan adetine biraç gün  kala kan testi yaptığında eğer gebelik varsa çıkar. Oran biraz düşük olabilir ama  varsa muhakkak çıkar canım.

ela_OO

bence olabilirsin canım. hemen bi test yapmanı öneririm ve sonuca göre dr. görünmelisin. çünkü hamile değilsen bile 15 gün gecikme normal değil.
[/quote]

mrb sizlerle konuştuktan sonar test yaptım ama sonuç negatıf çıktı hamıle değilmişim dr psikolojik olarak gecıkmıiş olabilecegini söyledı ılglnlz içn çok tşk edeim
çok kotu bı hayal kırıklıgı oldu benım için sanırım kendımı çok odaklamısım hamıle olmaua olmayınca bir çokuntu oldu benım için

efsane

uzulme cnm stres yapma bukadr rabbim ol dedimi olur vallahi gecen babaannem diodu biz ole dr falan folik asit  yumurtlama gunu bilmeyiz ALLAH vriodu dedi yani korunupta hamile kalan kac kisi var ALLAHIN izniyle sende hamis olursun uzme kendini bole yaparak gebeligini zorlastiriosun meleginin gelmesini gece birakiosun rahat ol relax ol cnm optum :opucuk: :opucuk: :opucuk:

ela_OO

ilgilendıgın için saol insan ne kadar kendını motıve etmeye çalışsada olmuyor işte Allah hayırlısını nasıp etsın
saol çok tşk ederim sana  :crybaby2:

pespembe82

kızlar inşallah hepimiz bir gün bu belirtilerin hepsini yaşarız.tez günde kabul etsin rabbim  dualarımızı.

sosbebek

merhaba ben de aranıza yeni katıldım. erken gebelik belirtilerinizi okuyunca hepsinin bende de olduğunu farkettim . ben üç yıldır doğum kontrol hapı kullanıyorum. geçen ay bıraktım. adetim şu an tam 6 gün gecikti ve 6 gün boyunca 2 kez gebelik testi yaptım evde. ikisi de negatif çıktı. kızlar sorun şu ki bu belirtilerin çoğu psikoljik kökenli ve kendi vücudumuzun uydurması olan bu durum sadece hayal kırıklığına sebep olmuyor.

bir arkadaşım iki yıl boyunca uğraşıp hamile kalamıyordu ve burayı dikkatli okuyun lütfen, doktorunun söyledikleri de oldukça şaşırtıcıydı. her ay, acaba bu ay hamile miyim , evet bütün bütün belirtiler var kesin hamileyim şeklindeki inancımız ve hevesimiz hamile kalmayı engelliyormuş. çünkü vücut kendini hamile hissettiği için süt bezleri harekete geçiyormuş ve bu durum hamile kalmayı engelliyormuş. diyeceğim o ki, tabiki kolay değil ama biraz akışına bırakmak gerek.gerçi ben bile ilk aydan  bu kadar havaya girmişken uzun süredir uğraşanlara hak vermiyor değilim. ama rahat olmaya mecburuz.

yıldız_elif

merhaba ben yeni kayıt oldum siteye,bakıyorum da herkes bebek istiyor ne güzel...ben de istiyorum aslında lakin ana babadan uzakta zor olacak diye cesaret edemiyorum ertelemedeyiz.gerçi daha 6 aylık evliyim lakin insan yuva kurunca o yuvaya renk katacak huzuru artıracak meleği de arzuluyor...inş.1 yıl daha  :)geçirdikten sonra ben de bebeğimi beklemenin heyecanını paylaşabilirim sizlerle...

ceylin eslem

yıldız elif hoş geldin canım ,evet burada çoğu kişi bebek sahibi olmayı çok istiyor.gerçektende dedigin gibi insan yuva kurunca meleginin olmasını daha da çok arzu ediyor.1 yıl sonraya ertelemişsin sen galiba.ama seneye ailenin yanınamı geleceksin.anadan babadan uzakta cesaret edemiyor olabilirsin sonuçta insan böyle bir durumda yanında yakınını, tecrübeli birinin olmasını ister sanırım.inşallah allahım seni çok fazla bekletmez. aslında siz çalışmalara başlayabilirsinizde  zaten 9 ay sürmüyormu,neredeyse 1 yıl olacak.hem öyle korunmayı bıraktıgın ilk ayda olacak diye bişeyse yok olabilirde olmayabilirde.burada bazı arkadaşlarım bırak aylarca uğraşmayı senelerce uğraşanlarda var.sende benim gibi teze gelinmişsin. bende evleneli 8 ay oldu.ilk ayımda hamile kaldım 2 ay sonra düştü.azda olsa tadına baktımya şimdi dahada çok arzuluyorum.uğraşıyoz aylardır daha tık yok şimdilik.bende ailemden ayrıyım mecburen ama böyle bir korkumda yok zaten birazda yeğenlerimden tecrübem var.kendimede güveniyorum.sonuçta herkez zamanla tecrübe kazanıyor ve yanlız bebeğini büyütüyorlar.

BEYAZ_KELEBEK

Alıntı yapılan: ceylin eslem - 28 Nisan , 2009, 00:07:49
yıldız elif hoş geldin canım ,evet burada çoğu kişi bebek sahibi olmayı çok istiyor.gerçektende dedigin gibi insan yuva kurunca meleginin olmasını daha da çok arzu ediyor.1 yıl sonraya ertelemişsin sen galiba.ama seneye ailenin yanınamı geleceksin.anadan babadan uzakta cesaret edemiyor olabilirsin sonuçta insan böyle bir durumda yanında yakınını, tecrübeli birinin olmasını ister sanırım.inşallah allahım seni çok fazla bekletmez. aslında siz çalışmalara başlayabilirsinizde  zaten 9 ay sürmüyormu,neredeyse 1 yıl olacak.hem öyle korunmayı bıraktıgın ilk ayda olacak diye bişeyse yok olabilirde olmayabilirde.burada bazı arkadaşlarım bırak aylarca uğraşmayı senelerce uğraşanlarda var.sende benim gibi teze gelinmişsin. bende evleneli 8 ay oldu.ilk ayımda hamile kaldım 2 ay sonra düştü.azda olsa tadına baktımya şimdi dahada çok arzuluyorum.uğraşıyoz aylardır daha tık yok şimdilik.bende ailemden ayrıyım mecburen ama böyle bir korkumda yok zaten birazda yeğenlerimden tecrübem var.kendimede güveniyorum.sonuçta herkez zamanla tecrübe kazanıyor ve yanlız bebeğini büyütüyorlar.

canım zaten herşey annede bitiyor.tamam tecrübe tabiki gerekli ayrı bişey ama sonuşta eski zamanlarda yaşamıyoruzki.netten bakabilirsin veya doktorlara sorabiliyorsun ne bilim .
bencede elifcim çok bekletme.burdaki birçok arkadaş aynı şeyi söylüyor önce biz istemedikçisteyince kendi gelmedi. :y25: