En Erken Gebelik Belirtileri ...

Başlatan naz_pinar, 19 Ağustos , 2008, 16:18:03

« önceki - sonraki »

мiŁenα.

canım eczanelerde satılıyor recetesızde alıyorsdun....

Sağlıklı beslenme için hamilelik öncesi de hamilelik süreci kadar önemli. Özellikle folik asid söz konusu olunca. muhtemelen folik asidi biliyorsunuz ya da en azından bu sözcüğü duydunuz. Ancak hamilelikte bebeğin gelişimi üzerinde çok etkili olduğu ileri sürülen folik asid içeren gıdaları sofranızdan eksik etmemelisiniz. Çünkü nöral tüp defekti adı verilen doğumsal sakatlıkları önlemeye yardımcı olduğu biliniyor.

Özellikle spina bifida hastalığının (bu bebeklerde omuriliğin bir kısmı açık doğuyor) sofranızda folik asid açısından zengin olan karaciğer, yeşil sebzeler ve baklagilleri eksik etmeyin. Hamilelik başladıktan sonra ilk 12 hafta kullanmak üzere uzmanınızdan sizden folik asid içeren preperatları almanızı isteyeceğini de bilmelisiniz.

Ancak sebze ve meyvelerden uzak besleniyorsanız bu konuda bir uzmana başvurarak daha fazla bilgi edinmelisiniz.

:love9: :love7: :love9:

krizantem84

BEn MESELA HAMILE OLMAYI ISTIYORUM ALABILIRMIYIM?folik asit diyince bana direk veriyorlarmi markalari varmi?ben aldigim yere söylesem hamilelik dusunuyorum ve simdiden kullanmayi istiyorum desem nasil kullanilmasi gerektigini söylerlermi bana?cok tsk ederim ayrica aciklamalarniz icin :flowers:

°ღ♥ღ°AşK-ı DeRuN°ღ♥ღ°

canım benim bende şuan kullanıyorum folik plus benimki

hamiş değilim tabi sormadan söyleyim eczaneden alabilirsin ben günde iki defa alıyorum

krizantem84

tmm cnm cok tsk ederim bende alicam sendemi hamilelik düsünüyorsun?

°ღ♥ღ°AşK-ı DeRuN°ღ♥ღ°

evet canım nasip olursa inşallah

krizantem84

insallah pinarcim hayirlisiyla insallah :amin:

Balböceği

pinarim hosgeldin bu folik asit bende kullana bilirmiyim

yasmin35

kızlar dün akşam bebişimi gördüm ulturosonda leke gibi bişeydi 9mm kese önümüzdeki ayın 15 de gidicem kalbini dinlicez bu arada 24 günlük müş bizim ufaklık:) cünyır
YAŞASIN BENİMDE Bİ BEBİŞİM OLUCAK ALLAHIN İZNİYLE     22/10/2009 HAMİŞ OLDUĞUMU ÖGRENDİM

мiŁenα.

:nazar: :nazar: :nazar: :nazar:masallah yasemın

krızantem canım kullan gebe kalmadan once baslıyorsun bır kutu 3 ay yetıyor....

cok yararlıı :icon_thumright:

ceylin eslem

Alıntı yapılan: yasmin35 - 24 Ekim , 2009, 09:03:23
kızlar dün akşam bebişimi gördüm ulturosonda leke gibi bişeydi 9mm kese önümüzdeki ayın 15 de gidicem kalbini dinlicez bu arada 24 günlük müş bizim ufaklık:) cünyır
çok güzel canım bebişini ultrasyonda görmene sevindim.24 günlükse 3 hafta dahaa.ama bu kadar erken kese görünürmüydü yaa kafam karıştı.5 haftadan sonra görünüyo diye biliyodum.neysee inşallah kalp atışlarınıda duyarsın.

yasmin35

amin bizim ufaklık bizi çok bekletti ya gelince naz yapmadı gösterdi kendini hem vajinal ulturosonla bakmadı karnımdan baktı dr gördük işallah heycanlıyım kalp atışlarını duyarız işallah allaha dua ediyom darısı herkezin başına demek gözükmek bünyeden bünyeye degişiyo demek
YAŞASIN BENİMDE Bİ BEBİŞİM OLUCAK ALLAHIN İZNİYLE     22/10/2009 HAMİŞ OLDUĞUMU ÖGRENDİM

krizantem84

yasemin35 ALLAH INSALLAH ELINIZE ALMANIZIDA NASIP ETSIN :nazar: :nazar: :nazar:

yasmin35

мiŁenα.

ozturkish_ela

Alıntı yapılan: yasmin35 - 24 Ekim , 2009, 10:46:47
amin bizim ufaklık bizi çok bekletti ya gelince naz yapmadı gösterdi kendini hem vajinal ulturosonla bakmadı karnımdan baktı dr gördük işallah heycanlıyım kalp atışlarını duyarız işallah allaha dua ediyom darısı herkezin başına demek gözükmek bünyeden bünyeye degişiyo demek
yasmin canım biz seninle aynıyızz vallaa benimde karnımdan baktı ve gördüüü dr daha ufacık küçück dediiii çok heyecanlandım yaa ama içim çok rahatlladı  o sözleri duyunca allaha çok şükürr bugünleride yaşattıı darısı artık tüm isteyenlerin başına  :amin: :amin: :amin: