Cinsiyet takıntınız var mı?

Başlatan elen, 13 Ağustos , 2008, 18:35:15

« önceki - sonraki »

.:.Zamansız.:.

ilk hamile kaldığım vakitlerde erkek çocucuğumun olmasını çok istedim
rabbim biliyor yaa içimden hep erkek geçti , doktor ilk kız dediğinde eminmisin bidaha bak falan dedim :ehi:
ama bu takıntıdan değil, ilerde bi kızım olursa abisi olsun istediğimden, ama kayınvalidemin erkek istediğinide biliyordum :D
eşim kız istiyordu, kızım olsun diyordu, rabbim bana önce kız çocuğu nasip etti..çok mutluyum..
sağlıklı sıhatli hayırlı evlatlarımız olsun yeterki..kız erkek ne fark ediyor  :amin:

CeRoXiMo

Hamile kalana kadar kız bebek delisiydim,  oğlum olsun istemezdim,
hamile kalıp düşük riskleri, bir sürü problem çıkınca anladım ki cinsiyetin
benim için hiçbir manası yokmuş. Çevremdeki hiçkimse için de önemi yokmuş.
Ya da ben öyle sinirli ve cevapları hızlı yapıştırıyorum ki söyleyemiyorlar :) :) 
10kızım olsa da benim 10 oğlum olsa da, yeter ki sağlıklı doğsun, sağlıklı olsun.

Balböceği

Alıntı yapılan: esra26 (eda_m) - 05 Temmuz , 2010, 15:43:06
:ehi: :ehi: edoş alemsin valla bende hiç düşünmediydim erkek olursa ne düşünürler diye öğrendim  :ehi: :ehi: :ehi: :ehi:  sizdede erkek mi kıymetli yoksa bizim sülalede erkek bol olunca kızlar kıymetli oluyo  ;D
yo hayir hepsinin kizida var ogluda ben hep kiz istemisimdir saglikli olsunda onemi yok  :k06:
ama su var eltilerimi bi gor once erkek olsun demeye basladilar hayirlisiyla bi dr gidim neymis ogrenim o zaman laflarini vercem simdi bekliyorum  :ehi: :ehi: :ehi: :ehi:

**Gül**

Bekarligimdan beri hep oglum olsun istemisimdir. Bunun soy devami gibi bir konuyla alakasi yoktu ama nedense hep erkek bebekleri cok severdim. Ama bebegimin haberini aldiktan sonra bu dusunceden eser kalmadi bende  :D Suan tek dusundugum saglikli olmasi :binkybaby: Esimde ayni fikirde benimle. Benim ailemde kimsenin takintisi yoktur cinsiyet hakkinda  Esimin ailesindende ayni tepkileri alinca bu konuda sıkıntımda yok artık :hieyt: Kiz olsun erkek olsun hicbir onemi yok aslinda. Asil onemli olan saglikli ve hayirli bir evlat olmasi. Insallah hepimizin evlatlari boyle olur  :amin: :amin: :amin:
Minik Bir Ask Dogdu
     22/01/2011

SiRiNe

Allah böyle cahil dusunen insanlara ilk once bana hidayet versin :amin:
ben  cevremdeki insanlara dusuncelerimi söyledigimde bana inanmiyorlar
2 kizim oldugu icin illa kendimi zorlamam sartlandirmam gerekmez
bana soruyorlar ee hadi 2 erkek olsun birde veya
gelecek sefere bide erkek olsun ki normal bir dusunce
bende hayirlisi insaallah tabiki saglikli hayirli olsunda diyorum kizda olsa cok sevinirim
hadi canim samimi degilsin sen simdi iki kizin var hicmi uzulmezsin kiz olursa diyorlar
bende neden uzuleyim hic gebe kalamzsam cok uzulurdum diyorum susuyolar
cogu kadin kendini zorlanmis hissediyor erkek dogurmak zorunda kaldigini dusunuyor baski
cevrenin baskisi esin kaynanin ailenin...
farkli cinsiyeti istiyorsaniz kendiniz istediginiz icin gebe kalin ve dua edin edelim rabbim hayirli sagliklisindan nasib eder insaallah

Balböceği

Bende bekarligimdan beri ilk cocugum kiz olsun isterdim oyle erkek-kiz takintim yok ama
ne biliyim rabbim herkesin gonlune gore versin  :amin: bazi kaidnlarin kocalari cabalar erkek olsun diye
bazi kadinlarda erkek ister olumune kadar bir tanidigim sezeryanla dogum yapti 3 kez ucude kiz oldu
birini gecen sene dogurdu bu sene yine hamileymis yine kizi olcakmis  kadin illa erkek olcak diye diye kendini yirtiyormus
dusunun ablasinin bacisinin ogullarina imreniyormus ablasi oglunu cagirdigi zaman benim yanimda oyle deme diyormus  ::) bence su gonlumuzu biraz sakinlastirsek belki mevlam gonlumuze bakar boynumuza takar  :amin:

