bebeğim için yardım lütfen

Başlatan zeynep07, 11 Ağustos , 2008, 21:52:00

« önceki - sonraki »

zeynep07

tekrar tşk.anlaşılan bilgilerinden baya bir yayrlanacağım

zeynep07

arkadaşlar bu konuda farklı düşünceleri olan varsa önerilerini bekliyorum

ravzahamza

Alıntı yapılan: zeynep07 - 11 Ağustos , 2008, 00:14:23
arkadaşlar ben yeni anne oldum bebeğim 6 aylık ve sütümde baya bir azalma var bubun nedeni dengesiz beslenme  olarak belirledim ama tekrar nasıl sütüm çoğalır lütfen bilgilerinizle yardımcı olun şimdiden tşk.
arkadaşım zaten nedenini belirledim diyosun önce beslenmene dikkat et sonra bol bol su iç vede sık sık emzir bebeğini helede süt geri getirmek için bildiğim kadarıyla gün içerisinde en az 10 defa emzirmen gerekiyor ve bitki çaylarıda içersen papatya rezene destek olabilir kolay gelsin canım :k06: :k06:
VARLIĞINIZLA CANIMA CAN ÖMRÜME ÖMÜR KATTINIZ SİZİ ÇOOK SEVİYORUM CANLARIM

Emine

12 Ağustos , 2008, 12:38:53 #18 Son düzenlenme: 12 Ağustos , 2008, 13:12:55 Emine
Anne sütünü arttırıcı en önemli şey bol bol su içmektir ve gece gündüz demeden 2 saatte bir çocuğu emzirmen tabi bu ilk 6 aylık dönem için geçerli.Bunun dışında bulgur pilavı ve üzüm suyu anne sütünü arttırıyor.Ben hamileliğimde bol bol üzüm suyu içtim ve içer içmez hemen süt doluyordu.15 ay emzirdim kızımı 6 ay anne sütü ile beslendi sadece 5 aylık gibi alerjisi olup olmadığı anlamak için bir iki yoğurt denememiz oldu emzirmedikçe sütün azalır ve sık sağıyorsan pompa ile vs sütün azalır.Ben doğumdan itibaren 2 saate bir 10 dakika bir göğüs 10 dakika diğer göğsü emzirdim gece ve gündüz 4 aylık gibiydi sanırım gece 4 saatte bir gündüz 2 saatte bir emzirdim.Eğer 2 saat geçmeden her istediğinde emziriyorsan süt depolanmadığı için yeni süt üretilememiştir.Bir de süt dolup sertleştiğinde ılık su ile banyo yapıp göğüslerine masaj yapmanı öneririm.Sana Ceylinin 6 aylık olduğunda uyguladığımız doktorumuzun verdiği 1 günlük beslenme planımızı yazayım
7:30 anne sütü
9-10 anne sütü
12-13 1/2 elma+1/2 muz püre veya mandalina suyu+su veya 1/2 elma+1/2 armut püre
15 anne sütü
18 yoğurt
20 anne sütü
22 milupa aptamil 2 ile yapılacak pirinç unlu mama (bunun yerine anne sütü ver ama gece 2 den fazla uyanırsa bunu ver dedi)

Ceylin 6 aylıkken mart ayıydı meyveleri mevsimlik meyvelere göre düzenleyebilirsin.

ponçik

Zeynep merhaba
bende Eminenin söylediklerine katılıyorum
bol bol su içmelisin
eskiler hep şerbetli şekerli şeyler sütü artırır derler ama asıl artıran o şekerli şeylerden sonra bol bol içilen su bence....

Allah yardımcın olsun canım, pozitif olmaya çalış, sütüm kesiliyor,kesilecek diye düşünme
etraftakilere de kulaklarını tıka  :hello:

zeynep07

önerileriniz için çok tşk.bu beslenme proramını bir deneyeceğim ben doğum yaptığım ilk zamanlar rezene çok kullandım süt olsun diye sonra sütüm oldu diye kullanmadım.ve çok sıvı tüketen bir kişiyim günde 2litre su içmek gerekirken ben bununüzerine çıkıyorum ama işte benim yanlışım kızım emmedikçe emzirmemek sanırım