BAHAR ÇİÇEKLERİ (MART-NİSAN-MAYIS 2007)

Başlatan Almiş'inAnniş'i, 03 Mart , 2007, 19:07:24

« önceki - sonraki »

ღ°cerenay.♥.

26 Mayıs , 2007, 23:17:27 #390 Son düzenlenme: 26 Mayıs , 2007, 23:19:58 cerenay
iyi geceler burcu,
bu arada ben şuanda kucağımda alper beyin karnını doyururken tek elle yazıyorum...
bilmem anlatabildimmi :tongue3:

nagiş hoşgeldin
alperinde gazı var , inşallah cerendeki kadar sürmez ,cereninki azalarak bir yaşına kadar sürdü malesef..

biz nurse harveys kullanıyoduk ama bıraktım...cerendede metsil kullaanıyoduk,herikisindede edindiğim kanaatim ,
ilaç versemde aynı vermesemde.
yalnız son bi tesbitim var , su verdiğim zaman gazını rahat çıkarıyomuş ve rahatlıyomuş gibi geldi bana..

doktor su vermene gerek yok demişti , cerendede annemin ısrarıyla az vermiştim su , bu sefer alperde takipettim ,bana öyle geldi ...
deneyen var mı aranızda?

adalet

aslihancim alti aya kadar suya gerek yok bende oyuzden hic vermedim deneskmiki
razicim iyi geceler

canim ben bilirim tek elle yazmani ne sordur benimki surekli kucagimda

nagihan

hayır ben su vermedim. şu an mestil ve zinco kullanıyorum. doktor mestil ver eğerki geçmezse iki saat sonra zinco ver demişti. ama bizimkinin banamısın demediği için ben mestil ile zincoyu aynı anda veriyorum. mesela zincoyu 4 damla değilde 2 damla veriyorum. mestilide 8 damla değilde 5 damla ve bu takdiğide doktorumuza söyledim. güldü. ve şu an mestil ile neo babyyi verdi. mestili kullanıcaz arkasından bir ölçek neo baby tabi pazartesi ilacı alayım o zaman başlıcam

ღ°cerenay.♥.

bizim doktorda cerende ,su vermene gerek yok ,midesi çok küçük suyla doldurma , süt içsin demişti...
bende vermedim ama annemin zoruyla verdik biraz...

bu sefer  alperede aynı şeyi yaptım, yalnız cerene göre daha fazla veriyorum suyu , yani yanılıyormuyum bilmiyorum ama bana gazına iyi geliyor gibi geldi

nagihan

o zaman suyu bende deneyeyim bakalım bir işe yarayacak mı? denemekten ne çıkar ki.
suyu doktorumuz mama yedikten sonra vermemi söylemişti. sen teklif et isterse içer demişti.  :toothy10:

ღ°cerenay.♥.

ღ°cerenay.♥.

şu anda alperin çok sancısı var hiç durmuyo ve ben bugün hiç su vermedim . aslında mideside dolu ama bi vereyim bakayım değişen bişey olcak mı

adalet

erdeminde sancisi var kucagimda tek elle yaziyorum yazik yavrularimiza keske onlarin yerine biz cekseydik :k06:

nagihan

Alıntı yapılan: cerenay - 27 Mayıs , 2007, 00:18:39
nagiş sen mamamı veriyosun?
hayır hayatım. ama sarılık olduğu zaman bende üzüntüden çok süt gelmedi. zaten doğumdan 6 gün sonra sarılık değeri yükselmişti. kuvezde olduğu için mama veriyorlardı anne sütüne takviye olsun diye. eve gelince naz doymuyordu ve ben üç yada dört kere mama verdim.özellikle gece verdim karnı tok olsun iyi uyusun istedim. ama daha sonra kestim. şu an mama vermiyorum.

nagihan

ben kaçtım canların kendinize iyi bakın ki yeğenlerime bol bol süt verin. yoksa sizleri  :caca: :caca: :caca:

adalet

ღ°cerenay.♥.

anlaşıldı canım ,iyigeceler
sanada iyigeceler adalet

Almiş'inAnniş'i

yazdıklarını okuyunca aklıma şunlar geldi aslıhan;

sen su verince daha az süt alıyo midesi ve gaz sancısı azalıyo yani gaz aslında senden geçiyo çocuğa  :icon_scratch: yediklerine dikkat ediyor musun? göğüslerini ve ayaklarını üşütmemeye de dikkat et bence belki de üşütüyorsun ama farkına varmıyorsun. hem su verince sütü daha az içmez mi? o zaman da kilo alımı yavaşlamaz mı?  ::)

adalet

vallah kizlar ben evde sikildim erdem dogdugunda beri disariya cikmadik bugun esim evde biraz cikak deyisiklik olur dedik ne mumkun oyle bir yagmur yagiyorki sormayin dahada devam ediyor bugunde kaldi bakalim yarin nasil olacak hem erdemimde disariyi gorsun demi teyzeleri :k06:
cumali beyde sikilmis kendisini resimlere vermis sabahtan beli birseyler ciziyor :toothy10:

Almiş'inAnniş'i

senin için çok iyi olurdu adalet. avm faan yok mu oralarda. ben en çok orda rahat ediyorum, bebek bakım odası olduğu için ;)