elif35

vallaha annelerin cinsiyet takıntısı olmuor ama çevredekilerin oluyor bence erkek çocuk takıntısı sağlıklı hayırlı olsun demezlerde kaynatamda kend adını koydurtçakmış da erkek olsaymışmış keşke oldu canım yaşlı ismini koymam ben oğluma ama çok şükür kıızm oluyor sağlıklı hayırlı olsun önemi yok ama bu isim olayı yüzünden iyiki de Rabbim bir evlat vericek diyorum doğuma şurda 1-2 gün kaldı kaynatam ne yapıyon kızım iyimisin diye halimi hatrımı sormadı çocuk olunca da onun ismi koncakmış nerde o yoğurdun bolluğu bende bu olaya kızıyorum işte hem napıyon deme hemde ismini koydurt  :caca: :caca:

ceylin eslem

ben bekarlığımdan beri hep kızım olsun isterdim.seneler öncesinden  sibel canın kızının adı melisa yaa.bende taa o zamandan beri melisa ismine bitiyorum hep derdim birgün kızım olursa adını melisa koyacağım.bizim ailede erkekler hayırsız çıktıgı için biz  ablalarımla  o yüzden erkek çocuk istemezdik.2 ablamında gönüllerine göre oldu.şimdi sıra bende hep diyorum hayırlı bir evlat olsun kız erkek farketmez.ama gönlüm kızdan yana.kocam içinde farketmiyor ne olursa razıyım diyor.hamileliğimin ilk ayında hep erkek gördüm rüyalarımda hep erkek hissettim.ama şimdi ne kız ne erkek hiçbirşey hissetmiyorum.allahım bana hayırlı evlat versin.

gülfer

Alıntı yapılan: ★DuYGu★ - 07 Ağustos , 2010, 02:48:37
Allah böyle cahil dusunen insanlara ilk once bana hidayet versin :amin:
ben  cevremdeki insanlara dusuncelerimi söyledigimde bana inanmiyorlar
2 kizim oldugu icin illa kendimi zorlamam sartlandirmam gerekmez
bana soruyorlar ee hadi 2 erkek olsun birde veya
gelecek sefere bide erkek olsun ki normal bir dusunce
bende hayirlisi insaallah tabiki saglikli hayirli olsunda diyorum kizda olsa cok sevinirim
hadi canim samimi degilsin sen simdi iki kizin var hicmi uzulmezsin kiz olursa diyorlar
bende neden uzuleyim hic gebe kalamzsam cok uzulurdum diyorum susuyolar
cogu kadin kendini zorlanmis hissediyor erkek dogurmak zorunda kaldigini dusunuyor baski
cevrenin baskisi esin kaynanin ailenin...
farkli cinsiyeti istiyorsaniz kendiniz istediginiz icin gebe kalin ve dua edin edelim rabbim hayirli sagliklisindan nasib eder insaallah

evet doğru diyosun çevrenin baskısıyla insan kendini erkek doğurması gerektiğini sanıyor

benim hiç öyle bir takıntım yoktu ama ilk bebeğimin erkek olmasını isterdim kız olursada asla üzülmem

düşük falan yaşayınca kız erkek farketmez diyordum ama bir akarabamızın gelini erkek çocukları çok seviyo kızlardan

nefret ediyo benimde erkek istediğimi bildiği için senin kesin kızın olucak bak görürsün diyordu ilk başlarda farketmez

diyordum ama bunu zamanla öyle bir hırsla ve inatla söylemeye başladıki sırf beni kızdırmk için annemde kız kardeşimde

senin kızın olucak diyodu ve bende kendimi erkek olucak diye şartlandırmaya başladım her gece ağlayarak dua ettim rabbime

allahım senden önce hayırlı eli ayağı düzgün aklı fikri yerinde sağlıklı bir evlat istiyorum nolur şu çevredekilere inat

erkek nasip et diyordum.beni her gördüğünde senin kesin kızın olucak demesi beni dahada hırslandırıyordu birde bigün

o gelinin ablasıyla karşılaştık bendede bebeğin 11 haftalık ultrason resmi vardı elimde bi bakayım diye elimden aldı

aaaaaaaaa bu ne kadar kıza benziyo dedi ve ben artık kafayı yiyecektim hergece heran dua ediyordum rabbime

ve cinsiyetini öğrenme günü geldi çattı ve hemen ogün yanına gittim ve dktrn pipisini çekip verdiği ultrasonu gösterdim

oğlum olucak dedim aaa zaten ben biliyordum erkek olucanı dedi ve şok oldum hani kız diyodun dedim ya ilk başta

kız hissediyordum ama şimdi erkek hissediyorum dedi meğer annem benim üzüldüğümü görünce birgün önce yine gülferin

kızı olucak demiş annemde buna ağzına geleni söylemiş,şimdi yine benimle uğraşıyo sen kesin erken doğum yapıaksın

prematüre doğucak bebeğin diyo hemde bunu 27.haftamdan sonra söylemeye başladı hiç birşey demiyorum allaha havale ediyorum  :caca: :caca:

şimdi yanlış anlamayın benim için farketmez çok şükür şimdi bir oğlum olucak

ama yine hamile kalırsam birde prensesim olsun isterim onun tadıda birbaşka  :love9:

kusura bakmayın uzun yazmışım ama o kişiye çok kızgınım  :cildir:

Balböceği

Gulfercim cok iyi anliyorum cnm buyuk elti benle cok ugrasti
hamile kaldim bu sefer ikiz ikiz diye tutturdu oglan olcak derdi 2. kaynana saniyor kendisini  :violent1:
valla ben hep once eli ayagi duzgun olsun sonrada bir kizim olsun isterdim ilk cocugumu drun ihtimal uzerine kiz demesine elti hanim verdi veristirdi rabbim islah etsin yani simdi bu ayin sonunda dr gidecem insallah kesinlesir kizim olacagi bu sefer gorur ben agzimi acipta tek kelime etmedim ve hala lafi gecse kiz-oglan lafini duysa cok konuyor
madem oylede senin gelininde ugrasiyor olsun diye ah ah bana yaptiginin cezasini cekiyorlar allah biliyorya  :-\

°o.O євяυ O.o°

boşvern kızlar yaa takamayın milleti bebeğimiz oluo yaa ona şükredelim kaç senedr bekleyenler napsın o zmn cinsiyetin hiçbir önemi yok bnce yeterki evlat olsun

:love9:  :love9:   :love9:  :love9:

gülfer

ya bukadar güzel birşeyin takıntısı olmamalı rabbimin bir mucizesi ya kimisi hamile kalmak için servetini ortaya koyar

olsunda ne olursa olsun bizim eski bir tanıdığımız var yıllardır çocukları olmuyo 20-25 sene kadar tam bilmiyorum çok

mutlular ama olmuyo işte geçenlerde duydum bir çocuğumuz olsunda sakat olsun demiş ya düşünün adam evlat hasreti

içinde yanıyo    ama bizim cahil insanlarımızda kız olunca bir başka bakıyolar insana ne diyim allah akıl fikir versin

edacım bak olmuyo diyosun rabbim nasıl soruyo senin hesabını ama allah ıslah etsin

ya benim en çok erkek isteme sebebim önce o anlattığım şahıs sonrada eşim ve ailem için çok istedim annemin

tedaviyle zor oluyo çocuğu benden önce iki erkek kaybetmişler biri doğmuş biraz yaşamış biride 5 aylık hamileyken

düşürmüş kendileri erkek evlat sevgisini benim çocuğumda yaşasınlar istiyorum onlarda çok istedi.birde eşimin arkasında

yanında benden başka kimsesi yok bir oğlu olursa ilerde birbirlerine destek olsunlar istedim yoksa benim için hiç farketmez kız yada erkek rabbim herşeyin hayırlısını nasip etsin  :amin:

Balböceği

haklisin kizlar benim cok gozumun yasimi dokturup ahimi aldilar
yazarken bile cok uzulup yazdim  :y25:

Balböceği

evlendigim 4 5 ay gozumun yasini akittilar
esimle arami bozdular ister kotu niyetle konussunlar ister konusmasinalr dillerine sahip ciksalar nolur
vay be laf iste tam gununde acilirmis gecen sene bu zamanlar yeni evliyim 2. ayimdayim orucluyum tabi
evine misafir etmis elti hanim milletin icinde sanki bana cocukmu doguracak dedi ogun sabah kadar aglamistim
kin degilde nefret duyuyorum bazen dusundugum zaman simdi kendi aglasin umrumda degil

SiRiNe

Canlarim birakin duayi o kadar takintili insanlar varki cinsiyet secimiyle ugrasiyorlar guyya insan kendisi cinsiyetini secebiliyormus.(  rus takvimi cin takvimi hic bir sey
belirli gunlerde esleriyle beraber oluyorlar cat ignesi felan filan iste yumurta catladiginda iliski oglan olurmus yumurta catlamadan ;nce yapilan iliskide kiz olurmus :ehi: :ehi: :ehi:
böcugum anlayamadim simdi senin eltin sana ikiz kizmi dogurman gerek dedi yada oglanmi olmasi gerek dedi anlayamadim canim :icon_scratch:
ne kadar sacma dusunceler bunlar offf ya saglikli olmasi yetmiyormuuu bir laf vardir bir musibet bin nasihattan iydir, rabbim göstermesin sakat bir cocuk verdiginde yanarak keske kiz olsaydida saglikli olsaydi derizz belkideee
benim kayinvalidem cok sevinmisti kizlarim oldugunda hatta ruyasinda görmus ve bizden habersiz kiz elbiseleri almis doldurmuss
kizlarim oldugu icin cok mutluyum dusunuyorumda bunlar 15  16 17  yasina gelecek arkadasim gibi olacklar 2 tane rahat ederimmm ilerde :k06:
ha istermiyim evet isterim eger ilerde oglum olursa sagliklisindan sevinirim  olmazsada sevinirim vallahi ama bunu takinti yapmam asla sonucta nasibimde olan rizkimin bana can vermeden bana ulasacagina kanat ediyorum.
bu sekilde dusununce hayatta hic bir zaman uzulmez insan aslinda herseyde bunu dusunmek gerek nasib nasib nasib :k06: