28 Nisan , 2024, 22:57:49

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

Tecrübeli anneler Beşik mi, yoksa oyun parkı mı daha avantajlı???

Başlatan tubis, 12 Ağustos , 2008, 20:21:55

« önceki - sonraki »

elif35

Alıntı yapılan: havuç - 28 Eylül , 2010, 20:18:03
bende park beşik alcam
peki park beşiğe uyku setimi aldınız nevresim takımı mı
park beşiğe uyku seti olmuo diolar
kararsız kaldım    :icon_scratch: :icon_scratch: :icon_scratch:

ben yazın doğum yaptığım için kaynanama pike takımı diktirdim uyku seti olur mu olmaz mı bilmiyorum ben daha burda havalar sıcak o yüzden ben daha pike takımını kullanıyorum

ღ♥ღคşкเ๓ςเ๓ღ♥ღ

*2 katlı hamaklı oyun parkı
*Ön tarafında ki fermuarlı eşya gözüne bebeğinizin eşyalarını koyabilirsiniz
*3 adet malzeme koyma cebi
*2 Kademe ayarlı müzik ve titreşim
*Sallanma aparatı sayesinde beşik gibi sallanabilir
*Kolay katlanır ve az yer kaplar
*Özel taşıma çantası sayesinde katlandığında rahat taşınır
*Ölçüleri : 46x81cm
*Garanti Süresi : 24 ay

KIZLAR MERHABA BEN ESİLAYA YATAK ODASI İÇİN BÖLE PARK YATAK DÜŞÜNDÜM 6 AYA KADAR YATAK ODAM ÇOK AMA ÇOK KÜÇÜK BUNLARIN BUYUKLERİ İMKANSIZ SIĞMASI SİZCE SAGLIKLI OLUR MU BİDE BU EBATTA ARANIZDA KULLANAN OLDUMU ÖNERİLERİNİZİ BEKLİYORUZ KIZIMLA  :k06:  ;D

:amin:"Lα iℓαнє iℓℓα єηтє ѕüвнαηєкє iηηi кüηтü мiηєz zαℓiмiуη"  
мαşαℓℓαн A.E.OLUN.               [/url

toprakk

caanım sadece altı ayına kadarsa park beşik gereksiz sepet beşik alabilirsin
Make a pregnancy ticker

SENİNLE VAR OLDUM ,SENİNLE VARIM SIKI TUTUN ANNENE

♥ღ♥ JADE ♥ღ♥

sadece 6 kullanıcaksan sepet gıbı sallananbeşikler var onlardan al derim
ALLAH IM BANA VERMİŞ OLDUGUN EMANETlerini BANA BAGISLA YA RABBİM

doğangüneş

ama kevserin gösterdiğide sanırım parkyatakların en küçüğü sepet beşik ebatlarında değil mi kevsercim?? sadece 6 ay kullanacaksan madem bence uygun fiyatlı olanı al..sepet yada park..ama şunu düşünürsek bazı bebekler çok erken hareketlenebiliyorlar bunun alt kademeside var öyle bi durumda alta indirme ihtimalin de olduğundan sanırım parkyatak sepetten daha makul bir seçim olacaktır..

ponçik

bence bunlara hiç gerek yok , çocugunu doğar doğmaz kendi yatağına ve kendi odasına alıştırman en mantıklısı , büyüdükçe aklı erdikçe istemeyecek ve daha çok zorluk çekeceksin
ayrıca zaman o kadar hızlı geçiyor ki alınan birçok şey için "boş yere para vermişiz hiç gerek yokmuş" diyor insan
eğer ki gece ağlarsa duymam vs endişelerin varsa , hiçbiri kalmıyor emin ol
benim eşim yanında ramazan davulcusu çalsa uyanmaz  ;D  ama kızımız azıcık mızıldansa uyanırdı
yine de karar senin tabi ki  ;)

doğangüneş

ponçik

Kevserin resmini koyduğu da sanırım oyun parkının bir beden ufağı ama beşikle kıyaslayınca bence de oyun parkı 3 sene önce de yazmışım zaten  :laughing7:

Alıntı yapılan: g10ca - 13 Ağustos , 2008, 11:04:37
Tuğbacım benim kızım 23 aylık ve hâlâ park yatakta yatıyor, hatta ilk park yatağında acemi olduğumuz için katlamaya çalışırken kırmıştık  ;D
ama ona rağmen -ki o zaman 9 aylıktı- yine park yatak aldık
ilk doğduğu zamanlar ek aparatı sayesinde üst kademede yatırıyorsun, hem senin için rahat oluyor ,
çünkü hem şişlik, hem dikişler, bebeği yatağın içinden eğilip almayı zorlaştırıyor
ama üst kademede olduğu için rahatlıkla alabiliyorsun
yani üst kademe derken yine yaklaşık bi 15-20 cm içeride oluyor o seviye , bebeğin düşmesi filan mümkün değil
3-4 aydan sonra dönmeye başlayınca o kademeyi çıkarıp parkın içine ortopedik yatak alıyorsun ,
bence park yatak çok kullanışlı
ama tabi karyola tipi büyüyen yataklardan,  ayaklanınca çıkar gibi düşünceler oluyor da , park yatakta olmuyor mu diyebilirsin
maalesef o yönden biraz tehlikeliler
Eylül 4-5 defa düştü , yatağın kenarlarında tutunup kendini yukarıya ittiriyor, bir ayağını yatağın kenarına koyup hoop aşağıya iniyor
eğer kendini çok hızlı ittirirse dengesini sağlayamayıp düşüyor  :'( bu da park yatağın olumsuz tarafı
yine de bir çocuğum daha olsa yine park yatakta yatırırdım  :icon_thumright:
dediğim gibi Eylül 2 yaşına geldi hâlâ park yatağı kullanıyoruz  :opucuk:

beşik Zuhal'in dediği gibi tamamen süs olarak kalıyor, ben almadım , iyiki de almamışım

bu arada biz oyun parkı olarak da kullanırız demiştik ama hiç gerek kalmadı , daha doğrusu kapalı alanda bunaldığı için ve çabuk emekleyip yürüdüğü için park olarak kullanmaya ihtiyaç duymadık  :aferin:

Allah hayırlısıyla yavrunu  :binkybaby:  kucağına almayı nasip etsin  :amin:

ღ♥ღคşкเ๓ςเ๓ღ♥ღ

Alıntı yapılan: toprakk - 12 Eylül , 2011, 17:32:24
caanım sadece altı ayına kadarsa park beşik gereksiz sepet beşik alabilirsin
CANIM PARK BEŞİK ALMAMIN SEBEBİ KATLANABİLİR ÖZELLİĞİ VAR 6 AYDAN SONRA KATLAYIP 2.BEBEYE KULLANABİLİRİM DİYE DÜŞÜNDÜM  ;)
Alıntı yapılan: ♥ღ♥  JADE  ♥ღ♥ - 12 Eylül , 2011, 17:41:51
sadece 6 kullanıcaksan sepet gıbı sallananbeşikler var onlardan al derim
CANIM DEDİĞİM GİBİ AMACIM SONRADAN ONU KALDIRMAK BASKA YERE KOYMAK DOLABA VS.. BU KÜÇÜÇÜK BAVUL GİBİ OLUYOR KATLANDIĞI ZAMAN  :icon_thumright:
Alıntı yapılan: doğangüneş - 12 Eylül , 2011, 17:45:02
ama kevserin gösterdiğide sanırım parkyatakların en küçüğü sepet beşik ebatlarında değil mi kevsercim?? sadece 6 ay kullanacaksan madem bence uygun fiyatlı olanı al..sepet yada park..ama şunu düşünürsek bazı bebekler çok erken hareketlenebiliyorlar bunun alt kademeside var öyle bi durumda alta indirme ihtimalin de olduğundan sanırım parkyatak sepetten daha makul bir seçim olacaktır..
EVET CANIM EN KÜÇÜĞÜ FİYATI 90 TL
Alıntı yapılan: g10ca - 12 Eylül , 2011, 17:52:30
bence bunlara hiç gerek yok , çocugunu doğar doğmaz kendi yatağına ve kendi odasına alıştırman en mantıklısı , büyüdükçe aklı erdikçe istemeyecek ve daha çok zorluk çekeceksin
ayrıca zaman o kadar hızlı geçiyor ki alınan birçok şey için "boş yere para vermişiz hiç gerek yokmuş" diyor insan
benim eşim yanında ramazan davulcusu çalsa uyanmaz  ;D  ama kızımız azıcık mızıldansa uyanırdı
CANIM 40 I ÇIKANA KADAR YANIMDA OLMASI LAZIM DİYE DÜŞÜNDÜM NE BİLEYİM  :dontknow:
Alıntı yapılan: doğangüneş - 12 Eylül , 2011, 17:56:44
oyunparkı derim gözüm kapalı bi şekilde... ;)
TESEKKÜRLER FİKRİN İÇİN

ponçik

Alıntı yapılan: ღ♥ღคşкเ๓ςเ๓ღ♥ღ - 12 Eylül , 2011, 18:00:23
EVET CANIM EN KÜÇÜĞÜ FİYATI 90 TL
Alıntı yapılan: g10ca - 12 Eylül , 2011, 17:52:30
CANIM 40 I ÇIKANA KADAR YANIMDA OLMASI LAZIM DİYE DÜŞÜNDÜM NE BİLEYİM  :dontknow:

nasıl rahat edeceğini düşünüyorsan öyle hareket bence  :icon_thumright:

ღ♥ღคşкเ๓ςเ๓ღ♥ღ

Alıntı yapılan: g10ca - 12 Eylül , 2011, 17:59:13
Kevserin resmini koyduğu da sanırım oyun parkının bir beden ufağı ama beşikle kıyaslayınca bence de oyun parkı 3 sene önce de yazmışım zaten  :laughing7:

Alıntı yapılan: g10ca - 13 Ağustos , 2008, 11:04:37
Tuğbacım benim kızım 23 aylık ve hâlâ park yatakta yatıyor, hatta ilk park yatağında acemi olduğumuz için katlamaya çalışırken kırmıştık  ;D
ama ona rağmen -ki o zaman 9 aylıktı- yine park yatak aldık
ilk doğduğu zamanlar ek aparatı sayesinde üst kademede yatırıyorsun, hem senin için rahat oluyor ,
çünkü hem şişlik, hem dikişler, bebeği yatağın içinden eğilip almayı zorlaştırıyor
ama üst kademede olduğu için rahatlıkla alabiliyorsun
yani üst kademe derken yine yaklaşık bi 15-20 cm içeride oluyor o seviye , bebeğin düşmesi filan mümkün değil
3-4 aydan sonra dönmeye başlayınca o kademeyi çıkarıp parkın içine ortopedik yatak alıyorsun ,
bence park yatak çok kullanışlı
ama tabi karyola tipi büyüyen yataklardan,  ayaklanınca çıkar gibi düşünceler oluyor da , park yatakta olmuyor mu diyebilirsin
maalesef o yönden biraz tehlikeliler
Eylül 4-5 defa düştü , yatağın kenarlarında tutunup kendini yukarıya ittiriyor, bir ayağını yatağın kenarına koyup hoop aşağıya iniyor
eğer kendini çok hızlı ittirirse dengesini sağlayamayıp düşüyor  :'( bu da park yatağın olumsuz tarafı
yine de bir çocuğum daha olsa yine park yatakta yatırırdım  :icon_thumright:
dediğim gibi Eylül 2 yaşına geldi hâlâ park yatağı kullanıyoruz  :opucuk:

beşik Zuhal'in dediği gibi tamamen süs olarak kalıyor, ben almadım , iyiki de almamışım

bu arada biz oyun parkı olarak da kullanırız demiştik ama hiç gerek kalmadı , daha doğrusu kapalı alanda bunaldığı için ve çabuk emekleyip yürüdüğü için park olarak kullanmaya ihtiyaç duymadık  :aferin:

Allah hayırlısıyla yavrunu  :binkybaby:  kucağına almayı nasip etsin  :amin:

O ZAMAN HİÇ DÜŞÜNMEDEN ALAYIM ZATEN 6 AY YATIRACAM BELKİDE 4 AY YATIRCAM BENİM İÇİN ÖNEMLİ OLAN 40  :honk:

ღ♥ღคşкเ๓ςเ๓ღ♥ღ

BİDE SONRADAN HOPPP KATLA KALDIR DOLABA 2. BEBEDE KULLAN TEKRAR SONRADA HAYRINA BİRİNE VER  :icon_thumright: DİYE DÜŞÜNDÜM

ponçik

Alıntı yapılan: ღ♥ღคşкเ๓ςเ๓ღ♥ღ - 12 Eylül , 2011, 18:04:53
BİDE SONRADAN HOPPP KATLA KALDIR DOLABA 2. BEBEDE KULLAN TEKRAR SONRADA HAYRINA BİRİNE VER  :icon_thumright: DİYE DÜŞÜNDÜM

neredeyse 4 yaşına kadar park yatakta yatırdım , hatta karyola almadan önce park yatagın kenarlarını ayaklarıyla vura vura yırtmaya başlamıştı elimde iğne iplik hergün kontrol ediyordum hangi köşeyi diksem diye  :laughing7:

°•.ℓανιηуα.•°

biz de park yatak kullanıyoruz. gayet kullanışlı  :icon_thumright: ilk önce tereddütlerim vardı ama sonra iyi ki park yatak almışım diyorum. taşınabilir olması en büyük avantajı  :icon_thumright:

ღ♥ღคşкเ๓ςเ๓ღ♥ღ

Alıntı yapılan: g10ca - 12 Eylül , 2011, 18:11:24
Alıntı yapılan: ღ♥ღคşкเ๓ςเ๓ღ♥ღ - 12 Eylül , 2011, 18:04:53

neredeyse 4 yaşına kadar park yatakta yatırdım , hatta karyola almadan önce park yatagın kenarlarını ayaklarıyla vura vura yırtmaya başlamıştı elimde iğne iplik hergün kontrol ediyordum hangi köşeyi diksem diye  :laughing7:
:laughing7: ;D